با سلام

  برخی از بلاک چین ها مانند مونرو ، زی کش، پیوکس، گرین، بیم یا… قابلیت ناشناس بودن رو دارن. نظر شما در مورد این بلاک چین ها چیست؟ شما کدام را انتخاب می کنید؟ شبکه عمومی یا خصوصی؟؟

  آشنا سوال شده در خرداد ۱۱, ۱۳۹۸ در بلاک چین.
  افزودن نظر
  5 پاسخ(ها)

   همشون قابل رهگیرین ولی سخته چون اطلاعات تو دفتر کل ثبت میشه

   کاردان پاسخ داده شده در خرداد ۱۱, ۱۳۹۸.

   درسته ولی آیا همه این قابلیت و توانایی رو دارن یا اینکه خیلی افراد محدودی هستن که این کارو می تونن انجام بدن؟ من خودم و تیمم برنامه نویس هستیم و نمی شه همینجوری رهگیری شن. اگر هم می شدن جلوشونو تو دارم وب می گرفتند. تازه یادمه برنامه نویسان شون جایزه بزرگی گذاشته بودن تا اینکه ببینن کسی می تونه این تراکنش ها رو رهگیری کنه یا نه که کسی نتوست. همین الانم cloak coin یه مسابقه با همین مضمون گذاشته و جایزه خوبی هم برایش ترتیب داده.

   در خرداد ۱۱, ۱۳۹۸.

   اون مطلبی هم که گفتین تو دفتر کل هستن ، بله هستند ولی مثل بلاک چین بیت کوین نیستند. همشون رمز نگاری شدن. من ازتون یه سوالی می پرسم آیا میشه کلید خصوصی یک کیف پول را با داشتن ادرس آن بدست آورد؟ جواب خیر پس این تراکنش ها هم غیر قابل رهگیریند.

   در خرداد ۱۱, ۱۳۹۸.

   منظورم ما از رهگیری شدن. یک هکر نیست . دولت ..و با کلی امکانات..و کلی نخبه ..

   در خرداد ۱۱, ۱۳۹۸.
   افزودن نظر

    رهگیری ارز های دیجیتال یه مقوله ایه برا خودش
    و نزدیکت ترین مثالش دیپ وب هستش بله در نگاه اول و مبتدیان کاملا غیر قابل رهگیریه ولی برای افراد وارد حتی با سختی هم شده قابله رهگیریه و من اعتقاد دارم که این موضوع این جا هم مطرح و وارده

    آشنا پاسخ داده شده در خرداد ۱۱, ۱۳۹۸.
    افزودن نظر

     بنظرم تا چند سال آینده وقتی قانون گذاری صورت بگیره ارز هایی با الگوریتم equihash یا cryptonight که تراکنش مخفی دارن کمتر مورد استفاده قرار میگیرن.

     کارشناس پاسخ داده شده در خرداد ۱۱, ۱۳۹۸.

     قانون گذاری برای بلاک چین مثل جوک می مونه!

     در خرداد ۱۱, ۱۳۹۸.

     بخوایم یا نخوایم این اتفاق میفته…

     در خرداد ۱۱, ۱۳۹۸.
     افزودن نظر

      سرویس هایی هست که میتونن روی بلاک چین بیت کوین هم برای شما عدم ردیابی رو انجام می دهند، در واقع تعداد زادی تراکنش رو با هم مخلوط می کنند

      مشتاق پاسخ داده شده در خرداد ۱۲, ۱۳۹۸.

      بله درسته که بیشتر هم تو دارک وب هستن. اما خیلیاشون اسکم هستن و امکان کلاهبرداری در اونها خیلی زیاده

      در خرداد ۱۲, ۱۳۹۸.
      افزودن نظر

       بسیاری از این ارز ها در طول زمان بهتر میشوند و راهکار های جدیدتری را به کار میبرند. نکته ی قابل توجه این است که با گذر زمان، ممکن است تراکنش های گذشته که در بلاک چین ثبت شده اند، قابل رهگیری شوند. یعنی اگر شما امروز تراکنشی را مثلا با مونرو انجام دهید و یک سال دیگر مشکلی در مونرو پیدا شود و خودش را بروز کند، تراکنش های از یکسال آینده به بعد آن مشکل را دیگر نخواهند داشت ولی تراکنش امروز شما، دیگر قابل رهگیری است.

       برخی از ارزهای جدید مانند Grin به دلیل اینکه از ساختار متفاوتی استفاده میکنند، تاریخچه ی بلاک چین را نگه نمیدارند و بیشتر شبیه پول نقد هستند. در عمل همه ی تراکنش ها را با هم ترکیب میکنند و سپس در یک بلاک تنها همان یک تراکنش ترکیبی را نگه میدارند و در طول زمان هم بلاک ها را با هم ترکیب میکنند که از این نظر بسیار پیشرفته تر هستند. روشی مشابه این در بیت کوین هم استفاده میشود که در آن یک گروه از کاربران تراکنش خود را با یکدیگر ترکیب میکنند تا ناشناس بمانند. یک نمونه از کیف پول ها که این کار را به شکل خوبی انجام میدهد کیف پول واسابی است: https://wasabiwallet.io

       آشنا پاسخ داده شده در خرداد ۲۲, ۱۳۹۸.
       افزودن نظر

       پاسخ شما

       برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ضوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید