دوستان منبعی میشناسید که معرفی کنید یا احیانا کسی اطلاعات جامعی در مورد این واژه ها به تفکیک، که تو ترید کردن در برنامه تب تریدر متصل به اکانت بایننس موجوده، داره؟

1- limite

2- market

3- stop loss

4- stop loss limite

5- take profit

6- take profit limite

7- limite maker

~~~~~~~~~~~

A- good till canceled

B- immediate or cancel

C- fill or kill

~~~~~~~~~~~

بهترین حالتی که تنظیم کنیم که اگه مثلا خواب بودیم و در این حین قیمت داره میریزه مثلا بیت کوین 3650 هست براش تنظیم کنیم 3590 شد، اتوماتیک تبدیل کنه به تتر یا مثلا فروش زدیم به اون قیمت دلخواه رسید، چنج انجام شد، درجا بصورت اتوماتیک خرید رو بزنه رو مبلغی که تعریف کردیم… چیه؟ 

ممنونم از دوستانی که همیشه فعالن و به بقیه کمک میکنن و اطلاعاتشون رو Share میکنن. ???

مشتاق سوال شده در فوریه 17, 2019 در صرافی ها.
افزودن نظر
1 پاسخ(ها)

برای شروع ترید در بایننس، در ابتدا شما باید در بایننس (www.binance.com) حساب کاربری داشته باشید. 

در بازار خرید و فروش هر کالایی ممکن است قیمت کالای خریداری شده دچار افت قیمتی شود و شما با ضرر مواجه شوید. سرمایه گذاران معمولا از نوعی سفارش به نام Stop Loss استفاده می کنند. به این معنا که ما برای کالایی که خریداری می کنیم ( در اینجا ارزهای مجازی ) یک حد ضرر تعیین میکنیم. به عنوان مثال فرض میکنیم یک ارز را در قیمت ۲۰ دلار خریداری میکنیم و بعد از خرید ما قیمت آن ارز ریزش می کند و رفته رفته به حدود ۱۵ دلار می رسد. در چنین شرایطی سفارشات Stop limit که خوشبختانه در صرافی بایننس وجود دارد به داد ما می رسد. به این صورت که هنگام خرید یک سفارش stop limit با حد ضرر ۱۸.۵ یا ۱۹ دلار تعیین میکنیم. تا اگر ارز مورد نظر قرار است وارد کانالا نزولی شود با ضرر اندک و مشخص ارز خریداری شده را بفروشیم و بیشتر ضرر نکنیم.

به تصویر زیر نگاه کنید‌:‌

مفهوم سفارشات Stop loss
مفهوم سفارشات Stop loss

آموزش سفارشات Stop limit یا همون Stop loss در صرافی بایننس

جفت ارز BTC/USDT ‌( بیت کوین به دلار تتر ) را در نظر بگیرید. فرض کنیم مقدار 0.012BTC را با قیمت8182USDT خریداری کرده ایم.

 

خرید 0.012 بیت کوین به ارزش 98.184USDT
خرید 0.012 بیت کوین به ارزش 98.184USDT

 

بعد از این خرید ما احتمال اینکه بیت کوین وارد کانال نزولی شود را در نظر میگیریم. پس یک سفارش Stop limit با قیمت 7980USDT در نظر میگیریم. خب این سفارش را زمانی اجرا میکنیم که قیمت بیت کوین به7990USDT یا پایین تر رسید.

خب وارد تب Stop-limit میشویم . و در قسمت Sell BTC سفارش خود را ثبت میکنیم. طبق مثال بالا گزینه ها رو مطابق زیر پر میکنیم :

 

گزینه Stop : حد ضرر . سفارش در این قیمت یا پایین تر اجرا میشود

گزینه Limit : قیمت فروش . قیمتی که میخواهیم ارزمان را به فروش برسانیم

گزینه amount : مقدار ارزی که میخواهیم به فروش برسانیم

خب در این مقال دیدم که خب در این مقال دیدم که خب در این مقال دیدم کهخب در این مقال دیدم کخب در این مقال دیدم خب در این مقال دیدمخب در این مقال دیدخب در این مقال دیخب در این مقال دخب در این مقال خب در این مقالخب در این مقاخب در این مقخب در این مخب در این خب در اینخب در ایخب در اخب در خب درخب دخب خبر خدر دردبعد از زدن دکمه Sell پیغامی مشابه پیغام زیر مشاهده میکند

 

اگر قیمت به ۷۹۹۰ یا پایینتر سقوط کند . سفارشی مقدار ۰.۰۱۲ بیت کوین به قیمت ۷۹۸۰ به ثبت خواهد رسید
اگر قیمت به ۷۹۹۰ یا پایینتر سقوط کند . سفارشی مقدار ۰.۰۱۲ بیت کوین به قیمت ۷۹۸۰ به ثبت خواهد رسید

 

خب در این مقال دیدم که اگر پس از خرید ما، بیت کوین وارد کانال نزولی شود ما فقط ۲.۴USDT ضرر می کنیم. در صورتی که اگر معاملات Stop loss نبود ممکن بود متحمل ضرر سنگین تری شویم.

خب تا اینجای کار هدف ما این بود که اگر بیت کوین وارد کانال نزولی شود متحمل ضرر سنگینی نشویم .

بر عکس این قضیه نیز ممکن است اتفاق بیوفتد یعنی ممکن است بیت کوین وارد کانال صعودی شود و قیمت رشد. و ما بخواهیم در صورتی که قیمت بیت کوین از مقداری بالاتر رفت مقدار بیشتری بیت کوین خریداری کنیم

فرض کنیم قیمت بیت کوین رو به افزایش است و ما مقدار 0.012BTC را با قیمت 8182USDT خریداری کرده ایم، طبق اطلاعاتی که داریم مثلا خط مقاوت بعدی بیت کوین 8990USDT است. این بار یک سفارش stop-limit دیگر ثبت میکنیم که اگر قیمت بیت کوین به 8990USDT یا بالاتر رسید. مقدار 0.01BTC دیگر با قیمت8992USDT به صورت خودکار خریداری شود.

 

نتیجه گیری

اگر قصد انجام خرید و فروش و تریدینگ در دنیای ارزهای مجازی را دارید پیشنهاد می شود همیشه بعد از خرید هر ارز مجازی یک سفارش Stop loss ( جلوی ضرر را بگیر‌ ) ثبت کنید تا در صورت وارد شدن ارز به کانال نزولی ضرر زیادی متحمل نشوید.

 

 خرید و فروش ارز دیجیتال با استفاده از پنجره پایینی:

همانطور که در بالا گفتیم با استفاده از این پنجره می‌توانید خرید و فروش را در ۳ حالت مختلف انجام دهید. هر یک از این ۳ حالت ویژگی های خاص خود را دارند که به تریتب آن ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

Limit : با استفاده از پنجره Limit می‌توانید سفارش خرید و فروش خود را به قیمت دلخواه خود ثبت کنید. شما می‌توانید در فیلد Price قیمت مورد نظر خود برای خرید یا فروش و در فیلد Amount مقداری که می‌خواهید خرید یا فروش کنید را مشخص کنید. بعد از پر کردن این دو فیلد قیمت کل خرید یا فروش برای شما محاسبه و به نمایش در می‌آید. حال با کلیک بر روی کلید Buy و یا Sell می‌توانید دستور خود را وارد کنید تا به محض این که دستوری معادل قیمت اعلام شده توسط شما، به وسیله فرد دیگری انجام شد، معامله انجام شود.

Market : در پنجره Market شما قادر خواهید بود خرید یا فروش خود را به بهترین قیمت عرضه و یا تقاضا شده در لحظه خرید و فروش انجام دهید. در پنجره Market بر خلاف پنجره Limit شما فقط تعداد را مشخص می‌کنید و با کلیک بر روی دستور خرید یا فروش، معامله شما با بهترین قیمت ارائه شده در آن لحظه انجام می‌گیرد. (پیشنهاد شخصی من این است که حتی الامکان برای معاملات خود از این پنجره استفاده نکنید)

آموزش پنجره market در صرافی بایننس

Stop-Limit (تعیین حد ضرر برای سفارشات) : در این پنجره شما می‌توانید مشخص کنید که اگر قیمت بازار به حد مدنظر شما (Stop) رسید، سفارش خرید یا فروش با قیمت پیشنهادی شما (Limit) وارد بازار شود. اصلی ترین کاربرد این پنجره جلوگیری از ضرر بیش از حد شما در معاملات می‌باشد.

آموزش قرار دادن حد ضرر در صرافی بایننس

برای درک تفاوت بین این پنجره و پنجره Limit به مثال زیر دقت کنید:

فرض کنید شما ارز نئو را با قیمت ۰٫۰۱۸۲ بیت کوین خریداری نموده اید و بعد از مدت کوتاهی قیمت نئو پایین آمده و به ۰٫۰۰۱۷۵ بیت کوین رسیده است. قاعدتا شما نمی‌خواهید کل سرمایه خود را از دست بدهید و برنامه ریزی کرده اید اگر قیمت نئو از ۰٫۰۱۶۰ بیت کوین پایین تر آمد آن را به فروش برسانید تا از ضرر بیشتر خود جلوگیری کنید. خب شما که ۲۴ ساعت نمی‌توانید پای سیستم خود بنشینید تا قیمت ها را چک کنید. پس با خود می‌گویید از طریق پنچره Limit دستور فروش نئو را در قیمت ۰٫۰۱۶۰ بیت کوین قرار می‌دهم. باید بگویم سخت در اشتباهید و قطعا ضرر خواهید کرد. چون اگر شما از طریق پنجره Limit اقدام به فروش ارز خود زیر فعلی قیمت بازار بکنید، سفارش شما فورا در همان لحظه انجام و خوش بحال آن فردی خواهد شد که ارز مورد نظر خود را با قیمت به مراتب پایین تر، از شما خریداری نموده است.

تنها راه این است که شما تعیین کنید اگر قیمت نئو در صرافی بایننس به محدوده مثلا ۰٫۰۱۶۵ بیت کوین رسید، بایننس به صورت خودکار نئو های شما را با قیمت ۰٫۰۱۶۰ بیت کوین برای فروش در سایت قرار دهد. با استفاده از این کار از ضرر احتمالی خود جلوگیری خواهید کرد. اگر هم قیمت نئو دوباره روند صعودی خود را پیش گرفت و به قیمت تعیین شده شما نرسید، سفارش شما انجام نمی‌شود و شما از این معامله سود خود را بدست خواهید آورد.

 

این از اموزش انواع اردرها و حالا خوبه به نکات زیر هم توجه کنی:

 

خیلی خوبه که به جای vpn از vps  استفاده کنی. خیلی از دوستان برای ترید کردن از vpn استفاده میکنن که اصلا امنیت نداره به چند دلیل.

دلیل اول اینکه vpn مختص به شما نیست و ممکن است در ایران خیلی از دوستان از یک vpn و شرکت و یک ip address استفاده کنند که باعث میشه اکسچنج حساب شما را ببنده به دلیل اینکه با یک IP وارد چندین حساب شدید.

دلیل دوم این هست که IP ایران تحریم است یعنی اگه با ip ایران وارد یه اکسچنج بشوید قوانین سایت را زیر ‍پا گذاشتین و حساب شما بسته میشود.

vpn هیچوقت ثابت نیست و ممکن است فقط ۱ ثانیه قطع بشود و ip شما تبدیل به ip ایران میشود و دیگر کار از کار گذشته و حساب شما هر لحظه ممکن است بسته شود همراه با تمام داراییتون.

من خودم از vps استفاده میکنم و فقط از ip آلمان. اگه خواستین vps تهیه کنین از ip امریکا استفاده نکنین چون ip امریکا هم مثل ایران حسابها بسته میشن. 

سال ‍‍‍‍‍‍‍‍پیش من از ip امریکا استفاده کردم و وارد سایت bitfinex شدم و تمام حساب من را بست و برای خروج پول هایم گفته احراز هویت کن.

من تمام سایت های فروش vps  رو امتحان کردم. اما بهترینشون که واسطه نیست و مستقیم به مشتری تحویل میدهد و سالیان سال هست که فعالیت میکنه  این سایت است: http://bit.ly/2NZ7XHL

مهمترین چیز در کار ما یعنی ترید کردن ping کم و کمترین قطعی در شبکه است. در این سایت قطعی شبکه اصلا نداره و ping خیلی کمی هم داره. یادت نره که یا آلمان بگیر یا فرانسه چون به ایران نزدیک هستن و ping کمتری هم دارن و مورد تحریم هیچ اکسچنجی هم نیستند. 

 

CZ رییس binance اعلام کرده که با vps میشود در سایت فعالیت کرد

من خودم از این vps استفاده میکنم . http://bit.ly/2NZ7XHL

آلمان یا فرانسه. به هیچ وجه از vps امریکا استفاده نکن. 

 

نحوه استفاده بی خطر از صرافی بایننس Binance

با توجه بی اعتمادی کاربران ایرانی به صرافی Binance و احتمال بلاک شدن حساب های لاگین شده با ip ایرانی توصیه های برای کار با این سایت به صورت کم ریسک تر به موارد زیر توجه فرمایید :

در مرحله نخست یک حساب جدید در صرافی بایننس ایجاد و تمام موجودی حساب کاربریتان را به آن انتقال دهید (توجه کنید کلیه مراحل ثبت نام با یک آی پی ثابت و نه متغیر اروپایی باشد و یک ایمیل جدید )
چگونه از ای پی مجازی اروپایی استفاده کنیم ؟ با اطمینان ترین راه استفاده از یک وی پی اس می باشد که از شرکتی معتبر خریداری کرده اید.
توجه کنید : موقع ثبت نام به هیچ عنوان تایید دومرحله ای از طریق پیامک رو فعال نکنید.(از گوگل authenticator استفاده کنید)

    • جهت استفاده از سرور مجازی لطفا به نکات زیر توجه کنید :

سرور مجازی از نوع ویندوز تهیه کنید که استفاده از اون راحت تر باشه.

بعد از اولین لوگین به سرور مجازی حتما پسورد ورود به سرور رو تغییر دهید.

آموزش این کار توی اینترنت موجود هست میتونید سرچ کنید.
در صورتی که از مرورگر استفاده میکنید برای باز کردن سایت بایننس قبل از خروج از سرور اکانت اکسچنج رو لاگ اوت کنید.
ترجیحا ایمیلی که باهاش در اکسچنج ثبت نام کردید رو توی اکسچنج باز نکنید .
به جهت مسایل امنیتی توصیه میشه توی کامپیوتر عادی باز کنید ایمیل رو و اون لینکی که به عنوان مثال برای برداشت براتون ارسال شده کپی کنید و داخل اکسچنج باز کنید . دقت کنید به هیچ عنوان لینک رو خارج از وی پی اس باز نکنید . فقط میتونید کپی کنید و در مرورگر داخل وارد کنید.
در صورتی که سرور شما از سرعت خوبی برخوردار باشد می تونید نرم افزار بایننس نسخه ویندوز را دانلود و روی سرور نصب کنید
داخل سرور وب گردی نکنید و یا فایلی رو دانلود نکنید .
درصورتی که سرور شما از سرعت خوبی برخوددار هست پیشنهاد میشه آنتی ویروس نصب کنید روی سرور .
برای استفاده از vps داخل گوشی می تونید از نرم افزار زیر استفاده کنید که برای اندروید و ios موجود است.
میتونید از روی vps برای خودتان vpn بسازند و برای گوشی و کامپیوتر استفاده کنید.
ضمنآ برای استفاده از وی پی اس در گوشی از نرم افزار اندروید و آی او اس Microsoft Remote Desktop استفاده کنید.
موفق باشی دوست من.
آشنا پاسخ داده شده در جولای 20, 2019.
افزودن نظر

پاسخ شما

برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ضوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید