مایکل مورو، مدیرعامل جنسیس‌تریدینگ، می‌گوید: پس از معرفی این ویژگی جدید و به ویژه پس از آن که معلوم شد این ویژگی با حجم معاملات بسیار کمی روبرو شده است، قیمت‌ها به شدت با سقوط روبرو شدند

   

  در آخرین گزارشی که توسط کوین تلگراف منتشر شده است؛ گوگل با معرفی کامپیوتر کوانتومی خود ، دنیای ارز های دیجیتال را به نابودی کشانده است. این خبر که قیمت ارز های دیجیتال را بین ده تا سی درصد کاهش داده است، ممکن است مهری باشد بر پایان عمر ارز های دیجیتال! چیزی که بسیاری از خبرگزاری های معتبر دنیا در چند روز گذشته به آن پرداخته اند.

   

  پژوهشگران گوگل ادعا کرده اند که گوگل پس از سال ها تلاش توانسته است به اختراع قرن دست پیدا کند. چیزی که از آن صحبت می کنیم، دست یابی به کامپیوتر کوانتومی است. قسمت هایی از مقاله منتشر شده گوگل در فایننشال تایمز منتشر شده است که در آن نکته ای عجیب به چشم می خورد:

   

  کامپیوتر کوانتومی جدید گوگل می‌تواند محاسبه‌ ای را که با پیشرفته‌ ترین کامپیوتر حال حاضر جهان، ۱۰ هزار سال طول می‌کشد در ۳ دقیقه و ۲۰ ثانیه انجام دهد.

   

  در حال حاضر قوی ترین رایانه دنیا “سامیت” نام دارد که دارای ۲۷ هزار پردازنده گرافیکی و ۲۰۰ هزار هسته پردازنده است. قبل تر تصور اغلب محققان این بود که کامپیوتر کوانتومی دارای چنان تجهیزات گسترده ای است که یک زمین فوتبال را پر می کند! اما آنچه امروز اختراع شده است، نسل جدیدی از پردازش است.

   

  کامپیوتر های کلاسیک در هر واحد اطلاعات می تواند دو مقدار صفر یا یک را به خود اختصاص دهد؛ این در حالی است که در کامپیوتر های کوانتومی مقدار صفر و یک می تواند به طور همزمان به هر بیت اختصاص یابد.

  مشتاق سوال شده در مهر ۸, ۱۳۹۸ در بیت کوین.
  افزودن نظر

   پروتکل زیرساختی بیت کوین یعنی SHA-256، در برابر حملات بسیار مقاوم است؛ آنقدر که احتمالا در برابر حمله خشن ترین کامپیوترهای کوانتومی هم دوام بیاورد. در بیت کوین کلید عمومی در گام اول نشان داده نمی شود. وقتی شما آدرس بیت کوین خود را برای طرف مقابل می فرستید، این آدرس عمومی شما نیست که فرستاده می شود بلکه یک هش از کلید عمومی شما ارسال خواهد شد. تابع هش یک تابع رمزنگاری یکطرفه است که ورودی را گرفته و خروجی هش شده به شما تحویل می دهد. منظور از یکطرفه این است که از خروجی نمیتوان به ورودی رسید.

   اگر فردی با یک کامپیوتر کوانتومی بتواند کلید خصوصی را از طریق کلید عمومی بدست بیاورد، نمی تواند کلید عمومی را از آدرس بیت کوینی بدست بیاورد چرا که کلید عمومی از چندین تابع هش یکطرفه عبور کرده است. لذا می توان مطمئن بود که جای بیت کوین های ما امن است!

   اگر بخواهیم به جمع بندی در خصوص این مطلب برسیم باید بگوییم شاید کامیپوتر های کوانتومی دنیای پردازش را دگرگون کنند اما هنوز راه زیادی باقی مانده که بخواهند منجر به نابودی ارز های دیجیتال شوند. چیزی که تا این لحظه کامپیوتر های کوانتومی قادر به حل آن شده اند، یک معادله رندوم بوده است. باید منتظر بود ایا می توانند مسائل طراحی شده سخت را حل کنند؟ پس به شما توصیه می کنیم اگر چه به پیگیری خبرهای این حوزه ادامه می دهید و دانش خود را در خصوص کامپیوتر کوانتومی افزایش می دهید اما از ترید حرفه ای و ماینینگ نیز غافل نشوید.

   مشتاق پاسخ داده شده در مهر ۸, ۱۳۹۸.
   افزودن نظر

    تا اونجایی که من از دنیای کوانتوم اطلاعات دارم علم کوانتوم خیلی پیچیده اس که به راحتی میتونه در بسیاری از موارد ورود کنه و بسیاری از مسائل پیچیده رو به آسونی حل کنه دنیای کوانتوم یک دنیای عظیمه به نظر من علم کوانتوم و علم رمزنگاری در یک سطح هستن و تقریبا باهم برابری میکنن شاید در مواردی بشه گفت کوانتوم نسبت به رمزنگاری سریعتر و دقیقتر عمل میکنه،  اما نباید این هم فراموش کرد که دنیای رمزنگاری بسیار امن و غیر قابل نفوذ هستن

    استاد پاسخ داده شده در مهر ۸, ۱۳۹۸.
    افزودن نظر

     به فرض اینکه بتونه خطر محسوب بشه باز هم از نظر اقتصادی توجیه پیدا می کنه یک کامپیوتر کوانتمی باید یه چند صد سالی زور بزنه تا بتونه رمزنگاری sha256 رو بشکنه خرج برقش از کل بیت کوین های موجود بیشتر میشه این خبرها بیشتر ارزش تبلیغاتی دارن تا فنی ضمنا با اعمال تغییرات کوچیک که روی اصل الگوریتم هم تاثیر نداره شکستن رمزنگاری با کامپیوترهای کوانتمی هم عملا غیر ممکن میشه

     آشنا پاسخ داده شده در مهر ۸, ۱۳۹۸.
     افزودن نظر

      کامپیوتر کوانتومی  به راحتی میتونه رمز نگاری sha256 بشکنه. من از دوستان میخوام بدون تحقیق و دانش نظر ندن شما کافیه وقت بزارید وباتحقیق و مطالعه بفهمین که علم کوانتوم چیه و چقدر شگفت انگیزه ساده ترین و راحت ترین کارواسش شکستن رمز نگاری من خودم تا چند وقت پیش میخواستم نزدیکای ۳۰۰ میلیون روی بیت کوین سرمایه گذاری کنم ولی باشنیدن این خبر فعلا تصمیمم عوض شده تاببینم راه مقابله با کامپیوتر کوانتومی به وجود میاد. ببینید دوستان شما فکرش کنید اگر ۱۰ تا کامپیوتر کوانتومی ساخته بشه شاید بتونه به کلی شبکه بلاک چین بیت کوین نابود کنه. بازم میگم علم کوانتوم بسیار پیشرفته هستش که ناچیز ترین کار واسش شکستن رمزنگاریه. این خبر ساخت کامپیوتر کوانتومی که فعلا در حد خبره وقتی اومد قیمتها ۳۰ درصد ریزش کرد اگر صحیح بودنش ثابت بشه قیمت ها تا ۱۰۰ درصد ریزش پیدا میکنه. من از دوستان میخوام بدون تعصب نظر بدن تا دوستان دیگرو گمراه نکنن

      تازه وارد پاسخ داده شده در مهر ۸, ۱۳۹۸.
      افزودن نظر

       اگه می‌تونه پس چرا تا الان نکرده این کارو .
       اگرم بتونه از کویین های ضعیف تر شروع می‌کنه ک قدرت هشت شبکشون خیلی کمتر از بیتکویینه

       و اینکه مگه با یه فورک مونرو مانع از ورود اسیکس به شبکه نمیشه!؟
       و اینکه بیتکویین می‌تونه مانع از ورود کامپیوتر کوانتومی به شبکه بشه یا نه!؟

       آشنا پاسخ داده شده در مهر ۸, ۱۳۹۸.
       افزودن نظر
       پاسخ شما
       برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ضوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید