سلام

  دوستان عزیزی که قصد دارند ماینر بشن باید به نکات خاصی توجه داشته باشند. من فرض رو بر شناخت کامل شما از بالاک چین و الگوریتم ها گذاشته و فقط در مورد ماینینگ صحبت میکنم.

  ۱-مهم ترین سوال آیا ماینینگ درآمد داره؟

  جواب اون خیر هستش. چرا؟ جوابم رو با یک مثال واضح بیان میکنم.

  شما ماینینگ رو مثل اکتشاف نفت در نظر بگیرید.حال شما یک چاه نفت دارید اما مالک چاه خودتون نیستید.یعنی چی؟یعنی  هرکس که بتواند منطقه ای از چاه شما رو پیدا کند با شما در برداشت شریک می شود.(مثل پارس جنوبی که کشور قطر به همراه ایران همزمان برداشت میکند )ما اسم این شراکت رو سختی شبکه میزاریم. پس متوجه شدیم که برداشت هروز سخت تر و سود حاصله ما کم می شود.این قانون ثابت هستش.

  از طرفی قیمت نفت بسته به شرایط جهانی بسیار نوسان دارد و تقریبا کوچک ترین اتفاق باعث تغییر قیمت می شود.این خود یک علت برای کاهش دآمد هستش.

  حال سوال اینجاست که فارم های بزرگ چگونه سود میکنند.

  در این میان ماشین حساب های موجود چی میگن؟

  بر میگردم به مثال. صنایع جانبی نفت بسیار پر درآمد تر از استخراج نفت هستند.به همین دلیل ساخت پالایشگاه بسیار به صرفه تر هستش.مثلا کشور آمریکا یا کشورهای دیگر دارای نفت اما جهان اول که تعدادشون به انگشتان یک دست هم نمیرسه.خودشون بزرگ ترین خریداران نفت جهان هستند؟! بله نفت نه بنزین .نفت رو می خرند به بنزین تبدیل می کنند یا سایر مشتقات نفتی.اصلا تمام تلاش امریکا برای پایین نگه داشتن قیمت نفت زیر ۱۰۰$ برای برداشت نکردن از ذخایر خودشون مثل نفت شیل یا Shale oil هستش .

  پس ماینرهای بزرگ یا بهتر بگم چون یک شخص عادی به عنوان یک ماینر وجود ندارد بلکه شرکت های بزرگ بازیگر اصلی هستند. شرکت های بزرگ از کجا درآمد کسب میکنن.

  ابتدا یک قانون مشخص.هیچ وقت دستگاهی که سود داشته باشه رو هیچ شرکتی نمی فروشه .

  یه سوال ساده شرکت بزرگ بیت ماین چرا باید دستگاه های با درآمد رو بفروشه؟یا هر شرکت دیگه؟

  یه جور دیگه سوال رو بپرسم. اگر شما بتوانید یک دستگاه ماینر بسازید با درآمد مثلا ۵۰$ در روز میفروشید دستگاه رو؟

  مگر اینکه ساخت دستگاه مثلا ۲۰۰$ با شما ۲۰ دلار بیشتر تموم نشده باشه و شما با فروش هر دستگه ۱۰ برابر سود می کنید. پس دلیل خوبی برای فروش هستش. حالا با شرکت بزرگ بیت ماین کاری نداریم.

  شما به عنوان یک ماینر بزرگ در خواست مثلا ۱Ph/s رو از شرکت بیت ماین روی الگوریتم مثلا بیت کوین دارید.شاید این درخواست معادل تولید ۶ ماه این شرکت باشه.

  در این صورت دستگاه با شما چند تمام میشه؟اصلا شما مالک کلی پول هستید تخفیف نداد علی برکت الله این همه شرکت ماینر بزرگ و کوچیک.

  اصلا چرا خودتون چند تا متخصص استخدام نکنید و دستگاه نسازید؟ اینجوری میشه که یک فارم بزرگ به دستگاه ارزون تر از شما دست پیدا می کنه.

  از طرف دیگه یک فارم چند میلیون دلاری حتما کسی رو داره که بهش بگه عمو پول برق چی؟!؟ اصلا یک فارم به این بزرگی در حدود یک نیروگاه برق می خواهد! اینجاست که تفاوت به وجود میاد.

  اکثر فارم های بزرگ در جاهای واقع شدن که یا بسیار سرد هستش که نیاز به خنک کاری نداند یا بسیار قیمت برق پایین هستش و یا قیمت سوخت برای ژنراتور های دیزلی پایین می باشد.در ضمن خیلی از شرکت های بزرگ از پنل های خورشیدی استفاده میکنند.

  این شد اختلاف پس از کجا سود میکنند.

  اجاره تجهیزات به صورت cloud یا فیزیکی.یکی از بهترین روش ها شما نگاه کنید یک سایت برای ۱th/s روی الگوریتم بیت کوین حدود ۳۰۰$ میگرد این در صورتی هستش که الان بعضی از دستگاه های ۲۴ TH/s حدود این قیمت هستند.درضمن فراموش نکنید که تجهیزات رو به قیمت عمده خرید می کنند.

  یا با داشتن مقادیر بالا کوین،از قدرت دستکاری در بازار استفاده کرده و سود مبرند.بخش کثیف هر بازار.

  یا روش های که من نمیدونم.

  همین شرکت های بزرگ بیشتر درآمد شون رو صرف توسعه فارم میکنند.پس میدونند که حتی کوچک ترین دستگاه ها می تواند درآمدشون رو کم کند.

  سوال دوم ماشین حساب های ماینینگ چی میگه.

  در مورد مثال شرکت نفت.اکتشاف نفت نیاز به دستگاهای بسیار پیچیده و محاسبات سنگین دارد.و یک شرکت نمی تواند به سرعت دست به کار شود. اما یک فرد معمولی مثل همه ما با خرید یک دستگاه به یک مانیر تبدیل می شود.

  در همین زمان سختی بالا میرود.

  بر خلاف  صنعت نفت، تخمین رشد سختی شبکه وجود دارد و سایت های هستند که سختی رو طی ماه های آینده به شما اعلام میکنند.

  که بازهم یک مشکل هستش و اون هم خوشبینانه بودن تخمین های سایت هستش.ولی باز هم حدودی می تواند محاسبه کرد.پس ماشین حساب درآمد لحظه رو بر اساس دو فاکتور بسیار مهم یعنی قیمت لحظه ای ارز و سختی شبکه اعلام می کند.پس قابل استناد نیستند.

  امیدوارم تا اینجا مفید باشه

  آشنا سوال شده در مهر ۱۸, ۱۳۹۷ در ماینینگ.

  سلام الان یعنی به نظر شما کلا ماینینگ توی ۲ حالت زیر سود آور نیست؟؟؟

  ۱-اگر دستگاه ایسیک استخراج بیتکوین بگبریم؟؟؟

  ۲-سیستم گرافیکی تهیه کنیم و ارزهای ضعیفتر رو استخراج کنیم؟

  در مهر ۱۹, ۱۳۹۷.

  سلام

  کلا خودش به تنهایی سود آور نیست

  این مقاله ادامه داره وقت کنم انشاالله فردا ادامه اون رو می نویسم

  در مهر ۱۹, ۱۳۹۷.
  افزودن نظر

   mamnon doste aziz babate matalebe mofidet,ba in hesab nabayad soraghe mining berim????

   مشتاق پاسخ داده شده در مهر ۱۹, ۱۳۹۷.
   افزودن نظر

    نه دوست عزیز سود آور نیست .درآمد داره ولی سود نداره.سود به معنی اینکه پول دستگاه رو دربیاره و شما ازش کسب درآمد کنید خیر نداره

    آشنا پاسخ داده شده در مهر ۱۹, ۱۳۹۷.
    افزودن نظر

     موافقم ولی همین شرکت بیت ماین دستگاه هایی هم میده که صود کنه آدم الان خیلی از کسایی که من میشناختم با دستگاه های اینو سیلیکون  a9zmaster  پول خود دستگاه رو در اوردن والان دارن سود میکنن باید بدونی چه دستگاهی رو بخری و کدوم دستگاه از رده خارجه

     ولی به صورت کلی همه چی به نفع اون استخر های بزرگ و فارم های بزرگه نه کسی که ۱ تا ۵ تا دستگاه میتونه بذارهاونم تازه با قیمت برق صنعتی ایران من دارم میگم

     آشنا پاسخ داده شده در مهر ۲۱, ۱۳۹۷.
     افزودن نظر
     پاسخ شما
     برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ضوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید