پاسخ داده شده

  سلام

  کسی هست در مورد لیکویید شدن دارایی ها یه اطلاعاتی بده؟ چه اقدام موجب لیکویید شدن میشه؟ یا مثلا در مورد کاهش قیمت بیتکوین میگن فلان صرافی اگر دارایی ها را لیکویید نمیکرد قیمت بیتکوین از این هم پایینتر می امد این یعنی چه؟ مگر لیکویید کردن دست صرافی است؟ اگر کسی اطلاعاتی داشته باشه ممنون میشیم یک توضیحی بده یا لینک مقاله بده که در این مورد کامل توضیح داده باشه.

  تازه وارد سوال شده در فروردین ۴, ۱۳۹۹ در تریدینگ.
  افزودن نظر
   بهترین پاسخ

   سلام

   نه یه این صورت نیست که اگر صرافی ای بیتکوین سرمایه گذاران رو لیکوئید نکنه قیمت افزایش یا کاهش پیدا میکنه و یا اگر لیکوئید نمیکرد قیمت بیشتر از این کاهش پیدا میکرد، دارایی ها لیکوئید میشن به دلیل کاهش قیمت چون سرمایه گذاران به تحلیل ارزش ارز و روند بازار اون رو صعودی پیش بینی میکنند و سپس با باز کردن پوزیشن لانگ یا خرید و کاهش قیمت چون سرمایه گذاران به امید بازار صعودی پوزیشن خرید باز کردند ولی روند بازار نزولی میشه پس تمام پوزیشن های خرید سرمایه گذاران با ضرر مواجه میشه که صرافی به عنوان ضرر سرمایه گذاران تمام موجودی سرمایه گذاران رو برمیدارد که به این عمل لیکوئید شدن میگن،بله لیکوئید کردن به دلیل انجام معاملات مارجین تحت کنترل صرافی هاست به همون اندازه که معاملات مارجین پرسود هستند پرریسک هم هستند و پیش بینی اشتباه منجر به از دست رفتن تمام سرمایه شما در صرافی میشه،

   به نقل از ارز دیجیتال:

   به عنوان مثال، اگر قیمت خیلی پایین‌تر از یک معامله باز با موقعیت خرید (Long position) بیاید، صرافی به طور خودکار آن معامله را می‌بندد تا سرمایه شما را نقد کرده و با شما تسویه حساب کند که به اصطلاح به این کار لیکوئید شدن می‌گویند.

   برای توضیح ساده تر و درک بهتر لیکوئید شدن میتونید این مطلب رو هم مطالعه کنید:

   https://stack.arzdigital.com/question/لیکوئید-شدن/

   متخصص پاسخ داده شده در فروردین ۴, ۱۳۹۹.
   افزودن نظر

    کجا این مطلب رو خوندید؟؟؟

    در کل لیکویید شدن یعنی : فرض کنید قیمت بیت کوین ۱۰ هزار دلاره.و شما میاید ۱۰هزار دلار یا معادل یک بیت کوین رو پوزیشن لانگ(خرید) رو اهرم ۱۰۰ میزارید.این به این معنیه که هر یک دلار که بیت کوین بره بالا شما ۱۰۰ دلار سود کردید و هر یک دلار که بیاید پایین شما ۱۰۰ دلار ضرر میکنید.حالا شما ۱۰هزار دلار کاشتید،در این صورت اگه بیت کوین ۱۰۰ دلار بیاد پایین و به قیمت ۹۹۰۰ برسه میشه ۱۰۰*۱۰۰=۱۰۰۰۰ دلار.خوب شما در این حالت وقتی قیمت به ۹۹۰۰ برسه کل سرمایتون از بین میره و به اصطلاح لیکویید شدید.

    متخصص پاسخ داده شده در فروردین ۴, ۱۳۹۹.
    افزودن نظر
    پاسخ شما
    برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ضوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید