ساتوشی چیست؟

پاسخ داده شده

سلام

دوستان گرامی میشه به زبان ساده بگید ساتوشی (satoshi) چیه؟ فک کنم به استخراج بیت کوین ربط داره، هنوز نتونستم درکش کنم

ممنون

افزودن نظر
3 پاسخ(ها)
بهترین پاسخ

ساتوشی به کوچکترین قسمت یک بیت کوین گفته می شود. میزان آن ۰٫۰۰۰۰۰۰۰۱ بیت کوین است که به نام خالق اولین ارز دیجیتالی موجود یعنی ساتوشی ناکاموتو نامگذاری شده است. ناکاموتو در سال ۲۰۰۸ مقاله ای نوشت که به خلق بیت کوین تبدیل شد (و نام خود را در آن مقاله ذکر نکرده بود) و تا سال ۲۰۱۴ هیچ کس نتوانست به هویت واقعی شخص یا اشخاصی که با نام مستعار آن را ایجاد کردند، پی ببرد. در آن زمان (۲۰۱۴) مجله نیوزویک آشکار کرد که ساتوشی ناکاموتو خالق واقعی بیت کوین بوده است.

استاد پاسخ داده شده در می 5, 2018.
افزودن نظر

هر 100 ملیون ساتوشی یک بیت کوین میشه وقتی قیمت بیت کوین زیاد شد مجبور شدن از واحد کوچکتری استفاده کنن اسمشو گذاشتن ساتوشی به احترام ساتوشی ناکاموتو سازنده بیت کوین…

کاردان پاسخ داده شده در می 5, 2018.
افزودن نظر

ساتوشی در حال حاضر کوچکترین واحد بیت کوین است که بر روی بلاک چین ثبت شده است که مقدار آن برابر با یک صدم میلیونیم بیت کوین بوده و به احترام خالق اولیه بیت کوین ساتوشی ناکاموتو مورد استفاده قرار گرفته است.

تمام مقادیر در بلاک چین بیت کوین قبل از تبدیل شدن برای به نمایش درآمدن در قالب ساتوشی تعریف شده اند. حتی منابع کد استفاده شده برای نقل و انتقالات هم از واحد ساتوشی برای نشان دادن مقادیر استفاده می کنند.

با وجود اینکه ساتوشی کوچکترین واحد قابل ثبت از بیت کوین در بلاک چین است، اما کانال های پرداخت گاهی مجبور هستند پرداخت های بسیار کوچکی داشته باشند که در آن موارد از میلی ساتوشی هم استفاده می کنند که برابر با یک صدم میلیاردیم یک بیت کوین است.

تازه وارد پاسخ داده شده در می 6, 2018.
افزودن نظر

پاسخ شما

برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ظوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید