پاسخ داده شده

  این سوال رو از این رو مطرح کردم که نظر مراجع بر روی قانون گذاری در این زمینه ۱۰۰ % تاثیر خواهد گذاشت.
  آیا از این موضوع اخبار و اطلاعات موثقی دارید؟

  مشتاق سوال شده در اردیبهشت ۸, ۱۳۹۷ در قانون گذاری.
  افزودن نظر
   بهترین پاسخ

   حضرت آیت الله مکارم شیرازی: معامله با بیت کوین و ارزهای رمزنگار به دلیل اینکه نسبت به آنها ابهامات زیادی مطرح می‌شود، اشکال دارد.
   آیت الله هاشمی شاهرودی: بر اساس ابهامات فروان در نوع معامله با ارزهای مجازی استفاده از این پول جایز نیست.
   آیت الله صادقی گلپایگانی: معامله با پول‌های دیجیتالی حرام است و به کل باطل است.
   آیت الله شبیری زنجانی: در صورتی که استفاده از این ارزها خلاف قانون باشد و باعث ایجاد فساد اقتصادی باشد، هرگونه معامله با این ارزهای مجازی اشکال شرعی دارد.
   آیت الله وحید خراسانی: معامله با پول‌های مجازی باطل است.
   آیت الله نوری همدانی: ورود در معامله پول‌های مجازی اشکال شرعی دارد.

   ———————————————————-

   علاقه، سرمایه گذاری و نوسانات در بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال همچنان رو به افزایش هستند، اما در میان مسلمانانی که تقریبا یک چهارم جمعیت جهان را تشکیل می دهند هر روز سردرگمی درباره مطابقت یا عدم مطابفت بیت کوین و ارزهای دیجیتال با شریعت بیشتر می شود. شریعت مجموعه ای از قوانین است که مسلمانان مطابق دستورالعمل های قرآن و آموزه های حضرت محمد (ص)، از آن پیروی می‌کنند.

   در بین روزهای ۱۲ – ۱۳ آوریل ۲۰۱۸، قیمت بیت کوین در یک روز ناگهان بیش از ۱,۰۰۰ دلار افزایش یافت. بسیاری از کاربران از این موضوع متعجب بودند و این رشد قیمت را به یک نهنگ بزرگ نسبت داده بودند اما علت این رشد قیمت انتشار مقاله ای فوق العاده از بنیاد اندونزیایی Blossom Finance بود.

   مقاله ای کامل و دقیق با عنوان « تحلیل شرعی بیت کوین، ارزهای دیجیتال و بلاک چین » منتشر شد که در آن محمد ابوبکر به بررسی کامل ارزهای دیجیتال و بلاک چین از نظر شرع می‌پردازد. محتوا و نتیجه گیری امیدوار کننده این مقاله باعث رشد قیمت شدید بیت کوین شد.

   هم اکنون می‌توانید ترجمه کامل این مقاله زیبا را از طریق لینک پایین دریافت کنید.

    

   بررسی جامع فقهی بیت کوین، ارزهای دیجیتال و بلاک چین

   استاد پاسخ داده شده در اردیبهشت ۸, ۱۳۹۷.

   ظاهرا همه حرام کردن البته خیلی چیزها بوده اول حرام  و ممنوع اعلام شده بعد حلال شد

    

   در اردیبهشت ۸, ۱۳۹۷.
   افزودن نظر

    تو این دنیا کسی به فکر حلال حرام نیست شما میتونی طبق نظر مراجع عمل کنی ولی هرکسی باید آزاد باشه که با پولش هرکاری دوست داره بکنه به شرطی که ضرری به دیگری نزنه و ضررش مال خودش باشه.
    بعدش نظرشون شاید تو قانون گذاری تو ایران مهم باشه ولی یه متر اونور مرز دیگه کسی به این حرفا گوش نمیده دنیا شده مثل یه پیست مسابقه که نباید ازش جا موند بعضی ها خیلی وقته جا موندن از همه دنیا و دیگران رو هم تشویق میکنن به این کارها.
    ارز دیجیتال از حلال ترین سرمایه گذاری هاست خدا عقل داده که ازش استفاده کنیم نگفته که فقط بیل بزنیم و پول حلال فقط توی بیل زدنه…

    کاردان پاسخ داده شده در اردیبهشت ۸, ۱۳۹۷.
    افزودن نظر
    پاسخ شما
    برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ضوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید