درود

  من چند روزه با این سایت آشنا شدم و نظرات و سوالات خیلی از دوستان رو دیدم. که سوال خودم بوده و بی پاسخ مانده.

  من حدود ۶ ماه تجربه ماینیگ دارم.اول با یک کارت گرافیک ساده GT-1030 ساخت گیگابایت شروع کردم.

  درآمدش خیلی کم بود در حد ۱ دلار اما تجربه کار باهاش خیلی بیشتر ارزش داشت.ابتدا با گرافیک gpu و cpu سیستم در استخر نایش هش شروع به کار کردم.نایس هش کمترین مقدار واریز به حساب رو روی ۶ دلار محدود کرده است.

  سپس اقدام به خرید کارت vega56 و ۶۴ کردم،همزمان XMR یا مونرو با به بازار آمدن x3 فورک داد.

  پس خیلی پر سود شد.هر کارت گرافیک حدود ۴-۶ دلار در روز.کم کم بعد از سه روز به حدود ۲ دلار رسید.تعجب کردم و آنجا بود با مفهوم دقیق سختی شبکه آشنا شدم.از قبل میدونستم تاثیر داره اما نه تا این حد.خلاصه چند میلیونی پس انداز کردم.

  تا در یک کنفراس در دانشگاه شریف شرکت کردم و اینوسیلکون تو همان کنفراس دستگاه a9 رو معرفی کرد و میزان صدا و قدرت دستگاه رو مشاهده کردم.جالب اینجا بود که به گفته بعضی از کسانی که خیلی حرفیه ای بود شرکت اینوسیلیکون برعکس شرکت بیت مین خودش شروع به ماین نکرده بود و مستقیما وارد باز کرده بود دستگه رو(البته گفته بعضی از دوستان بود).

  خلاصه من این دستگاه رو به تعداد در پک ۲ تایی خریدم.یک دستگاه ۱۰ روزه اون یکی ۴۵ روز تحویل.

  حدود ۲ ماه نیم هست تجربه کار با  این دستگاه ها رو دارم و قصد دارم اینجا به اشتراک بگذارم اون هم به صورت رایگان.

  پاور همرا دستگاه اورجینال و ۱۸۰۰ وات قدرت داره(فکر نکنم مصرف دستگاه ۶۵۰ واتباشه تست نکردم)

  هر دستگاه نیاز به ۲٫۶۱ آمپر برق داره ثابت و پایدار باید یاشه.کولر و سرمایش دستگاه بسیار ،بسیار ،بسیار مهم هستش.در اطاقی که دستگاه ها کار میکنه یک عدد کولر گازی ۳۰ هزار روشن می باشد و با خاموش کردن کولر فورا میزان هش ریت کاهش می یابد.

  اعلام کازخانه ۵۰K سول می باشد اما دستگاه تا ۶۵k هش ریت تولید میکنه و همین عدد رو در داشبورد استخر قابل مشاهده می باشد.با خاموش کردن کولر بعد ۳ دقیقه تا ۳۵k سول پایین میاد و بعد از ۱۰ دقیقه کرش میکنه و باید ریست بشن .مثل یک سیتم کامپیوتری نیاز به نظارت ۲۴ ساعت دارن و ممکن هست کرش بکنه و حتما ریست بشه.پس نمی توانید ولش کنید برید؟!؟

  درآمد روزانه هر دستگاه دقیقا ۴۶ دلار هستش در حال حاضر و هر دستگاه حدود ۶۵۰ هزار تومان در ماه برق مصرف میکند.۲،۶۰۰،۰۰۰ برای ماه اول و ماه دوم بیشتر شد حدود ۵٫۵ میلیون پلکانی بالا میرود.برق من صنعتی سه فاز ۳۰ آمپر می باشد.و واقعه هزینه برق رو در نظر بگیرید.و به تازگی چهار دستگاه بعدی رو تحویل گرفتم .

  نیاز به یک  اینترنت سرعت بالا داره نه ججم بلکه سرعت .در صورت قطع اینترنت حتی در حد یک دقیقه دو تا سه ساعت به میزان هش ریت قبلی بر نمی گردن .با قطعی برق هم همینطور.

  برای اینکه طولانی تر نشه همین قدر کافی سوالات رو بپرسید وقت کردم جواب میدم.

  در ضمن این تجربه شخصی بنده هستش نه سود و نه ضرری به کسی نداره اگه بدر نمی خوره نیاز به توهین نیست.بیخال شو

   

  غلط املایی رو هم به بزرگی خودتون ببخشید.

  پر سود باشد.

  آشنا سوال شده در شهریور ۶, ۱۳۹۷ در ماینینگ.

  درود

   

  ممنونم از تجربیات شما که برای همه بازگو کردید.

   

  پایدار باشید دوست عزیز 🙂

  در شهریور ۶, ۱۳۹۷.

  درود بر شما کاری به تجریبات گران بهای شما ندارم اما معلوم هست این داستان تبلیغ کسی نیست!! 🙂

  در آذر ۱۷, ۱۳۹۷.

  سلام. بسیار عالی بود . جواب بعضی سوالات من رو دادید

  در بهمن ۱۱, ۱۳۹۷.

  ماشین حساب سایت که این دستگاه رو ضرر میدونه!!!!

  در خرداد ۹, ۱۳۹۸.
  افزودن نظر
  57 پاسخ(ها)

   ممنون که تجربه خود رو به اشتراک گذاشتی ?✋

   کارشناس پاسخ داده شده در شهریور ۶, ۱۳۹۷.
   افزودن نظر

    تشکر.امیدوارم مفید باشد.

    آشنا پاسخ داده شده در شهریور ۶, ۱۳۹۷.
    افزودن نظر

     نظر شما در مورد مثلا کسایی مثل من که اول کار هستن و سرمایه آنچنانی ندارن و یه سیستم متوسط دارن اما میتونن کمی سرمایه بیارن تو این کار چی هست؟

     سرمایه گزاری تو ترید بیت کوین و آلت کوین ها یا جمع کردن یه سیستم نسبتا قوی و استخراج آلت کوین ها ، یا کلود ماینینگ آلت کوین ها ؟

     مشتاق پاسخ داده شده در شهریور ۶, ۱۳۹۷.

     سلام

     وقتی می خواستم سیستم رو جمع کنم یه جوری مثل دیوانه ها شدم؟!؟ تقریبا به حرف هیچ کس گوش نمیدادم.از یک طرف وعدهای شیرین،از طرفی حرف دوستان که ضرر میکنی و…

     من حدود ۳۵ میلیون سیستم جمع کردم و از طریق سیستم حدود ۲۰ میلیون کاسب شدم.کارت گرافیک ها رو به سختی فروختم یا فروش کارت گرافیک و پاورها دقیقا سر به سر رفت؟!؟!یکم هم ضرر کردم (پول برق).بعد از شکست دقیقا بیت کوین تو افت خودش بود خرید هر بیت کوین ۵۴٫۶۲۰٫۰۰۰ تومان بود.حدود ۴۰۰ میلیون سرمایه داشتم(خونه داشتم فروختم چون شغلم آزاد بود و داشتم ورشکست میشدم کاسه کوزم رو جمع کردم و به سختی فروختم شون)بیت کوین خریدم حدود ۷ بیت کوین.وقتی اینوسیلیکون دستگاه a9 , معرفی کرد فروش هر بیت کوین به رقم باور نکردنی۹۲ میلیون تومن رسید؟!؟ و یه سود هنگفتی کردم(خدارو شکر برای همه شما آرزو دارم همچین سودی انشاالله)پس سودم رو انداختم تو این کار.

     اما در حال حاضر.

     سیستم و ریگ اصلا به صرفه نیست.(یک عدد پاور کولر مستر برای ۲۴ یا هفت روز روشن حدود ۳٫۵۰۰٫۰۰۰ هستش)و نیاز به حداقل یک پاور می باشد.مصرف این پاور ۱ آمپر می باشد(دلیلی بر اینکه دستگاه ها اون وات رو که شرکت اعلام میکنند نیست و پرمصرف تر هستند)پس صرفه اقتصادی ندارد ،مگر نیاز به این پول نیاز نداشته باشید و هر آلت رو که ماین کردید رو نگه دارید تا به وقتش بفروشید.

     اما اگه قصد سرمایه گذاری دارید.

     ۱-سکه مورد نظر رو بشناسید(تغییرات،هدف،آینده)

     ۲-خوب مشورت کنید متاسفانه تو کشور خودمون کم پیدا میشه واقعیت رو بگن.

     ۳-هزینه های بازار یا صرافی خرید فروش رو در نظر بگیرد.

     ۴-جمع بندی سرمایه،محاسبه سختی سکه در آبنده و محل ،هزینه جانبی و وقت برای دستگاه رو دقیق محاسبه کنید.

     این ها فاکتورهای اصلی هستند.

     اما کلود ماینیگ:

     کلاه برداری در یک کلام؟!؟

     برای ۲۰TH روی الگوریتم بیت کوین شما باید چیزی حدود ۶۰۰۰ هزار دلار پرداخت کنید که معادل ۶۰ میلیون میشه.۶۰ میلیون رو روی سیب زمینی و پیاز هم اگه درست سرمایه گذاری کنید(نه تو این وضعیت اقتصادی کشور) به نظر من بهتر سود میده تا کلود ماینینگ.نظر شخصی من هستش.

     در هر صورت من قصد راهنمایی دارم و دوست دارم سوالاتی رو که برای من کسی جواب نداد برای شما جواب بدم.

     هر سوال دیگه ای داشتید در خدمتم.

     در شهریور ۷, ۱۳۹۷.

     ممنونم از راهنمایی هاتون ، استفاده بردیم 🙂

     در شهریور ۷, ۱۳۹۷.

     بابت اطلاعاتی که به اشتراک گذاشتید سپاسگذارم

     در آذر ۱۷, ۱۳۹۷.
     افزودن نظر

      سلام. خیلی خیلی ممنون.

      در کل الان با در نظر گرفتن تمام هزینه ها و درآمد، نرخ سودآوری شما به طور میانگین چند درصده؟ در ماه مثلا

      آشنا پاسخ داده شده در شهریور ۷, ۱۳۹۷.

      سلام

      دقیقه نمیشه گفت .اما ماه قبل که بیت کوین و سایر ارزهای دیجتالی گرون بود ۸۰-۹۰ درصد سود بود اما این ماه ۵۰-۶۰ درصد.قبض برق دوماه من نزدیک به ۸ میلیون آمد(یک هزینه جریمه هم روی قبض برق هستش)

      اگر قصد خرید دارید دیگه این ماینر و ماینر های zcash و الگوریتمش بصورت کل به صرفه نیست پول خودتون رو به یه ارز دیجتال تبدیل کن و صبر کن اولین دستگاه جدید و کم مصرف و پرقدرت که آمد اون رو بخر  حالشو ببر .در این میان از خرید و فروش سکه ها و سودش لذت ببر.کاری که من کردم.

      دیگه خود دانید.

      پر سود باشد

      و موفق.

      در شهریور ۷, ۱۳۹۷.
      افزودن نظر

       من واقعا سر درگم هستم برای خرید این دستگاه یا خرید چند عدد s9، از یه طرف با رونمایی از کانسپت zeon که ۱۸۰k سول میده ترسیدم که نکنه کلا دستگاه فورک بشه و هز یه طرف میترسم فقط در حد کانسپت باشه،
       دستگاه رو از کدوم شرکت سفارش دادی دوست عزیز

       تازه وارد پاسخ داده شده در شهریور ۷, ۱۳۹۷.
       افزودن نظر

        توصیه اول من شرایط نگه داری هستش که به شما گفتم.

        zeon یه کانسپت هستش تو کل بازار چین پیدا نمی کنید.و سایت سازنده اش شماره تماس درست حسابی نداره و راه ارتیاطی فقط ایمیل هستش.

        خودم شخصا رفتم چین خرید کردم .شنژن بهترین بندر چین برای خرید اینجور وسیله ها هستش .کارت گرافیک pcb حدود ۲ دلار برای ۱۰۰ عدد سفارش؟!

        https://www.asicminervalue.com/miners/innosilicon/a9-zmaster

        تو این سایت پایین صحفه فروشندها و زمان تخویل همچنین تعدا روز حدودی بازگشت سرمایه نوشته شده است.

        توصیه شخصی.دیگه زمان مناسبی برای این نوع ماینر نیست و در حال حاضر

        https://www.asicminervalue.com/miners/pangolin/whatsminer-dcr

        به صرفه تر می باشد.

        البته ماینرهای قوی تر و کم مصرف تر در راه هستند. حدود سه ماه صبر کنید.من هم تمام سکه ها رو نگه داشتم تا دستگاهای جدید رو بخرم.

        این سایت مخصوص تولید کنندگان و خرید مستقم هستش(به ایران سرویس نمیده)

        https://www.made-in-china.com/productdirectory.do?word=gpu&subaction=hunt&style=b&mode=and&code=0&comProvince=nolimit&order=0&isOpenCorrection=1

         

        پر سود باشید و موفق.

        آشنا پاسخ داده شده در شهریور ۷, ۱۳۹۷.
        افزودن نظر

         سلام و مقاله بسیار پر سود و جالبی بود و ما رو آگاه تر کرد ، سوال اینجاست که منظور از ۲۴ ساعت نظارت کردن منظورتون اینه که دستگاه نمی تونه خودکار ریست بشه و دوباره کار کنه ؟

         و سوال دوم اگر با کارت گرافیک شروع کنم ۱۰ رینگ کارت گرافیک با قدرت ۳۲ مگاهش برا اتریوم نظارت ۲۴ ساعته نمی خواد نظر من اینه که

         مثل یک کامپیوتر پر قدرت و در هر رینگ CPU اینیل ۷ کار گذاشته بشه و رینگ ها در یک مکان خنگ بدون روطوبت می توانند ۲۴ ساعته کار کنند فقط هر ۱۰ ساعت نیم ساعت استراحت کنند

         نتیجه گیری ما سرمایه را کارت گرافیک بخریم چرا که چندین ارز دیجیتال رو می توان ماین کرد و نگران سختی استخراج هم به شدت پایین می یاد چرا که ارز های دیجیتالی بی خودی هستن اما در خد قیمتی هستن که می شه گفت خورده ای و صفر نیستن اما پاداش بسیار زیاد دارند در حد ۷۰۰ و تازه اتریوم کلاسیک جدا شد از اتریوم اصلی تا وارد اثبات سهام نشه و قول می دهم که هیچ وقت اتریوم کلاسیک از استخراج باز نمی ایستد و اگر هم ایستاده و اثبات سهام شد کاری می کند که در اثبات سهام کاربران با هر مقدار سرمایه وارد استخر استخراج تراکنش شن

         مثال اگر ۰٫۰۰۰۰۵ این مقدار هم سرمایه گذاری کنیم باز می توانیم راحت استخراج کنیم و با حل هر بلاک ۰٫۰۰۰۰۵ این مقدار پاداش می گیریم با هر بار استخراج بلاک .

         مشتاق پاسخ داده شده در شهریور ۸, ۱۳۹۷.

         سلام

         بله خودکار ریست میشه اما گاهی اوقات باید حتما دستی ریست بشن.بعد از ریست اتوماتیک به هش ریت قبلی بر نمی گردند و استخر تمام کارهای جدید رو با خطا تشخیص میده. در دوماه ماه گذشته، یک بار اتفاق افتاد که دوتا از ۴ دستگاه کرش کنند و من هم مسافرت بودم.با دوربین مدار بسته و تلفن به کارگرم گفتم بره ریست کنه(بنده خدا ازشون می ترسه میگه گرون هستند اتفاقی براشون نیافته).پس اینجوری نیست که بیخیال ولشون کنید برید.

         بله کارت گرافیک به صرفه هستش.به خاطر ماین کردن انواع سکه.اما سوال اینجاست کارت رو با چه قیمتی بخرید.تو چین کارت RX-580 با ۶ گیگ رم سفارش حداقل ۲۰ عددی بدون جعبه همراه با پاور دونه ای ۲۰ تا ۵۰ دلار هستش(دونه ای ۵۰۰ -۶۰۰ هزارتومان)تولید کارگاه های دست ساز به اصطلاح.حالا شما ریگ ۱۰ کارته خودتون رو چقدر می خواهید جمع کنید؟!؟

         هر دونه کارت RX-580 چه مقدار قیمت داره؟

         شما وقتی به بندر شنژن سر بزنید مثل من نظرت عوض میشه.من هر دستگاه اینوسیلیکون حدود ۴۸ میلیون باهام تموم شد.تو ایران ۶۸ میفروختند.

         دستگاه Whatsminer M3X تو سایت خودش ۲۴۹ دلار قیمت خورده چیری حدود ۳ میلیون تومان تو چین ممکن هست ۲۰۰ دلار هم پیداش کنی حالا تو ایران ۵،۴۰۰،۰۰۰ قیمت خورده.

         همش بحث قیمت خرید تجهیزات نیست اما اصلی ترین بخشش همین موضع می باشد.

         مشکل وارد کردنش هست که اونم یه راه داره آسون نیست ولی راه داره.

         ولی با ریگ اگر قیمت مناسب و دانش ماین کردن با ریگ رو داشته باشید بهتره.

         موفق باشد

         در شهریور ۸, ۱۳۹۷.
         افزودن نظر

          سلام غریبه . در کل به شدت با شما موافقم . همه نظرات تو رو تایید میکنم . راه ارتباط میخواستم با شما .

          تازه وارد پاسخ داده شده در شهریور ۸, ۱۳۹۷.

          سلام

          تشکر لطف دارید،بیشتر نظر و تجربه شخصی هستش..هر سوالی دارید هم اینجا بپرسید من در خدمتم.شاید سوال شما سوال خیلی از دوستان باشه.

          موفق باشد

           

          در شهریور ۸, ۱۳۹۷.
          افزودن نظر

           سلام آقای غریبه به نظر شما الان موقعیت خوبی برای خریده یا منتظر بمانم سه ماه بعد دستگاه های جدید بیاد و دستگاه هایی که قراره بیاد اطلاعاتی دارید شما؟

           آشنا پاسخ داده شده در شهریور ۸, ۱۳۹۷.

           سلام

           خیر.تازه تمام شرکت ها سراغ چیپ های لیتوگرافی ۷nm و۱۶ روی آوردن به زودی شاهد دستگاه های به شدت کم مصرف،خنک و پرقدرت خواهیم بود.

           این اولین دستگاه هستش

           https://bitcoinexchangeguide.com/canaan-avalon-a9/

           https://cryptomining-blog.com/tag/avalon-a9-miner/

           با ۱۷۵۰ وات یک فن خنک کننده و ۳۰TH قدرت.آینده مختص این دستگاه ها خواهد بود.

           اگر زبان تون خوبه همین سایت مقایسه هم کرده.

           موفق باشید

           در شهریور ۸, ۱۳۹۷.
           افزودن نظر

            سلام خرید کارت های گرافیک چرا در بندر شنزن خیلی ارزون هست و آیا اینترنتی می شه کارت های گرافیک رو بدون جعبه خرید ؟

            مشتاق پاسخ داده شده در شهریور ۸, ۱۳۹۷.

            سلام

            چون تمام تولید کنندگان اونجا هستند.شما می توانید خازن ،مقاوت ،انواع ic در کیفیت های مختلف رو با قیمت عمده بخرید.متاسفانه خیلی از کالاها O.E.M هستند یعنی هر برندی که شما بخواهید می چسبونن.

            علت ارزونی این هستش که نوشته مخصوص ماینینگ یعنی به درد گیم نمی خوره و مخصوص ماینینگ هستند

            خیر ارسال به ایران ندارند و شما هم نمی توانید وجه کالا رو تو ایران پرداخت کنید.

            موفق باشید

            در شهریور ۸, ۱۳۹۷.

            درود بر شما

            شما تجربه ی خرید از خود شنزن رو دارید ؟

            می تونید به سادگی توضیح بدید چطور میشه خرید کرد

            در شهریور ۱۹, ۱۳۹۷.
            افزودن نظر

             https://m.made-in-china.com/product/Sapphire-Radeon-Rx-580-8GB-Platinum-Graphics-Cards-in-Stock-Selling-for-Mining-Eth-Sc-Zec-839666905.html

             پیدا کردم ۱۰ تا کارت گرافیک RX-580
             آیا درسته می شه سفراش داد از سایت ها واسطه ؟

             مشتاق پاسخ داده شده در شهریور ۸, ۱۳۹۷.

             سلام

             بله درسته اما قیمت برای هر دونه هست. زیاد توی این سایت چرخ نزنید چون بیشتر اعصابتون خورد میشه.

             باید ببنید اون وب سایت چقدر هزینه الکی ترخیص و شیپینگ و گمرکی و… ازتون میگیره.

             موفق باشید

             در شهریور ۸, ۱۳۹۷.
             افزودن نظر

              دوستان عزیز

              من رو ببخشید اما در مورد واردات نمی توانم بهتون کمک کنم.شرمنده

              متاسفانه برای واردات asic باید خیلی پارتی و …. داشته باشی یا از راه غیر قانونی و از مرزها زمینی وارد کنید.

              بلیط رفت وبرگشت چین شده حدود ۲۵ میلیون و هزینه اقامت خدا میداند.

              هزینه مترجم سه روز اول ساعتی ۳-۵ دلار هستش و بعد از ۳ روز به ۱-۱٫۵ دلار میرسه.هزینه اقامت تو چین به خاطر مشتری های زیاد گرونه.درضمن در حال حاضر مشکل پرداخت وجود داره.تمام درگاهای پرداخت ارز دیجتال بسته شدن.مستر کارت می خواهد و هزینه ارزان ترین مستر کارت ۹۰۰ دلار هستش.

              کلا خیلی سخته اما واقعا قیمت فوق العاده هستش.

              من خودم هم در حال جور کردن کارهام هستم برای لوازم جانبی موبایل.کابل از اصلی بهتر ایفون ۱ دلار؟!؟همون شرکت تولید کنده اصلی.

              در هرصورت هر سوالی درباره ماینینگ دارید من درخدمتم.

              ولی در شرایط کنونی که سختی شبکه zecash به ۱۷ میلیون رسید اصلا خرید به صرفه نیست .این تصمیم من در حال حاضر هستش.دوستان فکر نکند چون دارم و نمی خواهم شما داشته باشد.خیر ،در کل  فرقی نمیکنه وسختی داره وحشتناک بالا میره.

              و اگر من هم دستگاه رو گرون خریده بودم الان کلاهم پس مرکه بود.

              موفق باشد

              آشنا پاسخ داده شده در شهریور ۸, ۱۳۹۷.

              به نظرتون احتمال کم شدن سختی شبکه هست ؟ یا نه؟

              در شهریور ۱۱, ۱۳۹۷.
              افزودن نظر

               که این طور

               بدر گیم نمی خورند یعنی چی ؟

               مشتاق پاسخ داده شده در شهریور ۸, ۱۳۹۷.

               نوع حافظه روی برد کند تر از حافظه اصلی هستش.اصل وجود حافظه در کارت گرافیک هستش که یک ارز فورک میده.نه رم روی کامپیوتر.حافظه اختصاصی روی کارت گرافیک از قیمت چیپ گرونتر هستش.

               راه جایگزین ،استفاده از یک نوع حافظه با فرکانس کاری مورد نیاز ماینیگ هستش.

               یک مثال کارت گرافیک vega 56 برای ماینینگ فقط ۹۵۰mhz فرکانس کاری حافظه اش می باشد.و فرکانس کاری gpu یا پردازنده مرکزی ۱۴۰۷mhz هستش(اگر واحد ها رو اشتباه کردم ببخشید)در حالی که فرکانس oc با اورکلاک بسیار بیشتر از این حرف ها هستش.

               پس یک چیپ ۱۵۰ هزار تومانی (حدودی قیمت قبل)در کنار یک نوع حافظه به فرض از نوع DDR4 نه DDR5 که روی خود کارت نصب شده استفاده می کنیم.

               کارت اصلی دارای ۱۱ گیگ حافظه از نوع HBCC هستش که اصلا به درد ماینیگ نمی خوره و مخصوص پردازش تصویر هستش اون رو هم حذف میکنند.

               دیگه ساده تر از این نمی توانم براتون توضیح بدم(من دارای لیسانس الکترونیک و فوق لیسانس معماری سیستم های کامپیوتری هستم.وشغل آزاد داشتم که اون هم به باد رفت با وضعیت فعلی و الان هم بیکار).منظورم اینه که اطلاع دارم دقیق درمورد این دم دستگاه. ببخشید هدف فخر فروشی نیست ولی تخصص من همبن چیزها هستش.میدونم خیلی از دوستان تحصیلات تکمیلی و باسواد تر ازمن هستند.و از بیکاری راه چاره رو ارزهای دیجتال می دونن ولی این راه بسیار خطرناک تر از بیکاری هستش.

               موفق باشید

               در شهریور ۸, ۱۳۹۷.
               افزودن نظر

                سلام ممنونم از ارائه تجربیاتتون

                به نظرتون الان بخوام antmainer A9 z master  بخرم ارزش داره که تا ۴۰ روز دیگه میرسه همش میترسم پول خودشم در نیاره با دیفیکالتی شبکه ای که zenon 180 و ۱۶۰ تولید میکنه  ممنونم

                مشتاق پاسخ داده شده در شهریور ۸, ۱۳۹۷.

                خیر دوست عزیز ،عرض کردم هش ریت وحشتناک داره میره بالا.صبر کنید این رشد وحشتناک ثابت بشه بعد سرمایه گذاری کنید.در ضمن شایع فورک ری کش هم وجود دارد ولی تایید نشده .

                 

                در شهریور ۹, ۱۳۹۷.
                افزودن نظر

                 سلام دوسته عزیز من میخوام whatsminer dcr 44th بخرم ولی شما گفتید سه ماه بعد دستگاه های پور سود تری میان نظرتون چیه بخرم یا صبر کنم برای دستگاه های جدید

                 آشنا پاسخ داده شده در شهریور ۸, ۱۳۹۷.

                 به نظر من صبر کنید .اما تصمیم و سرمایه مال شماست و مختار.

                 در شهریور ۹, ۱۳۹۷.
                 افزودن نظر

                  که این طور پس حافظه تصویری حذف می شه و کاری می کنند که فقط هش تولید کنه
                  سوال اینجاست که وقتی ویندوز نصب می کنیم و می خواهیم برنامه نایس هش رو اجرا کنیم با یک سیستم مخصوص ماینریک که اصلا حافظه تصویری ندارد چطور کیفیت ویندوز ۷ یا ۸ رو روی مانیتور می یاورد ؟

                  مشتاق پاسخ داده شده در شهریور ۹, ۱۳۹۷.

                  حافظه تصویری یعنی چی؟!؟

                  بعد از نصب سیستم عامل بسته به نوع سیستم درایو نصب میشه.ما که تصویر داشتیم درایو رو چرا نصب میکنیم؟شما در این لحظه باید کارت گرافیک رو مثل یک کامپیوتر ببینید که شامل واحد پردازش(پردازنده تصویر و تولید کننده تصویر جواب سوال شما)،حافظه ،دارای خروجی مخصوص و … که همه اینها به جز خود پردازنده به عنوان یک پردازنده تصویر ساده(۳۲ بیتی) برای cpu و سیستم عامل ناشخته هستند.باید شناسایی شود. پس نصب درایو کارت گرافیک ۳ کاربرد داره.

                  ۱-پردازش تصویر بدون نصب درایو.وقتی برای اولین بار سیستم رو اسمبل میکنید تصویر از کجا میاد؟!؟ درایو که نصب نیست پس چطور تصویر دریافت میکنید؟!؟بایوس روی چیپ گرافیک چیپ رو به سیستم معرفی میکنه و وضیفه پردازش تصویر از cpu به gpu واگذار میشه(بعد از بوق سلامت معروف).پس گردازش تصویر ائلیه(بسیار کند ،و بدون کنترل مانیتور و نوع گردازش)

                  ۲-پردازش یا رندر تصاویر گرافیکی بعد از نصب داریو(ساده ترین مثال پخش ۱۰۸۰P روی خروجی تصویر)یا کارهای گرافیکی سنگین که اینجا به حافظه نیاز می باشد.بازی مثال کامل و جامع می باشد شامل الگوریتم های سنگین پردازش تصویر(نیاز به پردازنده تصویر)و حافظه برای بارگذاری الگوریتم ورودی با خروجی که جدیدا به دو قسمت تقسیم شدن و یک واحد حافظه جدید برای الگورتم های خاص پردازش هوش مصنوعی به عنواع مثال بهتر نشان دادن کارکتر گیم یاهمون حافظه HBCC هستش که قدرت بسیار بالایی داره و بسیار گرون قیمت هستش مباشد.ویک حافظه DDR5 مثل رم کامیوتر مصرف عادی داره.حالا شما ببیند پردازنده های گرافیک چه مقدار قدرتمند شدن که این همه حافظه نیاز دارند.مث چیپ های سری vega شرکت amd می توانند ۸تا ۱۶ گیگ حافظه ی DDR5 و تا ۱۶ گیگ حافظه HBCC رو سرویس دهی کنند.

                  ۳-کاربرد جدید ماینینگ.پردازش استفاده از پردازنده gpu برای حل الگوریتم های ارز مورد نظر.حالا حافظه چه کاربردی داره؟؟!!!!؟؟؟!!! نگه داری بلوک بلاک؟!؟یعنی چی.وقتی یک ارز فورک میده میاد بلاک ها رو متغییر میکنه (روش ساده و برای مثال هستش)دستگاه های اسیک نمی توانند خودشون رو با تغییر بلاک وقف بدهند پس تمام.

                  دیگه روشن تر از این نمی تونم توضیح بدم.

                  امیدوارم جواب تون رو داده باشم.

                  موفق باشید.

                  در شهریور ۹, ۱۳۹۷.
                  افزودن نظر

                   سلام

                   وقت بخیر

                   رسما سختی به نزدیکی ۲۰ میلیون رسید

                   https://explorer.zcha.in/

                   ۱۹,۷۶۵,۳۰۹
                   Difficulty
                   دقیقا درآمد هر دستگ ۶۰% آمده پایین.
                   آشنا پاسخ داده شده در شهریور ۹, ۱۳۹۷.
                   افزودن نظر

                    با برق صنعتی ماهی ۶۵۰ هزار تومان برای چند دستگاه ؟

                    تازه وارد پاسخ داده شده در شهریور ۱۱, ۱۳۹۷.

                    سلام

                    هر دستگاه.البته قیمت فرق می کنه چون کنتور هوشمنده مثلا.برای برق صنعتی بعد از یک مقدار بیشتر میشماره.کلا با برق خانگی فرق میکنه.با برق خانگی امتحان کردم هیچ وقت از ۴۵k سول رد نشد.اما با برق ۲۴۰ ولت صنعتی همیشه بین ۵۵-۶۰ هش قدرت میده

                    دیروز هم آپدیت شدن و یک مد برای اورکلاک اضافه شد ولی وحشتناک به پاور فشار میاد.و دستگاه خیلی داغ میکنه .سرعت فن ها هم تا ۸۰% بالا میره.اما ۷۰k سول قدرت تولید میکنه ولی نیاز به تو پاور ۱۸۰۰ وات داره امتحان کردم بهتر شد .گرما کمتر شد و سرعت فن ها هم پایین آمد.امروز ۸ تا پاور سرور ۱۸۰۰ وات طلایی سفارش دادم.رسیدن امتحان میکنم ببینم چی میشه

                     

                    در شهریور ۱۱, ۱۳۹۷.
                    افزودن نظر

                     سلام من ب صورت کلی تازه با ماینینگ اشنا شدم و میخوام با ی سرمایه حدودا ۲۰ تومنی وارد بشم اولش قصدم خرید s9 بود ولی الان تازه فهمیدم درامد خاصی نداره و یه سالی طول میکشه پول خودشو دربیاره،الان سوالم اینه که این دستگاها میتونن تا چند سالم کار کنن ینی تقریبا همین روزی ۲-۳ دلار یا دیگه بعد از ورود دستگاه جدید اینا کلا همینم نمیتونن داشته باشن ؟؟ ینی امکان برنگشتن سرمایه هم حتی ممکنه باشه ؟؟ الان نظر شما با ریگ چیه ؟؟ چون با ریگ حداقل میشه چن تا ارزو ماین کرد،بعد با رینگ بیتکوین نمیشه ماین کرد ؟؟ ببخشید سوالا پیش پا افتادس چون تازه در حال یادگیری این چیزام من

                     تازه وارد پاسخ داده شده در شهریور ۱۱, ۱۳۹۷.
                     افزودن نظر

                      عذر میخوام ی سوال دیگمم این بود ک asic هارو میشه با ی عایق یونولیتی صدا تو واحدای ساختمونی با برق شهری ازش استفاده کرد ؟؟ یا هزینه برقش خیلی میشه،چون من با ماشین حسابای ارز دیجیتال حساب کردم s9 تقریبا با هزینه ۷۰ تومنی برق شهری روزی ۲/۵ دلار بیتکوین ماین میکنه ک باز بد نیس

                      تازه وارد پاسخ داده شده در شهریور ۱۱, ۱۳۹۷.

                      s9j مصرق برقش ماهانه ۲۵۰ هزار تومنه

                      و روزانه ۰٫۰۰۰۵ بیت کوین میده.

                      با یونولیت و پشم شیشه میشه صداشو نصف کرد-خودم کردم-

                      ولی با قیمت الان دلار و بیت صرفه نداره.مگراینکه بکشه بالا که الان زمان مناسبی برای خریده

                      در آذر ۱۳, ۱۳۹۷.
                      افزودن نظر

                      پاسخ شما

                      برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ضوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید