سلام

من قدری در مورد ماینینگ در سایت مطالعه کردم.

قصد دارم در ابتدا با سه کارت وگا ۶۴ یک ریگ بسازم و اگر مناسب بود تعداد کارتها را اضافه کنم. طبق محاسبات من هر کارت برای مونرو ۱٫۵ کیلو هش دارد که حدود ۴٫۵ کیلو هش و درآمد ۸۶ دلار ماهانه می شود . که یعنی چیزی حدود یک سال برای بازگشت اصل سرمایه .. و  من قصد دارم در طی این سال به تعداد کارت ها هم به تناوب اضافه کنم …. و متناسب با ققیمت برای آنها هم تقریبا همینقدر طول میکشد تا اصل سرمایه بازگردد  حال سوال من این است.

۱- روند تغییر سختی شبکه مونرو چگونه است .. یعنی مثلا تا ۴ ماه آینده این ۸۶ دلار به فرض ثابت ماندن قیمت مونرو تبدیل به چند دلار درآمد می شود  و یا  آیا تا یک سال دیگر می توانم روی حداقل این درآمد حساب کنم؟

۲- و مثلا تا سال بعد این کارت ها همه از رده خارج میشوند و باید به دنبال مشتری برایشان باشم یا می شود حداقل تا دو سال از آنها درآمد داشت.

۳- من بخاطر اینکه مونرو از طریق ایسیک امکان استخراج ندارد روی آن متمرکز شدم آیا گزینه بهتری هم غیر از مونرو هست؟

۴- من فعلا برای شروع روی بودجه ۳۰ میلیون تومنی برای تست تمرکز کردم ولی خوب اگر درآمد زایی این محاسبات با هزینه برق و سرمایش منطقی باشد و  مهمتر از همه نگرانی از رده خارج شدن قطعات و به هدر رفتن هزینه سرمایه گذاری را نداشته باشم تا ۱۵۰ میلیون هم شاید بتوانم هزینه کنم .. لطفا آنهایی که تجربه دارند راهنمایی کنند.. چون خودتان می دانید که بعدا آب کردن این قطعات چه مصیبتی است.. آیا اصلا صلاح می دانید وارد این ماجرا شوم یا کلا دوره ماینیگ گذشته و باید روی خرید و فروش و سرمایه گذاری روی ارزهای آینده دار تمرکز کرد.

تازه وارد سوال شده در آبان ۳, ۱۳۹۷ در ماینینگ.
افزودن نظر

  سلام،
  اول اکثر بنچمارک ها به هش ریت ۲۰۰۰ برای این کارت گرافیک اشاره کردند،
  ۱. در مورد سودآور بودن مونرو به همین صورت کنونی نمیشه نظری داد چون به قیمت بستگی داره و کسی نمیتونه پیشبینی کنه اگر قیمت بره بالا سختی می‌ره بالا البته مطلق نیست گاهی اوقات حالت های دیگه هم پیش میاد ،
  ۲. همچین کارت گرافیکی در عرض ۱ سال از رده خارج نمیشه اکثرا ۲ یا ۳ سال ضمانت دارند و مشتری هم میتونید پیدا کنید براشون البته خب قیمت تقریبا نصف میشه ،
  ۳. برای استخراج توسط کارت گرافیک نخیر گزینه بهتری وجود نداره در حال حاضر اما در مورد استخراج zcash هم تحقیق کنید ،
  ۴. دوره استخراج نگذشته و هنوز میتونید درآمد داشته باشید اما خب خرید و فروش هم مناسبه ، اما اگر میخواهید کامل مطمین باشید روی استخراج بیت کوین سرمایه گذاری کنید ریسکش کمتره.
  موفق باشین.

  آشنا پاسخ داده شده در آبان ۴, ۱۳۹۷.
  افزودن نظر

   ۱۵۰۰ خیلی کمه.

   با هارد فورک جدید به ۱۹۵۰ میرسه .قبلا بیشتر بود.

   مدل خنک کنده با لیکویید بهتره ( مقداری گرون تره)

   مدل کارت ها خیلی باهم فرق میکنه فقط چیپ پروسسور مهم نیست بلکه رم و ارتباط رم و… خیلی روی سرعت اثر داره.

   سختی شبکه تو این چند ماه خیلی زیاد شده به خاطر جا به جایی بعضی ها از اتریوم به مونرو و ورود یک سری fpga البته با فورک

   اخری ریزش داشت اما نه زیاد.

   در حال حاظر میتونید با ۳ کارت ۱۰۰ دلار در امد داشته باشید اما این کم میشه بخاطر سختی. و اینکه قیمت مونرو در حال حاظر پایین هست نزدیک ۱۰۰ دلار در صورت رشد درامد شما هم رشد میکنه.

   آشنا پاسخ داده شده در آبان ۴, ۱۳۹۷.
   افزودن نظر

    خوب پیشنهاد شما دوستان چی هست .. من نمی خوام همون اول وارد یه بازاری بشم که توش پر از اما و اگر هست و یکسری تجهیزات بخرم که بعد از یک سال خرج برق مصرفیش هم درنیاره .. گزینه بعدی من خرید یک ایسیک innosilicon t2t 24th/s هست که تو سایت doricoin زده حدود ۲۵ میلیون تومن که اگه اشتباه نکنم با نرخ رشد سختی دو درصد در عرض شیش ماه میزان درآمد روزانش از پنج و نیم دلار در روز نصف میشه و در عرض یک سال به صفر و حتی منفی میرسه … کجای محاسباتم رو اشتباه دارم انجام میدم ؟ و گویا این دستگاهها مثل کارت گرافیک هم نیست که بعد دست دومش رو بفرشی و یه مقدار روش بزاری و یه مدل جدیدتر بگیری.. 

    چون اگه اینطوری باشه که مثل این میمونه شما با پولتون برین مثلا یه تاکسی بخرین باهاش کار کنین هر ماه ازش درآمد داشته باشین ولی بعد از یک سال خود تاکسی و بندازین دور …

    مسلما من یک جای کار رو درست متوجه نشدم .. اگر اینطور بود که مردم فقط به امید بالا رفتن بیت کوین و یا دلار دست به استخراج بزنن که معقول به نظر نمیرسه این همه رشد سختی داشته باشه..

    لطفا راهنمایی کنید .. و پیشنهاد خودتون رو برای داشتن یک تجربه موفق کوچیک قبل از هزینه کردن زیاد برای تجهیزات به من بگین …. چه گزینه های دیگه ای دارم ؟؟؟

     

    RE: آیا سرمایه گذاری روی ریگ ماینینگ مونرو کارت وگا بازگشت سرمایه دارد؟

    سپاس 

    تازه وارد پاسخ داده شده در آبان ۵, ۱۳۹۷.
    افزودن نظر

     سوال دیگه … آیا تنها عاملی که باعث میشه آدم به جای خرید چند تا دستگاه که هشریت مجموعشون از هشریت یک دستگاه تکی بیشتر هست بخره عامل مصرف برق و کشش آمپر برق هست یا متغییر دیگه ای هم نقش داره؟

     مثلا : بدون در نظر گرفتن هزینه برق آیا مثلا اگه با همین پول سه تا انت ماینر s9  بگیرم با هش ریت ۱۴.۵ که در مجموع میشه ۴۳Th/s بهتر جواب میگیرم از اینکه مثلا یه دستگاه با ۳۳  هش ریت بگیرم که قیمتش بیشتر هست؟ 

     و چرا قیمت ماینرها در سایت دوریکوین با اینکه تحویل دو هفته بعد هست حدود پنج میلیون از فروشندگان توی دیوار که یک هفته ای تحویل میدن یا تحویل لحظه ای دارند بیشتر هست؟ آیا ماینر هم فیک داره ؟ 

     تازه وارد پاسخ داده شده در آبان ۵, ۱۳۹۷.
     افزودن نظر

      اسیک فقط زمانی خوبه که جزو اولین نفر ها شروع به کار کردن باهاش بکیند و بعد از مدتی بفروشید و جدید جاش بزارید.

      تویه بیشتر کشور ها پارامتر اصلی مصرف برق هست و مفدار هش برایه اینکه مقدار زیادی از درامد رو بابت پول برق میدن. پون اینجا پول برق خیلی ارزونه برایه همین نه فرقی نمیکنه .البته اگر اون مقدار توان رو داشته باشید.

       

      و اینکه شما با کارت گرافیک بستگی به نگهداریتون تا ۳ یا ۴ سال میتونید استفاده داشته باشید و اینه محدود به ارز خاصی نیستین.

      آشنا پاسخ داده شده در آبان ۱۱, ۱۳۹۷.
      افزودن نظر
      پاسخ شما
      برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ضوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید