آیا وارد حوزه POS میشه؟

یا نوع جدیدی از POW رو ادامه میده که فقط تایید تراکنش صورت بگیره؟

یا کلا فورک میخوره و بیت کوین قبلی به بیت کوین کلاسیک تبدیل میشه؟

تازه وارد سوال شده در اسفند ۱۵, ۱۳۹۹ در بیت کوین.
افزودن نظر
  بهترین پاسخ

  پاسخ های سایت Bitcoin.org
  آیا متناهی بودن تعداد بیت کوینها، یک محدودیت نخواهد بود؟
  بیت کوین از این جهت که فقط تا ۲۱ میلیون عدد از آن ساخته خواهد شد، منحصر به فرد است. اما این هرگز یک محدودیت بشمار نمی آید، چون بیت کوینها می توانند با واحدهای کوچکتر از یک بیت کوین، مثلاً بیت، شمارش شوند. یک بیت کوین ۱,۰۰۰,۰۰۰ بیت است. اگر در آینده با کوچکتر شدن اندازه متوسط تراکنش، نیازی احساس شود، بیت کوینها می توانند تا ۸ رقم اعشار (۰٫۰۰۰۰۰۰۰۱ بیت کوین) و بطور بالقوه حتی واحدهای کوچکتر، تقسیم گردند.

  بیت‌کوینها چگونه ساخته می شوند؟
  بیت کوینها در فرایندی رقابتی و تمرکز زدایی شده که “استخراج” نام دارد، تولید می شوند. این فرایند مستلزم آن است که افراد از شبکه برای خدمات خود، جایزه دریافت کنند. استخراج کنندگان بیت کوین تراکنش ها را پردازش کرده و با استفاده از سخت افزار تخصصی، شبکه را ایمن کرده و در عوض آن بیت کوینهای جدید جمع آوری می نمایند.

  طراحی پروتکل بیت کوین به گونه ایست که بیت کوینهای جدید را با نرخ ثابتی تولید می کند. به این ترتیب استخراج بیت کوین یک کسب و کار رقابتی خواهد شد. اگر استخراج کنندگان بیشتری به شبکه بپیوندند، سودآوری مرتباً دشوار خواهد شد و استخراج کنندگان باید بدنبال بازده برای کاهش هزینه های استخراج باشند. هیچ مرجع مرکزی یا توسعه دهنده ای، اختیار آنرا ندارد تا سیستم را برای افزایش سود، کنترل یا دستکاری کند.هر نُد بیت کوین در جهان، هر آنچه را که در تطابق با قوانینی که انتظار میرود سیستم از آن پیروی کند، نباشد حذف خواهد کرد.

  بیت کوینها با نرخی کاهنده و قابل پیش بینی، تولید می شوند. تعداد بیت کوینهای جدیدی که هر سال تولید می شود، بطور اتوماتیک در طول زمان نصف می شود تا اینکه مجموع بیت کوینهای موجود به ۲۱ میلیون برسد. از این هنگام به بعد، دیگر بیت کوینی صادر نخواهد شد. در این نقطه، احتمالاً بطور اختصاصی به استخراج کنندگان بیت کوین مقدار کمی کارمزد تراکنش پرداخت خواهد شد.

  تازه وارد پاسخ داده شده در اسفند ۱۶, ۱۳۹۹.
  افزودن نظر

   یسری مطالب در خصوص رسیدن به جواب پیدا کردم همرو اینجا لیست میکنم اگه کسی پاسخی نداد از طریق همونا نتیجه گیری کنید

   تازه وارد پاسخ داده شده در اسفند ۱۶, ۱۳۹۹.
   افزودن نظر

    https://arz.digital/62349

    تازه وارد پاسخ داده شده در اسفند ۱۶, ۱۳۹۹.
    افزودن نظر

     مطلب سایت بورسینس

     استخراج ارز
     وقتی آخرین بیت‌کوین استخراج شد چه اتفاقی می‌افتد؟

     شجاع‌الدین جهاندیده
     ۱ سال قبل

     آخرین بیت کوین استخراج شد
     فقط ۲۱ میلیون بیت‌کوین برای استخراج وجود دارد.

     وقتی تمام این بیت‌کوین‌ها استخراج شد و دیگر هیچ بیت‌کوین جدیدی برای استخراج باقی نماند، چه اتفاقی می‌افتد؟

     محدودیت در کل بیت‌کوین‌های موجود، یکی از عمده‌ترین تفاوت‌های آن با پول‌های رایج مانند تومان و دلار است، زیرا دولت می‌تواند آنها را بصورت نامحدود چاپ کند.

     دولت‌ها تمایل به چاپ بیشتر پول دارند و اینکار معمولا در بیشتر مواقع در درازمدت باعث کاهش ارزش پول می‌شود و افراد و خانواده‌هایی که پول نقد نگهداری می‌کنند، ثروت‌شان و قدرت خریدشان کاهش می‌یابد.

     در این مطلب از بورسینس قصد داریم به این موضوع بپردازیم که پس از استخراج آخرین بیت کوین در حدود سال ۲۱۴۰ میلادی چه اتفاقی می‌افتد؟

     تعداد کل بیت‌کوین‌ها نمی‌تواند از ۲۱ میلیون عبور کند، بلکه جریان واردشدن بیت‌کوین‌های جدید به بازار رفته رفته کم می‌شود. به طور تقریبی هر از ۴ سال، پاداش استخراج کنندگان بیت‌کوین به ازای هر بلاک، نصف می‌شود.

     وقتی استخراج کنندگان بیت‌کوین، یک بلاک جدید از بیت‌کوین را استخراج می‌کنند، بیت‌کوین‌های تازه ایجادشده را بدست می‌آورند. مقدار پاداش به ازای استخراج هربلاک در ابتدا ۵۰ بیت‌کوین بود، بعد به ۲۵ بیت‌کوین رسید و در سال ۲۰۱۶ از ۲۵ بیت‌کوین به ۱۲٫۵ بیت‌کوین کاهش یافت و در سال ۲۰۲۰ هم شاهد چنین رویدادی خواهیم بود.

     درست است که دولت‌ها می‌توانند تقریبا به طور نامحدود پول چاپ کنند ولی ساختار بیت‌کوین طوری است که دقیقا برعکس عمل می‌کند. کاهش مقدار جریان بیت‌کوین و حداکثر ۲۱ میلیون بیت‌کوین باعث می‌شود فشار تورم در این حوزه کم شود.

     همچنین، تعدادی بیت‌کوین گمشده نیز وجود دارد که روی هارد دیسک‌ها وجود داشته و به دور انداخته شده است، به همین خاطر تعداد کل بیت‌کوین‌ها در واقع کمتر از ۲۱ میلیون بیت‌کوین خواهد بود.

     نگاهی کوتاه به استخراج بیت‌کوین
     اگر شما قبلا با فرایند استخراج بیت‌کوین آشنایی دارید و می‌دانید بلاک چین (زنجیره بلاک) چگونه کار می‌کند، به بخش بعدی این مطلب برید، جایی که به اصل موضوع می‌پردازیم.

     استخراج بیت‌کوین با پردازش هش و به عبارتی با استفاده از کامپیوترهایی برای محاسبه الگوریتم‌های پیچیده انجام می‌شود. وقتی یک الگوریتم محاسبه می‌شود، یک بلاک جدید از تراکنش‌ها ایجاد می‌شود و به بلاک چین اضافه می‌گردد. بلاک چین، مانند یک دفترکل عمومی است که سوابق همه تراکنش‌ها را در خود نگه می‌دارد.

     وقتی یک تراکنش‌ بیت‌کوین ارسال می‌شود وارد کل شبکه بیت‌کوین شده و سپس استخراج کنندگان آنرا به بلاک چین اضافه می‌کنند. بنابراین فرایند استخراج از آن جهت حیاتی است که با آن تشخیص داده می‌شود کدام تراکنش دارای اولویت است (زیرا همه تراکنش‌ها در یک بلاک جا نمی‌گیرند).

     اگر استخراج کنندگان بیت‌کوین، دست از استخراج بکشند، در واقع ممکن است کل شبکه بیت‌کوین از هم بپاشد.

     برای اینکه استخراج کنندگان، مزد زحمات و انرژی که می‌گذارند را بگیرند، به آنها بیت‌کوین پرداخت می‌شود. اما این همه قضیه نیست.
     استخراج کنندگان، کارمزد تراکنش‌هایی که تایید می‌کنند‌ را هم بدست می‌آورند (کارمزد به هرتراکنش پیوست شده است)

     چه کسانی این کارمزدها را می‌پردازند؟ هرکسی که در شبکه بیت‌کوین اقدام به ارسال بیت‌کوین می‌کند، کارمزد آنرا می‌پردازد و هرچقدر کارمزد بالاتری برای تراکنش پرداخت شود، سرعت تایید آن تراکنش نیز بیشتر خواهد بود.

     توجه داشته باشید که برای بدست آوردن بیت کوین نیازی نیست حتما آنرا استخراج کنید، شما می‌توانید آنرا با کارت بانکی‌تان بخرید، ( راهنمای خرید بیت کوین را اینجا بخوانید)

     بیت‌کوین بعد از استخراج
     زمانی می‌رسد (احتمالا سال ۲۱۴۰ میلادی) که آخرین بیت‌کوین استخراج می‌شود. وقتی ۲۱ میلیون بیت‌کوین ایجاد شد، هیچ بیت‌کوین جدیدی به هیچ روشی قابل ایجاد نخواهد بود. این موضوع به این معنی نیست که کل شبکه بیت‌کوین در سال ۲۱۴۰ از همه می‌پاشد. زیرا علاوه بر پاداش استخراج بیت‌کوین، کارمزدهای تراکنش‌ها هم وجود دارد.

     البته این کارمزدها در مقایسه با پاداش ۱۲٫۵ بیت‌کوین که بابت هر بلاک به استخراج کنندگان می‌رسد زیاد بالا نیست ولی به احتمال قوی وقتی پاداش استخراج هر بیت‌کوین کاهش یابد، کارمزد تراکنش‌ها افزایش پیدا کند.

     به این ترتیب، کارمزد تراکنش‌ها باید آنقدر باارزش باشد تا استخراج کنندگان به ادامه کار ترغیب شوند. به همین دلیل است که حتی پس از پایان استخراج بیت‌کوین، استخراج کنندگان با کارمزد تراکنش‌ها، درآمد خود را بدست می‌آورند.

     لازم است قیمت بیت‌کوین افزایش یابد
     برای اینکه کارمزد تراکنش‌های بیت‌کوین برای استخراج کنندگان جذاب باشد و آنها تشویق شوند به استخراج ادامه دهند، قیمت بیت‌کوین نیز باید به مقدار زیادی افزایش پیدا کند. خوشبختانه ویژگی‌هایی در بیت‌کوین وجود دارد که باعث می‌شود رشد قیمت بیت‌کوین به احتمال زیاد ادامه‌دار باشد.

     هر ارز در دنیای واقعی مانند دلار و ریال، می‌تواند به میزان نامحدود چاپ شود و دولت‌ها معمولا تمایل زیادی به چاپ پول دارند. مشکل اینجاست که با اینکار، ارزش هر واحد کم می‌شود.

     اما از طرفی افزایش عرضه پول باعث می‌شوند مردم تمایل بیشتری به خرج کردن و سرمایه‌گذاری داشته باشند و این کار را از ترس کاهش ارزش پول انجام می‌دهند. بنابراین گاهی اوقات افزایش چاپ پول برای اقتصاد مفید است و گاهی اوقات دولت‌ها عمدا با اینکار قصد تحریک اقتصاد را دارند.

     نتیجه گیری
     با افزایش قیمت بیت‌کوین، هزینه تراکنش‌ها نیز افزایش خواهد یافت. اول به خاطر اینکه بیت‌کوین ارزش بیشتری پیدا می‌کند و دوم به خاطر اینکه مردم تمایل بیشتری به این دارند که کارمزد بالاتری پرداخت کنند تا تراکنش‌هایشان به سرعت تایید شود.

     پس برای اینکه افراد حاضر باشند هزینه بیشتری برای کارمزد بپردازند و استخراج کنندگان به بیت‌کوین بیشتری برسند، قیمت بیت‌کوین نیز باید افزایش یابد.

     نظر شما درباره آینده بیت کوین چیست؟

     تازه وارد پاسخ داده شده در اسفند ۱۶, ۱۳۹۹.
     افزودن نظر
     پاسخ شما
     برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ضوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید