به نقل از فراکسیون فضای مجازی مجلس شورای اسلامی، به یک شرکت ایرانی مورخ ۲۷ خرداد ماه ۱۳۹۸ مجوز مونتاژ دستگاه استخراج ارز های دیجیتال از طرف وزارت صنعت معدن و تجارت اعطای گردیده است. بررسی این مجوز نشان دهنده تناقض شدیدی در قانون گذاری و برخورد با موضوع ارز دیجیتال در کشور است. در صورت مونتاژ دستگاه های ماینر در کشور خرید ماینر ایرانی هیچ مشکلی از نظر گمرکی برای کاربران ایجاد نخواهد کرد و به اصطلاح قاچاق محسوب نمیشود. اما از طرفی دستگاه های ماینر بسیار پیشرفته هستند و تولید آنها در دنیا در انحصار ۲ شرکت بزرگ چینی بیتمین و اینو سیلیکون میباشد و فن آوری آنها بسیار پیشرفته و محرمانه به پیش میرود. هر دو شرکت تکنولوژی سهامداران آمریکایی دارند و به دلیل تحریم به هیچ عنوان مستقیما به ایران تجهیزات نمیفروشند. حال انتقال تکنولوژی و ارسال قطعه و دانش فنی از طرف آنها به ایران در شرایط کنونی کاملا بعید بنظر میرسد.

اعطای اولین مجوز مونتاژ دستگاه ماینر در ایران

لذا از مونتاژ دستگاه های ماینر در ایران به طور کلی اینطور برآورد میگردد که دستگاه های دست دوم غالبا M3 و یا T9 ,S9 توسط واحد تولیدی به صورت قانونی وارد خواهد شد و پس از تمیز کاری و بازسازی و رنگ آمیزی آنها در یک پک جدید با نشان “ساخت ایران” به فروش خواهد رسید.

کارشناس سوال شده در تیر ۱۹, ۱۳۹۸ در ماینینگ.
افزودن نظر
  بهترین پاسخ

  ماشالا صنعت و معدن قم دیگه تابلو تربن و بی در پیکر ترین اداره قم هست که شما هر کدی بخوایین پولی بهتون می دن.

  کریپتومستر پاسخ داده شده در تیر ۱۹, ۱۳۹۸.
  افزودن نظر

   بخور بخور خودشون شروع شد

   احتمالا اگه به آقازاده ها چیزی بماسه دیگه از ما میکشن بیرون

   کارشناس پاسخ داده شده در تیر ۲۲, ۱۳۹۸.
   افزودن نظر

    رنگ کاری…..!!!!!!!!!!!!!!! مثل m3x که وستا ماینر طلایی کرده بود…..

    آشنا پاسخ داده شده در تیر ۱۹, ۱۳۹۸.

    دقیقا

    در تیر ۱۹, ۱۳۹۸.
    افزودن نظر

     ایشالا که بهتر از صنعت منتاژ خودرو باشه.اگه الان s9 رو توی بازار ۱۱ ۱۲ بتونی بخری،بعد که اینا منتاژ کنن باید همون منتاژی رو ۲۰ تومن بخری،مثل صنعت خودروسازیمون

     کارشناس پاسخ داده شده در تیر ۱۹, ۱۳۹۸.
     افزودن نظر

      سلام. طبق بررسی های به عمل آمده مجوز صادره، برگشت و ابطال گردیده و با مدیر و متولیان صدور این مجوز که دچار تخلف سازمانی شده اند برخورد قانونی شده.

      کریپتومستر پاسخ داده شده در تیر ۲۳, ۱۳۹۸.
      افزودن نظر
      پاسخ شما
      برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ضوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید