دوستان سلام

  یه سوالی واسم پیش اومده!

  من هفته ای چند بار حواله سوئیفت دارم که میدم صرافی انجام میده. حالا خود صرافی چطوری حسابشو شارژ میکنه که واسه بقیه حواله میزنه :-|؟

  مشتاق سوال شده در دی ۲۰, ۱۳۹۸ در گوناگون.
  افزودن نظر

   با سلام
   کلا شیکه سوئیفت ایرانه قطعه یعنی تحریمه.
   اکثر صرافی ها در خارج از کشور حساب بانکی دارن (بیشتر گرجستان) از طریق حساب بانکی گرجستان حواله زده میشه.
   اکثرا هم در یک شرکت جزء هیت مدیره هستند.
   ریال رو اینطرف دلار میکنن .

   آشنا پاسخ داده شده در دی ۲۰, ۱۳۹۸.

   خیلی ممنون بابت پاسختون یعنی ریال رو اینطرف تبدیل به دلار کاغذی میکنن بعد میبرن گرجستان میریزن به حسابشون؟ به نظرم شدنی نیست

   در دی ۲۰, ۱۳۹۸.
   افزودن نظر

    سلام.

    نظام عرضه و تقاضا هستش. ببینید صرافی ها هم خریدار دارند و هم فروشنده و همینطور یک شبکه داخلی بین صراف وجود دارد. مثلا شما ریال دارید و می خواهید تبدیل به دلار و حواله به کانادا داشته باشید. اینکار به این صورت اتفاق می افتد.
    تقاضای : ریال موجود در ایران و تقاضا برای کانادا

    یک نفر پیدا می شه که دلار کانادا دارد و ریال در تهران می خواهد ( و یا این اتفاق می تواند چند زنجیره باشد مثلا یکی دلار کانادا دارد و یورو می خواهد و یکی وجود دارد که یورو دارد و دلار کانادا می خواهد و سپس کسی وجود دارد که یورو دارد و ریال می خواهد و به همین ترتبیب )

    حالا با وصل کردن این موارد به هم این انتقال انجام می شود یا مثلا صراف ها ممکن است در حسابی در خارج از کشور مقداری پول داشته باشند که سویفت بزنند و عرضه و تقاضا را در یک نقطه متمرکز کنند. به این صورت که یک نفر یورو دارد و یک نفر ریال ( و بر عکس ) و دیگر فرق نمی کند در کدام کشور باشد.

    آشنا پاسخ داده شده در دی ۲۱, ۱۳۹۸.
    افزودن نظر
    پاسخ شما
    برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ضوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید