پاسخ داده شده
  انجمن بلاک چین ایران با صدور اعلامیه‌ای اعلام کرد استخراج کنندگان رمز ارزها برای عبور از پیک مصرف برق در روزهای گرم تابستان، ماینرها را خاموش می‌کنند.
   

  به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان، به نقل از «شهر سخت افزار»؛ «انجمن بلاک چین ایران» ضمن رد آمار و ارقام عنوان شده درباره مصرف برق ماینرها، با صدور اعلامیه‌ای اعلام کرد استخراج کنندگان رمز ارزها برای عبور از پیک مصرف برق در روزهای گرم تابستان، ماینرها را خاموش می‌کنند. این در حالی است که اساساً مشخص نیست چند درصد از ماینرهای کشور عضو این انجمن هستند و از تصمیم آن پیروی می‌کنند.
  به گفته این انجمن، فعالان این صنعت با هدف کمک به عبور هرچه آسان‌تر از روزهای گرم تابستان که با افزایش پیک مصرف برق همراه بوده، از ساعت ۱۰ تا ۱۷ دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال خود را خاموش می‌کنند.
  از آنجایی که این یک اقدام داوطلبانه است، تضمینی وجود ندارد همه ماینرهای کشور از این تصمیم تبعیت کنند و باید منتظر ارائه گزارش احتمالی وزارت نیرو از تغییرات پیک مصرف ماند.
  انجمن بلاکچین ایران در بیانیه خود مدعی شده این روزها فعالان استخراج ارزهای دیجیتال مورد هجمه قرار گرفته‌اند و برخی می‌خواهند مشکلات صنعت تولید برق کشور را به گردن آنها بیندازند. آنها برای این ادعای خود اطلاعات جالبی ارائه کرده‌اند.
  این انجمن می‌گوید در صورتی که به نمودار جهانی هش ریت بیت کوین مراجعه شود و پیک آن که نزدیک به ۶۶ میلیون تراهش در ثانیه بوده ۱۰۰ درصد در داخل ایران انجام می‌شده، مصرف برق آن تنها ۱۲٫۷ درصد پیک کشور را به خود اختصاص می‌داده است.
  این در حالی است که پیش‌تر در خبرها ماینرها به عنوان عامل افزایش ۷ درصدی مصرف برق کشور معرفی شده بودند و حتی این خبر از سوی رسانه‌های فرامرزی نیز بازتاب پیدا کرد. اما در صورتی که محاسبات انجمن بلاک چین ایران واقعاً درست باشد، سهم ماینرها از پیک مصرف کشور به ۱ درصد هم نمی‌رسد.
  طی روزهای اخیر آمارهای عنوان شده از سوی مسئولان باعث شکل گیری موجی از نفرت علیه ماینرها شده است. آنهایی که از قطعی برق در اوج گرمای تابستان هراس دارند، به شدت ماینرها را سرزنش می‌کنند و حتی خواستار برخورد با آنها هستند. همه این‌ها در حالی است که ماینینگ در ایران یک فعالیت زیرزمینی است و از نظر قانونی، در وضعیت بلاتکلیفی به سر می‌برد.

  استاد سوال شده در تیر ۱۶, ۱۳۹۸ در ماینینگ.
  افزودن نظر
   بهترین پاسخ

   فارس نیوز مطلبی گذاشت که شرکت توانیر این بیانیه رو بی اعتبار دونسته. البته الان چک کردم مجدد مطلب رو برداشتن.

   کریپتومستر پاسخ داده شده در تیر ۱۶, ۱۳۹۸.
   افزودن نظر

    بارهاو بارها خدمت دوستان عرض کردم که برای خلاصی از دست برق و محدودیت در این حوضه فقط و فقط ژنراتورهای جدید گازسوز که بسیار پرقدرت هستند.

    آشنا پاسخ داده شده در تیر ۱۶, ۱۳۹۸.
    افزودن نظر
    پاسخ شما
    برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ضوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید