دنبال یک سایت معتبر نقد کردن پی پل هستم که شرایط زیر رو داشته باشه:

  ۱- عضو ساماندهی باشه

  ۲- نماد الکترونیک داشته باشه

  ۳- شخصیت حقوقی و شرکت باشه، یعنی تو نمادش شرکت خورده باشه نه شخص حقیقی
  ۴- دفتر تو تهران داشته باشه.

  لطفا سایت های کلاهبرداری مثل pay98 و ایرانیکارت که حتی آدرس تو سایتشون نزدن معرفی نکنید. چون کله گنده اینها payment24 بود که نابود شد. اینها هم دولت مستعجل هستند.

  از پی نود و هشت بپرهیزید، که اسم خودش رو گذاشته صرافی و مجوزی از بانک مرکزی نداره.

  بنابراین این سایت ها لزوما صرافی نیستند.

  تازه وارد سوال شده در فروردین ۶, ۱۳۹۹ در صرافی ها.
  افزودن نظر

   دوست عزیز برای نقد کردن ارز ها و یا پول های الکترونیک سایتی نیست که نماد اعتماد داشته باشه حداقل من پیدا نکردم طی چندین جستجویی که در گوگل داشتم، شما خودتون هم یک جستجو در گوگل انجام بدید تمامی سایت هایی که حاصل جستجو هستند دارای نماد اعتماد نیستن و حتی عضو ساماندهی هم نیستند، اگر شما برای تبدیل کردن حساب پی پالتون به ریال نمیتونید به این گونه سایتا ها اعتماد کنید، پیشنهاد میکنم صرافی خارجی ارز دیجیتالی که امکان روش پرداخت و خرید ارز دیجیتال با استفاده از اینگونه حسابها رو داره و از اینگونه حسابها پشیبانی میکنه رو پیدا کنید، معادل موجودی حساب پی پالتون ارز دیجیتال تهیه کنید و سپس ارز دیجیتال خریداری شده رو در یکی از صرافی های معتبر ایرانی تبدیل به ریال کنید

   متخصص پاسخ داده شده در فروردین ۶, ۱۳۹۹.
   افزودن نظر

    این سایتها همه تقریبا برای مدت کمی ظاهر میشن و بعد با سرمایه صفر از خودشون و با سرمایه دیگران پول های کلان به جیب میزنند. و بعد نابود میشن. مثل payment24 فقط اون احراز هویتشون من رو کشته! عرض کنم که سیستمی که شما گفتین قابل اجرا هست و کارمزد های زیادی کسر میشه. یک سایت هم در ایران هست که هم تو ساماندهی ثبته و هم نماد اعتماد الکترونیک داره و هم بسیار معتبره. فقط سیستمش به این صورت هست که میانگین قیمت بالا و پایین خرید و فروش دلار رو لحاظ میکنه و از دلار پی پلی که به حسابشون میشینه ۶درصد کارمزد خودش رو کسر میکنه و ریال رو متناسب با اون میانگین قیمت خرید و فروش به صورت ریال پرداخت میکنه. حالا باید دید شیوه شما به صرفه تره یا شیوه این سایت معتبر؟

    تازه وارد پاسخ داده شده در فروردین ۶, ۱۳۹۹.
    افزودن نظر

     بنظرم راه خوبی بهتون گفتن. چون الان صرافی های ارز دیجیتال دلار را حدود ۱۸ حساب میکنن پس هزینه های کارمزد را شما جبران خواهید کرد. اما مشکل اینه بنده سایت معتبری پیدا نکردم که خارجی باشه و با پی پال امکان خرید داشته باشه.
     بیشتر سایت های خارجی با کارت های مجازی، کارت های prepaid و پی پال امکان خرید ندارن متاسفانه.

     در مورد صحبتتون هم همیشه سعی کنید که از نماد اعتمادی خرید کنید که به اسم شخص هست. درسته که اگر کلاه برداری باشه سخت تر پیدا میشن اما شما میدونید به پولتون میرسید. اما شرکت معلوم نیست چه نوع شرکتی ثبت شده باشد و میتونید داخل اینترنت نوع های مختلف ثبت شرکت را مطالعه کنید که بعضی از آنها به اینصورت هست که شرکت فقط به اندازه سرمایه آورده شده مسئول هست. مثال اگر با یک میلیون ثبت شده باشه و شما ازشون طلب ۶ میلیون کنید نمیتونید ازشون دریافت کنید اگر اعلام برشکستگی کنن. این بحث خیلی مفصله میتونید داخل اینتذنت راجبش مطالعه بفرمایید.

     آشنا پاسخ داده شده در فروردین ۶, ۱۳۹۹.
     افزودن نظر

      برادر من، این بحث که شما در مورد شرکت و شخص میفرمایید اصلا درست نیست. اعتبار شخصیت های حقوقی در خصوص سرمایه ثبت شرکتشون فقط برای شرکت در مناقصه ها و مزایده ها تاثیر گذار هست.  من خودم مدیر عامل شرکت “سرمد فناوران نورسان” به شماره ثبت ۴۰۰۱۲۹ هستم و کاملا با روال شرکت های حقوقی آشنایی دارم. در سیستم شخص حقیقی اعتبار چندانی نیست که شما به پولتون برسید، در ثانی در صورت فوت شخص حقیقی همه چیز نابود میشه، ولی اگر شما با شخصیت حقوقی طرف باشید در صورت فوت یکی از سهام داران شرکت همچنان باقی هست و مسئول !  در مورد نوع شرکت هم موارد زیادی مطرح هست تقریبا تمام قوانین سر سختی که برای یک شرکت با مسئولیت محدود هست برای شرکت های سهامی خاص و سهامی عام هم هست. با این تفاوت که مثلا شرکت های سهامی عام میتونن مثلا توی بورس شرکت کنند، اون هم بورس ایران که دست دولت هست خیلی فرق چندانی بین شرکت مسئولیت محدود با شرکت مثلا سهامی عام نیست.

      مثلا شما الان در روزنامه رسمی قوه قضاییه نام بنده رو اگر سرچ کنید: آراسپ کاظمیان  و نام شرکتم رو که ارائه دادم ، آدرس و همه چیز میاد، متوجه میشید که در سال ۹۶ من یک تغییر سرمایه دادم و سرمایه شرکت رو از ده میلیون تومان به صد میلیون تومان افزایش دادم. این در واقع هیچ تغییری در خصوص تعهدات بنده به مشتریانم یا سازمان مالیاتی نداره. ضمن اینکه بر خلاف چیزی که مردم فکر میکنند اظهار سرمایه بیشتر در روزنامه رسمی به نفع شما هست توی مالیاتی که باید پرداخت کنید. ما در واقع این کار را برای وام کردیم ! همین.

      اما اون شرکت معتبری که من گفتم، شرکتی هست که اصلا کارش این مسائل ارزی و اینها نیست. شرکت ایران سرور یکی از بزرگترین ارائه دهندگان سرورهای اختصاصی و پهنای باند و خدمات سرور ابری و هاستینگ هست، یک شرکت معتبر ثبت شده ، در حد پارس آنلاین با مجوزهای مختلف حتی مجوز سازمان تنظیم مقررات رادیویی.

      عرض کردم اونها میانگین نرخ خرید و فروش از صرافی ها را میگیرند و شش درصد پولی که به پی پل میرسد را کسر میکنند به عنوان کارمزد خود. باید ببینم که این میصرفه یا چیزی که دوستمون بالا فرمودند. البته باز کارمزدهایی در صرافی های خارجی برای تبدیل مثلا پی پل به بیت کوین یا … هست ، ریسک هایی هم دارد ، نه خصوص خوردن پول، بلکه در خصوص نوسان های بیت کوین و رمز ارز ها. و نوعی لقمه را دور سر چرخاندن است. نمیدانم باید تحقیقات بیشتری کنم شاید بهتر باشه قید شش درصد کارمزد رو بزنم و با همان iranserver کار کنم.

      چیزی که بالا دوستمون فرمودند صرافی های معتبر بود، بنده چون یکی از شرکای سابق جناب آقای دکتر بیژن لطیف (معاون بانک مرکزی در زمان مرحوم نوربخش) بودم ، کاملا میدانم که مجوز صرافی را به راحتی به هر کسی نمیدهند و تمامی صرافی ها مجوز رسمی از بانک مرکزی دارند.

      جالب اینه که سایت هایی مثل پی ۹۸ ، اسم خودشون رو گذاشتن صرافی آنلاین ، در حالی که مجوز بانک مرکزی که هیچ !   ئی نماد و ساماندهی هم هیچ! حتی یک آدرس از خودشون جرات ندارن بزنند. بنده با پشتیبانیشون صحبت کردم ، خانمه یک چیزهایی میگفت که آدم میمرد از خنده، مثلا میگفت رنک ما تو الکسا فلانه !  غولشون که payment24 بود نابود شد و جالب اینکه سایت های دیگه خود pay98 مثل www.pay98.biz فیلتر شده!  بعد خانم پشتیبان آنلاین میگه رنک الکسای ما رو ببین. بعد به من میگه ، پلیس فتا به کار ما نظارت داره! آدم واقعا خنده اش میگیره، پلیس فتا فقط در زمانی وارد عمل میشه که شاکی خصوصی وجود داشته باشه، یک بار قبل از این رمز پویا و اینها از حساب من ۵۰۰ هزار تومان دزیده شد، از طریق رمز دوم کارت، رفتم پلیس فتا شعبه نارمک ، برگشتند به من گفتند برو شعبه آیت الله کاشانی غرب تهران اونجا شکایت تنظیم کن تا بررسی کنیم.  من دیدم هی بین شرق و غرب تهران قراره شوت بشم ، و شکایت هم میره تو یک روال یکی دو ماهه ، واسه ۵۰۰ هزار تومن! گفتم نوش جون آقا دزده! شما هم در این پلیس فتا رو گل بگیرین. حالا چهار تا خانم گذاشتن پشتیبانی سایت pay98 میگن که رتبه الکسامون رو ببین، این منم و این بدنم این عضلات گردنم !!!

      اعتبارشون به نظر من در حد یک دلار هست، حاضرم واسه یک تا ده دلار ریسک کنم. ولی واسه چند هزار دلار یا باید اون شیوه ای که دوستمون بالا فرمودند رو برم یا با iranserver کار کنم.

      از پاسختون هم سپاسگزارم

      یا علی

      تازه وارد پاسخ داده شده در فروردین ۶, ۱۳۹۹.
      افزودن نظر
      پاسخ شما
      برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ضوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید