atlasarzdigital

  ابلاغيه بانك مركزي درمورد رمزارزها كه روز ۱۹ تير ۹۸ منتشر شده بود، ابطال شد.

  به گزارش آژانس خبري فناوري اطلاعات و ارتباطات (ايستنا)، بدين ترتيب مقرر شده است با همكاري سازمان فناوري اطلاعات ايران و سازمان بورس و اوراق بهادار سند توسعه اي براي نشر كريپتوها تدوين و ابلاغ شود.

  پيش از اين بانك مركزي اعلام كرده بود: انتشار رمز ارز با پشتوانه ريال، طلا و فلزات گرانبها و انواع ارز در انحصار بانك مركزي است و تشكيل و فعاليت اشخاص براي ايجاد و اداره شبكه پولي و پرداخت مبتني بر فناوري زنجيره بلوك، از نظر اين بانك، غيرمجاز محسوب مي شود. بانك مركزي حق پيگرد قانوني اشخاصي كه با ناديده گرفتن مقررات، به ايجاد و اداره شبكه اقدام يا نسبت به آن تبليغ مي كنند را براي خود محفوظ مي داند.

   

   

  آشنا سوال شده در شهریور ۳, ۱۳۹۸ در ماینینگ.
  افزودن نظر

   اطلاعیه بانک مرکزی مبنی بر قانونی و رسمی شدن تجارت ارزهای دیجیتال و بیت کوین در ایران
   بر طبق این اطلاعیه صنعت و تجارت و خرید و فروش ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین برطبق ضوابط و قوانینی به صورت رسمی در ایران پذیرفته شده است. بر طبق این بیانیه بیت کوین به عنوان یک کالای سرمایه ای ( همانند دلار و سایر ارزهای رسمی یا طلا ) قابلیت خرید و فروش و سرمایه گذاری دارد. البته استفاده از آن به عنوان پول رسمی برای خرید و فروش کالا یا خدمات تا اطلاع ثانوی ممنوع می باشد.

   از این به بعد با رعایت ضوابط و مقررات ، از طریق صرافی های رسمی نیز می توان به خرید و فروش بیت کوین پرداخت.

   در این سند، ارز دیجیتال به سه بخش ارز دیجیتال ملی، ارز دیجیتال منطقه‌ای، ارزهای دیجیتال جهان روا، تقسیم شده‌اند که در بخش ارز دیجیتال ملی و ارز دیجیتال منطقه‌ای، مجوز دهنده و منتشر کننده ارز دیجیتال بانک مرکزی است. اما ارزهای دیجیتال جهان روا، مانند بیت کوین و اتریوم که قابل تبادل در صرافی‌های مجاز بوده، نمی‌توانند به‌عنوان ابزار پرداخت (خرید و فروش کالا یا خدمات )  در داخل کشور مورداستفاده قرار گیرند.

   همچنین توکن‌ها در این سند در ۵ دسته توکن با پشتوانه ریال، توکن با پشتوانه طلا و سایر فلزات گران‌بها، توکن با پشتوانه ارز، توکن با پشتوانه سایر دارایی‌های مشهود و غیرمشهود و توکن بدون پشتوانه تقسیم‌بندی شده‌اند که در این سند در رابطه با توکن با پشتوانه سایر دارایی‌های مشهود و غیرمشهود و توکن بدون پشتوانه تاکید شده است تا مقررات مرتبط با آنها توسط سازمان بورس و اوراق بهادار تهیه و ابلاغ شود.

   البته باید به این نکته توجه داشت که این توکن ها (به‌جز توکن با پشتوانه ریال) نمی‌توانند به‌عنوان ابزار پرداخت مورد استفاده قرار گیرند.

   اطلاعات کامل تر را می توانید در اینجا ببینید :

   قوانین بانک مرکزی برای ارزهای دیجیتال 

   مشتاق پاسخ داده شده در شهریور ۳, ۱۳۹۸.
   افزودن نظر
   پاسخ شما
   برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ضوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید