دوستان نظرتون در مورد واتر کولینگ مناطق گرمسیری رطوبت بالا چطوره ؟؟

  آشنا سوال شده در مرداد ۱۱, ۱۳۹۹ در ماینینگ.

  دوستان توجه کنند من خودم حدود ۷ ماه پیش ماینر هامرا واتر کولینک کردم برای این کار اگه رادیات بزرگ ودوعدد فن دور ۲۲۰۰ بگیری برای ۳ الی ۴ ماینر جواب میده ولی قیمتش خیلی بالاست جمعا باید برای هر ماینر نزدیک۲ میلیون باید خرج کنی وگاها باید از یکی از فن ها استفاده کنی خلاصه با مخارج زیاد بازده کمی دارد ودر مناطق گرمسیری بخاطر شرجی باعث سوختن ماینر میشه بهترین کار برای حذف ۹۰ درصدی ماینر من خودم شخصا جت فن را ترجیح میدهم که فوق العاده است جت فنهای جدید که به دوقلو معروف هستند از جنس پلی اتیلن یا همان پلاستیک فشرده کاملا بی صدا مانند پنکه چها ردور گردش وباتعویض خازن میتونی سرعت را۳۰ درصد بیشتر کنی چجوری بگم هرکی میخواد از صدای سرسام اور ماینر خلاص بشه صددرصد ایدهال هستش حتی میتونی پاور وماینر را در یک جعبه مانند ساخته شده از ام دی اف یا پی وی سی قرار بدهی وفن پاور راجدا کنی کاملا سایلنت وعالی بشدت توصیه میشود قیمت فنها خیلی ارزون چیزی حدود ۳۵۰ الی ۴۵۰ تومان بسته به تعداد خرید میباشد دوستان اگه امتحان کنید میبینید چیه صدا مثل پنکه اگر ۲۰ عدد ماینر باهم کار کنند اندازه یک ماینر صدا نمیدهند ودمانیز ۱۵ درصد کمتر از خود فن دستگاه موفق باشید بشدت توصیه میشود بنده نه فروشنده هستم ونه سود جو خودم خیلی هزینه بیهوده واز سر اجبار کردم ونتیجه اخری فوق اعاده است یعنی حساب کن با ۴۰۰تومن ماینرت فول سایلنت میشود که با دو میلیون واتر کولینگ نصف ای نتیجه را نمیگیرید دوستان نوع فلزی که مال شرکت دمنده است صدا وقیمتش زیاده فقط دوقولو بگیرید..

  در آبان ۲۰, ۱۳۹۹.
  افزودن نظر

   سلام اقا عمران چقدر خوبه که در این زمینه ها در اسیک سوال میپرسید و کنجکاو هستید

   سیستم سرمایش واتر کولینگ از اسمش مشخصه یعنی سرمایش ابی. این سیستم به این صورت است که میان هیت سینگ های هشتبردتون که برای عبور هوا طراحی شده اند را از چیپ های هشتبرد جدا میکنند وهیت سینگ مخصوص که درون هیت سینگ لوله های مسی قرار داده شده (جهت عبور اب یا مایعات دیگر) روی هشبرد و پشت هشتبرد نصب می کنند.(تا اینجا هشتبرد های ماینرتون اماده است)و در ادامه از فن ها فقط یکی را جهت عبور دادن یک هوا به هیت سینگ نصب می کنند (در بعضی موارد هم فن را کلا قطع می کنند بستگی به شرایط سرمایشی داره).و بجای فن ها از (سیمولاتور فن ماینر یا شبیه ساز فن ماینر) استفاده میکنند مانند سیستم روغن.تا اینجا کار ماینرت بلکل تمام میشه.

   و در ادامه در شهر های سرد سیر اب لوله وصل می کنند جهت سرد سازی ولی در مناطق گرم سیر بدلیل گرم بودن اب لوله میان از خروجی یک اب سرد کن اب خنک را میگیرن و با یک پمپ اکواریوم و ضعیف پمپاژ می کنند به داخل هیت سینگ ها و در خروجی اب گرم را میفرستن به درون ابسرد کن البته بعضی از دوستان علاقه دارند جهت خنک کردن اب گرم از رادیات استفاده کنند و بعد از رادیات به درون یک مخزن اب ها بریزه و در صورت احتیاج ابسردکن به اب .ابسردکن ابش را از مخزن میگیره و این سیستم ادامه پیدا می کنه و جهت اطمینان هم از (ترموستات کنترلر دما دیجیتال) استفاده می کنند.

   اما در نظر داشته باش این کل داستان نیست شما باید هوای محیط کار ماینر را خنک نگهدارید چون در آن محیط پاور و کنترول برد و وسایل ایمنی و حفاظتی و مودم و.. قرار دارند .

   با این سیستم کلا فن ها حذف میشوند وهشتبرد ها خنک میمانند و نیاز به چرخش هوا نیست و ورودی و خروجی هوا را ببندید و فقط یک کولر ۱۲۰۰۰ جهت خنک سازی محیط کافیه.

   امیدوارم با این سیستم اشنا شده باشید

   از آقای کریپتو خواهشمندم در مورد تمام سیستم های سرمایش ماینر یک صفحه باز کنند و در سوالات داغ لحاظ فرمایند.

   موفق باشید

   مشتاق پاسخ داده شده در مرداد ۱۱, ۱۳۹۹.

   به نظرتون واتر کولینگ بهتره یا مینرال

   در مرداد ۱۱, ۱۳۹۹.

   سلام

   سیستم مینرال بهتر است بشرطی که بتونید دما را کنترل کنید.دمای روغن را پایین نگه دارید

   موفق باشید

   در مرداد ۱۱, ۱۳۹۹.
   افزودن نظر

    سلام. لینک زیر تا حدودی پاسخ مرتبط با سوال شما رو داره:

    https://stack.arzdigital.com/question/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa-water-cooling-%d8%ae%d9%86%da%a9-%da%a9%d9%86%d9%86%d8%af%da%af%db%8c-%d8%aa%d9%88%d8%b3%d8%b7-%d8%a2%d8%a8-%e2%9c%8d%ef%b8%8f/

     

    واترکولینگ روی هیت سینک یا مستقیم روی چیپ های پردازنده هش برد نصب می شه که داخل این بلوک آب در

    گردش هست و آب درگردش به داخل رادیاتور می ره و اونجا با فنی که روی رادیاتور هست خنک می شه و توسط پمپ پکیج مجدد به داخل بلوک واترکولینگ هدایت می شه. پس درنتیجه رطوبت و … هیچ دخالتی در روند کار نخواهند داشت. اگر در منطقه گرمسیر هستید کافیه فقط ماینر ها و رادیاتور در یک فضایی که هوا خور داشته باشه و آفتاب روشنون نیوفته باشند. در بهترین حالت می تونید توی یک اتاق بذارید و کولر آبی رو تنظیم کنید که بادش بخوره سمت فن های رادیاتور. رطوبت در این روش هیچ آسیبی به جایی نخواهد زد.

    کریپتومستر پاسخ داده شده در مرداد ۱۱, ۱۳۹۹.

    میشه لطف بفرمایید میشه آماده بخریم ؟

    در مرداد ۱۱, ۱۳۹۹.

    سلام

    تمام تجهیزات لازم در بازار موجود است.در نهایت میتوانید با نصاب های واتر کولینگ در ارتباط باشید.

    موفق باشید

    در مرداد ۱۱, ۱۳۹۹.
    افزودن نظر
    پاسخ شما
    برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ضوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید