atlasarzdigital
پاسخ داده شده

  ببخشید وقتی با‌ کلید خصوصی در کیف پول وارد حساب کاغذیم میشم،دیگه این کاغذی نشد؟

  بیت کوین هارو که نمیشه تو کاغذ ذخیره کرد!

  پس حتما در یک سایتی ذخیره میشه

  پس دیگه قابل هک هست

  لطفا اگه کسی معنی این سؤال رو میدونه بگه!

  با تشکر?

  آشنا سوال شده در بهمن ۲۱, ۱۳۹۷ در کیف پول.
  افزودن نظر
   بهترین پاسخ

   کیف پول کاغذی یعنی اینکه شما تنها خودت کلید خصوصی رو داری و کس دیگه‌ای به اون دسترسی نداره و کلید خصوصی در سایتی ذخیره نمیشه. (البته نه هر سایتی. شما خودتون می‌تونید تابع ریاضی ساختن کلید خصوصی رو با هر زبان برنامه نویسی رو کامپیوتر بنویسید و خودتون بدون نیاز به اینترنت یا هر سایتی، کلید خصوصی تولید کنید.)

   منظور از کیف پول کاغذی در واقع ذخیره کلید خصوصی اون در فضایی آفلاین (چه کاغذ و چه لپ تاپ یا یک گوشی یا فضای ذخیره‌ای که به هیچ وجه با اینترنت در ارتباط نیست) هستش. آدرس کیف پول از کلید عمومی به دست میاد و کلید عمومی هم از کلید خصوصی به دست میاد. یعنی با داشتن کلید خصوصی هم کلید عمومی و هم آدرس کیف پول رو میشه به دست آورد. ولی عکس این حالت امکان پذیر نیست. یعنی با آدرس نمیشه کلید عمومی رو به دست آورد و با کلید عمومی هم نمیشه کلید خصوصی رو گرفت. در ضمن برای اینکه قادر به فرستادن بیت کوین باشید (یا به زبان فنی تر اینکه بتونید با امضای صحیح تراکنش، صحت داشتن یک خروجی خرج نشده رو تایید کنید)، باید کلیدخصوصی رو داشته باشید.

   برای اینکه با کلید خصوصی ساخته شده آفلاین هم بخواید تراکنش انجام بدید، یه کیف پول مثل سامورایی برای گوشی یا الکتروم برای دسکتاپ دانلود می‌کنید تا با وارد کردن کلید خصوصی بیت کوین بفرستین (این برنامه‌ها کلید شما رو در جایی ذخیره نمی‌کنن و شما به عنوان لایت نود به فول نودی که این برنامه‌ها ارائه میدن وصل میشین تا دیگه نیاز نباشه خودتون فول نود شین و مستقیماً به شبکه وصل شین چون این کار نیاز به اینترنت قدرتمند و فضای ذخیره زیادی داره)

   وقتی میگیم فلان آدرس کیف پول، فلان اندازه بیت کوین داره، چیزی که واقعا وجود داره یکسری تراکنش‌های خرج نشده (Unspent) به اون آدرس هستن. مدل تراکنش‌های بیت کوین که همون موجودی ها (Balance) بر اساس اون به دست میاد به صورت UTXO یا تراکنش‌های خرج نشده هستش؛ مدلی که در اون آوتپوت و اینپوت تعریف شده. (برای اینکه بیشتر آشنا بشید این ویدیو رو میتونید ببینید)

   توضیح کاملترش درواقع مرتبط با نحوه کارکردن تراکنش‌های بیت کوین هستش. یعنی اگه انجام شدن یه تراکنش رو از ابتدا تا انتها یاد بگیرید، به بخش زیادی از سوال‌هاتون پاسخ داده میشه

   کارشناس پاسخ داده شده در بهمن ۲۱, ۱۳۹۷.
   افزودن نظر

    بله درسته بستگی به سایتش داراه

    کاردان پاسخ داده شده در بهمن ۲۱, ۱۳۹۷.
    افزودن نظر
    پاسخ شما
    برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ضوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید