روزهای زندگی دلار انگشت شمار شده است.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از «بلومبرگ»، در اینروزها دلار آمریکا تحت تأثیر اعلامیه جروم پاول رئیس بانک مرکزی ایالات متحده «ذخیره فدرال» ارزش خود را از دست داد. کارشناسان امور مالی با آرامش نسبت به این نوع نوسانات واکنش نشان دادند اما هشدار می دهند که تا پایان سال ۲۰۱۹  دلار وارد مسیر نزولی خواهد شد، آنهم برای سال های طولانی.

  میلیاردر و سرمایه گذار «ری دالیو» اطمینان دارد که نرخ دلار ۳۰ درصد به دلیل «کمبود سه گانه بودجه آمریکا» افت خواهد کرد که نهایتا به وضعیتی ناگزیری دچار خواهد شد و مقام ارز ذخیره در جهان را از دست خواهد داد.

  مورگان گابریئل سانتوس نظریه پرداز اصلی شرکت «جی پی مورگان»در این خصوص گفت:«در نتیجه این تغییرات ما باید طی سال های طولانی در انتظار سیر نزولی ارزش دلار باشیم. در نیمه دوم سال آینده اگر ریاست بانک مرکزی آمریکا واقعا « تایم اوت» بگیرد، روند اقتصادی کند در داخل کشور کند شده و باقی جهان باثبات خواهد شد و ما شاهد کاهش ارزش دلار آمریکا خواهیم بود».

  به پیش بینی کارشناسان اقتصادی «جی پی مورگان»، اقتصاد آمریکا تا ۱,۹% کندتر خواهد شد. این کاهش ارزش دلار آمریکا طی سال های طولانی ادامه خواهد داشت.

  جای تعجب نیست که روسیه هرچه بیشتر شمش های طلا را به دلار ترجیح می دهد. ذخیره طلای روسیه به سطح رکورد رسیده است و سهم گنج ارزی در ذخایر بین المللی بانک مرکزی روسیه فوق العاده کاهش یافته است.

  کیت نیومر رئیس شورای مدیران First Mining Gold در این باره گفت:«اطمینان دارم که وقتی کشورهای جهان مجبور به پرداخت بدهی های خود بشوند آنها براساس قیمت طلا عمل خواهند کرد. همانا به این دلیل است که روسیه و چین به ذخیره طلا روی می آورند».

  لینک : https://sptnkne.ws/khFS

  کاردان سوال شده در آذر ۱۲, ۱۳۹۷ در گوناگون.
  افزودن نظر
  5 پاسخ(ها)

   دوست عزیز…

   اگه ارزش دلار به نصف کاهش پیدا کند دیگر نمی توان به عنوان ارز ذخیره تکیه کرد و برای همین بانک های مرکزی جهان به سمت ارزهای جایگزین می روند…

   عنوان این نوشته خود سایت هستش…

   کاردان پاسخ داده شده در آذر ۱۲, ۱۳۹۷.
   افزودن نظر

    آقای نیکو لطفا منو بی خودی متهم نکنید…

    از صمیم دلم می خوام اقتصاد ایران بازسازی بشه…

    بحث سیاسی در کار نیست…

    این یه واقعیته در آینده اتفاق خواهد افتاد و برای اون روز خودمون آماده کنیم!

    اگه تحمل خواندن نوشته های اقتصادی ندارید خواهشا نظر ندید…

    کاردان پاسخ داده شده در آذر ۱۲, ۱۳۹۷.
    افزودن نظر

     داداش کمتر اخبار ۲۰:۳۰ و اخبار شبکه ۶ رو نگاه کن اینا همش تاثیرات اوناس

     متخصص پاسخ داده شده در آذر ۱۳, ۱۳۹۷.

     متن کامل بخون :  به نقل از «بلومبرگ»

      

     در آذر ۱۳, ۱۳۹۷.
     افزودن نظر

      دوست عزیز تیترت واقعا خنده داره این توضیحی که نوشتی بر فرض درست بودن داره نشون میده در دراز مدت دلار وارد روند نزولی میشه و ممکنه مثلا ده سال دیگه ارزش دلار نسبت به سایر ارز ها نسبت الان تا ۳۰ درصد کمتر باشه اما این موضوع کاملا طبیعی هست اگر به نمودار بلند مدت شاخص دلار نگاه کنی متوجه میشی که ارزش دلار مدام طی بازه های ده بیست ساله بصورت سیتوسی بالا و پایین میره که البته جزو سیاست های دو حزب جمهوری خواه و دموکرات آمریکا هست مه به طور مشخص تو دوره ریاست جمهوری دموکرات ها ارزش دلار بالا میره و تو دوره جمهوری خواه ها ارزش دلار پایین میاد در کل این موضوع ربطی به پایان عمر دلار آمریکا نداره و یک روال عادی در طولانی مدت هست

      مشتاق پاسخ داده شده در آذر ۱۲, ۱۳۹۷.

      برای صدمین بار گفتم عنوان این نوشته از منبع گرفته شده..

      در آذر ۱۵, ۱۳۹۷.
      افزودن نظر

       تمام مطالب شما طی این چند ماه مربوط به تعریف ایران و تخریب رژیم آمریکا است

       و بحث را به حاشیه میبرید

       لطفاً بحث سیاسی به راه نندازید

       کارشناس پاسخ داده شده در آذر ۱۲, ۱۳۹۷.
       افزودن نظر

       پاسخ شما

       برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ضوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید