atlasarzdigital

  #تحلیل بیت‌کوین و مروری کوتاه بر روند کنونی بازار

   

  خوب همون‌طور که شاید در جریان هستید به باور خیلی‌ها بازار داره روند صعودی بخودش می‌گیره. در اینجا تحلیل مختصری خواهیم داشت که آیا واقعا بیت‌کوین داره برای BullRun بعدی خودشو آماده میکنه یا خیر.

  در این تحلیل از فیبوناچی که مورد تأیید بسیاری از معامله‌گران حرفه‌ای ارز دیجیتال و حتی فارکس هم هست و همین‌طور میانگین متحرک (MA) و نمایی (EMA)استفاده شده.

   

  اول اجازه بدید احتمال صعودی بودن بازار رو بررسی کنیم. همون‌طور که مشاهده می‌کنید طبق لول‌های فیبوناچی که اکثر قریب به اتفاق بسیار درست و دقیق عمل می‌کنند، ما در محدوده ۶,۸۰۰ مقاومت خواهیم داشت و در صورت شکستن این لول بیت‌کوین بسمت ۷,۵۰۰ خواهد رفت. مقاومت بعدی ۷,۸۰۰ و ۸,۰۰۰ خواهد بود که به احتمال قوی بیت‌کوین در این محدوده با EMA 200 رو به رو خواهد شد که میتونه نقش کلیدی بازی کنه.

   

  #تحلیل بیت‌کوین و مروری کوتاه بر روند کنونی بازار

   

  در صورت عبور از EMA 200 میشه با اطمینان بیشتری گفت که بیت‌کوین کاملا روند صعودی به خودش گرفته. اما فراموش نکنید به همون اندازه پس از برخورد با «میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه» (که در حال حاضر نقش مقاومتی داره) احتمال برگشت به سمت پایین هم وجود داره و از این جهت عبور از این لول حیاتی است. در محدوده سبز رنگ ۸,۷۰۰ و ۹,۴۰۰ هم احتمالا شاهد نوسانات زیادی خواهیم بود و بعد از اون هم عبور از ۱۰,۰۰۰ که می‌تونه بازار رو حسابی تکون بده.

   

  #تحلیل بیت‌کوین و مروری کوتاه بر روند کنونی بازار

   

  همون‌طور که مشاهده می‌کنید میانگین متحرک ۱۸ روزه (MA) (قرمز) و میانگین متحرک نمایی ۸ روزه (EMA) (آبی) هم با عبور از یکدیگر و قرار گرفتن در زیر شمع قیمت‌ها می‌تونن نشانه مثبت دیگری مبنی بر صعودی بودن روند بیت‌کوین و به طبعش کل بازار باشند.

   

  حالا برسیم به احتمال نزولی بودن بازار. 

   

  #تحلیل بیت‌کوین و مروری کوتاه بر روند کنونی بازار

   

  همون‌طور که می‌بینید در صورت سقوط قیمت به زیر ۵,۸۰۰ لول بعدی ۵,۵۰۰ خواهد بود که نقش حمایتی ایفا خواهد کرد و احتمالا یک برگشت دیگه از این لول به سمت بالا رو شاهد خواهیم بود. و بعد از اون هم  ۵,۰۰۰٫ و اما در صورت شکستن این لول بیت‌کوین کاملا در سرازیری به سمت زیر ۴۰۰۰ دلار قرار خواهد گرفت و در نهایت همون‌طور که میشه دید بیت‌کوین در محدوده ۳,۶۰۰ قرار خواهد گرفت که در اونجا حمایت بسیار قوی رو شاهد خواهیم بود که در نمودار هفتگی زیر کاملا مشخص است

   

  #تحلیل بیت‌کوین و مروری کوتاه بر روند کنونی بازار

   

  کاملا پیداست که در این محدوده یعنی ۳,۶۰۰ و ۳,۲۰۰ هم حمایت قیمتی داریم، هم EMA 200 (خط سبز رنگ) و هم ترند لاین (آبی رنگ). از این رو شکستن این محدوده خیلی خیلی بعید بنظر می‌رسه.

   

  و اما چند نکته؛

   

  توصیه من و حتی حرفه‌ای‌ها و کارکشته‌های بازار این هست که هیچوقت، هیچوقت تمام ارزهاتون رو نفروشید! چرا؟ چون همیشه احتمال این هست که ناگهان تمام معادلات بهم بریزه و مثل الان بازار روند صعودی به خودش بگیره.

   

  نکته بعدی اینکه هرچند الان روند بیت‌کوین و بازار صعودی بنظر می‌رسه اما فعلا به هیچ عنوان نمی‌شه تأیید کرد و از این رو بهتره لول‌های کلیدی ور زیر نظر داشته باشید و با احتیاط معامله کنید.

   

  و نکته آخر این تحلیل توسط اینجانب و با بررسی منابع معتبر دیگر صورت گرفته و پر واضح است که مسئولیت هر تصمیمی به عهده شما خواهد بود.

  پیروز باشید.

  متخصص سوال شده در تیر ۱۲, ۱۳۹۷ در بیت کوین.
  افزودن نظر
  پاسخ شما
  برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ضوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید