سیستم خنک کننده ماینر ها

سلام

واسه خنک سازی ماینر ها میشه از کولر آبی استفاده کرد؟؟

آخه میدونید که کولر آبی رطوبت تولید میکنه و از طرفی شنیدم که میگن رطوبت واسه دستگاه های برقی مضره!

از طرفی داخل بعضی سایتا شرایط کار عملیاتی رطوبتش رو بین ۵ تا ۹۵ درصد زدن

اگه راهنمایی ککید ممنون میشم

مشتاق سوال شده در نوامبر 13, 2018 در ماینینگ.
افزودن نظر
3 پاسخ(ها)

درود بر شما
استفاده از کولر آبی بطور مستقیم برا خنک کردن دستگاههای ایسیک بهیچ عنوان توصیه نمیشه. دلیلش رو هم بطور واضح خودتون عنوان کردید. البته بطور غیر مستقیم میشه از اون استفاده کرد مثلا بعد از قرار دادن ایسیک ها در روغن مینرال برا خنک کردن روغن، بعد از عبور اون از رادیاتور از کولر آبی برا خنک کردن رادیاتور استفاده کرد.

مشتاق پاسخ داده شده در نوامبر 13, 2018.
افزودن نظر

سلام

من 2 ماه خست که دارم بصورت مستقیم استفاده میکنم تا الان که مشکلی پیش نیومده نمیدونم در آینده چه می شود.ضمنا من در یکی از استان های خشک استفاده میکنم.

مشتاق پاسخ داده شده در نوامبر 13, 2018.
افزودن نظر

با سلام و احترام

در صورتی که از کولر آبی برای خنک کردن رادیاتور استفاده کنید، در کوتاه مدت به مشکل پوسیدگی رادیاتور روغن و نشتی روغن دچار می شوید. لذا در صورتی که می خواهید از این روش استفاده کنید، باید در نوع رادیاتور خود تجدید نظر کنید و از رادیاتورهای مفاوم به رطوبت استفاده کنید.

در مورد خنک کاری توسط هوا، در مواردی که مانند ماینر چگالی حرارتی بالا است، سیستم خنک کننده توسط هوا، کارایی پایینی دارد و باید به سراغ روشهایی رفت که می توانند چگالی حرارتی بالایی را در فضایی کوچک جمع کنند. لذا سیالاتی مانند روغن مینرال و یا آب می تواند در این موارد به عنوان سیال واسط خنک کننده لحاظ شود. البته بایستی تمهیدات مورد نیاز را در استفاده از آب به عنوان سیال خنک کن در نظر گرفت. در کابردهایی خاص از سیستم های الکترونیکی، از هیت سینک هایی استفاده می شود که داخل آنها لوله کشی شده است و لذا مسقیما به آب می تواند وصل گردد.

 

 

 

تازه وارد پاسخ داده شده در مارس 22, 2019.
افزودن نظر

پاسخ شما

برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ظوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید