atlasarzdigital

  سلام به همه دوستان.

  از اونجایی که من خودم بیشتر اطلاعات و دانشمو از استک یادگرفتم و هربار به مشکلی برخوردم مشکلمو اینجا مطرح میکردم، بر خودم واجب دونستم خروجی اینکارو به اشتراک بزارم. باشد که دوستان به جواب سوالاتشون برسند و مشکلشون حل بشه.

  داخل این کیلیپ اتاق فارم کامل توضیح داده شده. میتونید از آپارات نگاه کنید. سعی کردم فیلم کامل باشه. بخاطر همین عکس نمیزارم. هرجاییش مبهمه بگید تا توضیحات تکمیلی رو در این پست ویرایش کنم.

  ابعاد تخته گچی ها cm 66*50 هر سه تاش میشه یک متر مربع. من دونه ای ۷۰۰۰ تومن خریدم که ۷ ۸ تاش بین راه شکست. از هرجا میخرید با طرف شرط کنید سالم باید به دستتون برسونه که بعد دبه در نیاد. اگه درست بارگیری نشه با این آسفالت خیابونا بین راه میشکنن. با اره چوب خیلی راحت بریده میشه. اگرم رولپلاک خواستید بزنید با مته کوچیکتر سوراخ بزنید و با آرامش رول پلاکو داخل سوراخ با چکش جا بزنید. صدارو خیلی محسوس کمش کرده ولی بازم میشه کمترش کرد. بیشترین صدایی که خارج میشه صدای هواکشه که از در عبور میکنه.

  شانه تخم مرغا کامل نیست ولی تا همینقدرش ۳۰۰ تا چسبونده شده که  واقعا جواب داده.

  نصب پشم سنگ کار سختیه. نمیشه به همین راحتی به دیوار مهارش کرد. اگر میخواید کار کنید با ملات بپوشونیدش. گردشم از بین میره.

  نکته ای که باید توجه بشه جدا سازی و ایزوله کامل اتاق سرد از گرم هستش. حتی یه سوراخم نزارید باز باشه. من با همین سیستم، موتور کولرم خاموشه و واسه احتیاط به ترموستات وصله که فقط یه بار عمل کرد. (آب قطع شده بود و کولرم بی آب شده بود. خشک کار میکرد ولی دما دستگاه ها به هیچ وجه بالا نرفته بود). پمپ آب هم به ترموستات وصله که اینم خودش تو کاهش رطوبت خیلی تاثیر گذاشته. رویه هم در روز کمتر از حدود ۴ ساعت روشن میشه و پیوسته کمتر از ۱۰ دقیقه. پوشال ها که نمدار بشه واسش کافیه.(دمای حساسیت ترموستات رو باید با صحیح خطا و دمای ماینرا به دست بیارید) پمپ خودش ۱٫۵ آمپر مصرف داره و آب هم در روز تا ۲۵۰ ۳۰۰ لیتر! اینجوری هم صرفه جویی میشه و هم رطوبت کم میشه. توجه کنید ترموکوبل نه، ترموستات. ترموکوبل برای دما تا ۱۰۰۰ درجس و دقتشم کمه. من توی تابلو برقم برای روشن کردن پمپ و موتور کولر به صورت دستی هم فیوز گذاشتم. فقط هواستون باشه صوتی ندید و برای این دوتا از یک فاز استفاده کنید. خطر برق گرفتگیش و اتصال کوتاه دوفاز به شدت بالاس!

  پاورها هم با اینکه سورما هستند بدنشون که واقعا خنکه و زیرشون فاصله هست تا هوا رد بشه.

  اگر زیرساختشو دارید که حتما ارت وصل کنید و اگرم ندارید یه فکری براش بکنید. اگه تعداد دستگاهاتون زیاده ارزش چاه ارت درست کردنو داره. اتصال فلزی بین دستگاهاتونم حذف کنید و زیرشون عایق بزارید مخصوصا اگه برقتون سه فازه. تاثیرش روی هشریت دستگاها کاملا محسوسه. من خودم وقتی میخواستم وصل کنم دستگاها روشن بود. انقدر منو برق گرفت که نوک انگشتام تا نیم ساعت بی حس بود! یکی از علتای نوسان هشریت مربوط به همین ارت میشه.

  برای تابلو برقم از فیوز تایپ B استفاده کنید. میتونید هم فیوز اصلی رو از نوع C بزارید. D که اصلا مناسب کار ما نیست. B حساسترین نوع فیوزه و در لحظه عمل میکنه C و D به ترتیب با تاخیر بیشتر و با آمپر بالاتر لحظه ای عمل میکنند. البته مال خودم از نوعه C هست. خریدم دیگه 😀

  اگر میخواید از کابل پاور آماده استفاده نکنید و خودتون فیش پاور بگیرید از این نمونه های سرامیکیش بگیرید(یکی از دوستان قبلا پست گزاشته بود. پیداشن نکردم تگ کنم) نه از اون پلاستیکیا. خودش کابل شو داره و واسه اطمینان هم میتونید یه لحیم بهش بزارید. من خودم از اون پلاسیتکیا گرفتم. اونا کابل شو میخواد وپینهاش کیفیت خوبی نداره. دلچرک بودم که آخرش همون کابل آماده رو گرفتم. واسه متراژ کم آماده بگیرید بهتره. هم هزینش یکی در میاد هم وقتتون نمیره.

  این مینی فارم کاملتر و بهتر از بقیه از آب دراومد. از طرفی فضا اجازه انتقال تجربیات اونهارو نمیده. ولی این نمونه اولم بود که الگویی برای بقیه دستگاها شد. فقط موضوعی که کشفش نکردم تناسب اندازه اتاق سردو گرم هستش. نمیدونم اگر نسبتش برعکس میشد چجوری از آب درمیومد. یعنی اتاق گرم کوچیکتر از سرد باشه. و یه موضوع دیگه چون هوا از کانال کولر کشیده میشه و موتور کولر خاموشه مطمعن نیستم به فن دستگاها فشار میاد یا نه ولی چیزی که مشخصه فن دستگاها با دور کم درحال گردشه. از طرفی قدرت هواکش از مجموع دستگاها بیشتره.(۳۸۰۰ متر مکعبه هر فن ماینرو ۴۰۰ در نظر بگیری چون اینا جفتن میشه ۸ عدد و مجموعا ۳۲۰۰ متر مکعب در حالت ماکسیمم) یه نگاهی هم به این پست بندازید. اینکه هوا از سه دریچه کولر وارد کانال کولر با حجم کمتر میشه هم خودش باعث کاهش دما میشه.

  دمای این مدل E9.3 در این شرایط ماکسیمم به ۶۰ درجه میرسه که با روشن کردن موتور کولر تو ظهر به ۵۲ درجه هم میرسه. ولی متوجه شدم دما خیلی کم بشه خوب هش نمیدن! ولی در کل E9.3 چون ۱۰ نانومتریه و ۶ تا هشبرد داره به نسبت خیلی راحتتر خنک میشه.

  فیلم اتاقک دستگاها.

  توضیحات محافظ تابلو برق در این پست گذاشته شده.

  نمونه ترموستات ۱۲ ولت.

  نمونه دماسنج و رطوبت سنج ۱۲ ولت.

  نمونه ترموستات تابلویی شیوا امواج.

  انواع مختلفی از ترموستات هست. من فقط نمونه گذاشتم

  راهنمای تهیه فیلتر.

   

  صحبت آخر

  من اولش خیلی ابتدایی و با کمترین خرج دستگاهارو راه اندازی کردم. و از طرفی هم مجبور بودم بالاسرشون وایسم. ولی خب ۹۰ درصد کاراشو خودم انجام دادم و زیرساختشم بود. الانم از هر جهت خیالم راحته و تایمم در اختیار خودمه تا به کارای دیگه برسم.

  شاید یگید همچین مدلی به نسبت، ارزش این خرجو نداره. پیشنهاد من به کسی که این فکر به ذهنش میاد اینه که شما اصلا سمت اینکار نیا! چون به این کار کامل فکر نکردی و به ریزه کاریهاش توجه نداری. این ۴ تا اگه s17 هم بود همینقدر خرج داشت. برای ماینینگ باید در چندین حوزه اطلاعات کسب کنی و به معنای واقعی کلمه خودش یه پروژه صنعتی هستش. بیشتر این افراد ذهنشونو به بازگشت سرمایه اونم با کمترین زمان محدود میکنند. این رو هم در نظر بگیرید سرمایه انسان فقط پول نیست. زمان و فکر با ارزش ترین سرمایه هستش و بعد پول.

  این دستگاها باید چندین ماه روشن بمونن. هرچی زیر ساخت قویتر باشه دوامشون هم بیشتره.

  پ.ن: ما آدما وقتی میشنویم که میگند فلان چیز خوبه و میبینیم بقیه دارند سمتش میرند، دیگه خودمونو خفه میکنیم و منطقمونم اینه که اگه بد بود بقیه نمیرفتن سمتش. اونایی که شرایطشو نداشتند(حالا چه از نظر فنی یا زیرساختی) و پیش خودشون گفتن بزار از بقیه عقب نباشم والان دستگاهشونو با ضرر آگهی کردند متوجه صحبتم میشند.

  پ.ن: کوتاه بین نباشید و برای ورود به این سرمایه گزاری بیشتر نحقیق کنید و آگاه واردش بشید که اگر فردا روزی مشکلی پیش اومد بگید بله میدونستم، اینم ممکن بود اتفاق بیفته. اونایی که با سختی ۸ و بیت ۱۲ ۱۳ هزار دستگاه ۵ تومنی رو ۱۰ و حتی ۱۵ تومن خریدن الان تو این زمان کاملا حرف منو درک میکنند.

  ممنون که وقت گزاشتید.

  فقط خواستم در توانم آگاهی داده باشم. یا حق

  متخصص سوال شده در مهر ۱, ۱۳۹۸ در ماینینگ.

  داخل فیلم دما رو اشتباه ۵۰ درجه نوشتم. منظور زیر ۶۰ درجه هستش

  در مهر ۱, ۱۳۹۸.
  افزودن نظر

   عالی بود

   آشنا پاسخ داده شده در مهر ۱, ۱۳۹۸.
   افزودن نظر

    مطمعنم اون دوستی که منفی داد حتما دستش اشتباه خورده 😀

    اگرم نکته ای هست بگید تا تجربیات یک جا جمع بشه

    متخصص پاسخ داده شده در مهر ۱, ۱۳۹۸.
    افزودن نظر

     ضخامت و دانسیته پشم سنگ چند هست؟

      

     آشنا پاسخ داده شده در مهر ۲, ۱۳۹۸.

     ضخامتش ۸ سانته. دانسیتشونمیدونم. تخته ای ۲۵ گرفتم

     ۱۲۰*۶۰ cm

     در مهر ۲, ۱۳۹۸.
     افزودن نظر

      داداشی دمت کرم . واقعا مطلب کاربردی و حاصل تحربه عملی خودت بوده که به اشتراک کذاشتی . تشکررررررررر فراوان .

      فقط دوتا سوال :

      ۱ – دمای اتاق رو با کولر آبی روی ۲۵ درجه نگه داشتم با روطوبت ۳۵٪ . و دمای چیپست های ماینر هم شبها میشه ۶۴ و روزها میشه ۷۱ . این شرایط نرمالیه؟؟ خوبه این میزان؟؟؟

       

      ۲ – مشکل بزرکی دارم برای صدای ماینر هام . فوم هم زدم به یه طرف دیوارهام ولی بهیج تاثیری نداشت . باکس هایی ک میسازن برای ماینر ها با چوب و ورودی و خروجی میدن بهشُ این مار درستیه؟ به ماینر اسین نمیزنه؟؟؟؟

       

      ممنون میشم از تحربیاتت راهنمایی کنی .

      مشتاق پاسخ داده شده در مهر ۲, ۱۳۹۸.

      مدل دستگات چیه؟

      دما برای هر مدل فرق میکنه. نمیشه گفت این دما خوب یا بده. ببینید اونایی که مدل مشابه دارند دماشون چنده. من رطوبت سنج نزاشتم ببینم از خودم چقدره.

      از این باکسا تجربه ای ندارم ولی هرکاری طبق یه اصولی باید باشه.برای این باکسا اکثرا پیش بینی واسه خروجی فن پاور نمیکنند و پاور داغ میکنه. ورود و خروج هوا خوب باشه نباید مشکلی پیش بیاد

      در مهر ۲, ۱۳۹۸.

      F1

      F3

      در مهر ۲, ۱۳۹۸.
      افزودن نظر

       آقا بی نظیر بود ممنون از اطلاعات کاملت

       مشتاق پاسخ داده شده در مهر ۲, ۱۳۹۸.
       افزودن نظر

        خیلی عالی و کامل بود

        آشنا پاسخ داده شده در مهر ۲, ۱۳۹۸.
        افزودن نظر

         سلام
         خیلی لطف کردی بابت آموزشت
         شرمنده این سوالو میپرسم مشکل برق نداری؟،

         مشتاق پاسخ داده شده در مهر ۲, ۱۳۹۸.

         سلام

         از چه نظر؟

         در مهر ۲, ۱۳۹۸.
         افزودن نظر

          به خاطر مصرف برق و تعرقه

          مشتاق پاسخ داده شده در مهر ۲, ۱۳۹۸.

          صنعتیه

          در مهر ۲, ۱۳۹۸.
          افزودن نظر

           پشم سنک رو از کدوم شرکت گرفتی؟

           آشنا پاسخ داده شده در مهر ۲, ۱۳۹۸.

           نمیدونم شرکتشو

           این مغازه اون مغازه گشتم تا پیدا کردم

           در مهر ۲, ۱۳۹۸.
           افزودن نظر

            خوب بود داداش

            مشتاق پاسخ داده شده در مهر ۲, ۱۳۹۸.
            افزودن نظر
            پاسخ شما
            برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ضوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید