گزارش شده که برای حمایت از یوان، بانک های دولتی چین از جانب بانک مرکزی (PBOC) در حال پیش خرید دلار آمریکا بوده و بلافاصله آن را در بازار نقدی بفروش می رسانند.

  به نقل از Russia Today، پن گنگشنگ، معاون و رییس تنظیم کننده ارز خارجی بانک مرکزی چین گفته است که چین اطمینان دارد که می تواند ارزش یوان را در سطحی پایدار و “معقول” حفظ کند.

  یکی از معامله گران در یک بانک چینی در شانگهای گفته است: “این درست مثل آن می ماند که بانک های دولتی برای جلوگیری از کاهش ارزش یوان درحال جمع کردن گلوله هستند.”

  در اوایل روز سه شنبه، یوان با رسیدن به سطح ۶٫۷۲۰۴ در برابر دلار، به پایینترین سطح خود از ۷ اوت ۲۰۱۷ رسیده است. رکود بازار ارز چین در حالی اتفاق افتاده که قرار است از ۶ ژوئیه، تعرفه های ایالات متحده آمریکا بر روی کالاهای چینی به ارزش ۳۴ میلیارد دلار اعمال شود. پکن قول داده است که طی حرکتی متقابل، تعرفه هایی را بر محصولات آمریکایی اعمال کند.

  چین به تدریج سهم خود را از دلار کاهش داده است در عوض بر واحد پولی خود افزوده است. پکن اخیرا تجارت نفت با یوان را آغاز کرده است که به عنوان قدم اول برای به چالش کشیدن سلطه دلار آمریکا در نظر گرفته می شود. چین و روسیه در حال برنامه ریزی برای راه اندازی داد و ستد اقتصادی با روبل و یوان هستند، تا به این طریق از استفاده دلار و سایر ارزهای غربی جلوگیری کنند.

   

  https://www.rt.com/business/431568-chinese-banks-ditching-dollar/

  کاردان سوال شده در تیر ۱۲, ۱۳۹۷ در گوناگون.
  افزودن نظر
  پاسخ شما
  برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ضوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید