با سلام خدمت تمامی کاربران سایت ارز دیجیتال و علاقه مندان به حوزه ماینینگ این آموزش صرفا برای اطلاع رسانی و کم کردن مسیر آزمون و خطای افرادی که علاقه مند به راه اندازی فارم در مکان هایی از قبیل پشت بام، تراس و حیاط که فضای آماده ای برای تبدیل به فارم ندارند تهیه شده است و اگر جایی موردی از قلم افتاده است ممنون می شوم اساتید در تکمیل آموزش همکاری کنند.

  البته شیوه اجرا تقریبا برای فارم کوچک یا فارم در مقیاس صنعتی تقریبا مشابه می باشد.

  (اجرای این فارم سیار و این سیستم در یکی از استان های کویری با هوای گرم و خشک است.)

  (مدت زمان اجرا ۲ روز)

  (هزینه های کلی حدود ۲ میلیون تومان)

  برای ساخت این مکان ابتدا باید محل مناسبی را در نظر بگیرید که از جهت صدا موجب آزار همسایگان نباشد و هوای آزاد در دسترس باشد و برق مورد نیاز نسبت به تعداد دستگاهی که بنا است قرار گیرد را داشته باشد.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ سیار

  فرمول محاسبه برق در مطالب قبل به صورت کامل توضیح داده شده است و می توانید از طریق کلیک بر روی پروفایل بنده مطالب قبل را جهت آشنایی بیشتر با روش کار مطلع شوید.

  دقت داشته باشید در فارم ماینینگ باید حتما حتما هوای خروجی ماینر که هوای گرم یا داغ می باشد از محل خارج شود و درصورت گردش هوای خروجی ماینر با این روش، دمای داخل به سرعت دم کرده و رطوبت بالا خواهد رفت.

  برای شروع نیازمند یک چهارپایه می باشیم که نسبت به تعداد و نوع ماینر می توانید ابعاد آن را متغیر و نوع طراحی آن را تغییر دهید که در اینجا ما برای حدود ۶ عدد S17 یا Z11 این مکان را در دو طبقه با ارتفاع هر طبقه ۴۵ ساانتیمتر در نظر گرفته ایم.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ سیار

  در قسمت جلوی چهار پایه دو عدد دسته به عنوان محل قرارگیری پد سلولزی در نظر گرفته شده است و شما می توانید این قسمت را به صورت لولا دار ایجاد نمایید که درب بازدید فارم از طریق باز و بسته شدن قسمت پدهای سلولزی باشد. (در طرح اجرا شده سمت دیگری از کار برای بازدید و دسترسی به محیط داخل دارای لولا می باشد.)

  در سمت چپ یک سبد جهت قرارگیری پمپ و مخزن آب تعبیه شده است که حتما ارتفاع دسته های قرارگیری پد سلولزی می بایست بالاتر از محل قرارگیری مخزن آب جهت بازگشت آب به منبع از پد سلولزی باشد.

  قسمت پایین کار (زیر فنس) حدودا ۵ سانتیمتر فاصله جهت گردش هوا در قسمت طبقه پایین ایجاد شده است که در نهایت با شیشه پلاستیکی مسدود تا گرد و غبار از بیرون به داخل وارد نشود و ۵ سانتیمتر در بالای کار جهت قرار گیری یک شیشه پلاستیکی در ابعاد بزرگتر از چهارپایه برای سایه بان در نظر گرفته شده است

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ سیار

  روش ساخت محل قرارگیری برای پد سلولزی در آموزش های قبل توضیح داده شده است و برای ساخت با استفاده از شیشه های پلاستیکی یا ورق های آلومینیوم نسبت به ابعاد پد سلولزی و ارتفاع چهارپایه نمونه زیر را می توان درست کرد.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ سیار

  درب جهت عدم ورود جسم خارجی و حشرات به درون پد سلولزی

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ سیار

  درب بسته شده بر روی محل قرار گیری پد سلولزی

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ سیار

  سپس برای خروج آب از محل قرارگیری پد نیازمند ایجاد یک عدد سوراخ در کف محل و سپس با استفاده از فیتینگ و سرشلنگی و ترجیحا با چسب آکواریوم آن را نصب و آب بندی می نماییم.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ سیار

  اکنون سه طرف چهارپایه توسط شیشه پلاستیکی (ترجیحا شیری رنگ جهت عدم ورود نور و حرارت به داخل) را با پیچ سر مته و چسب آکواریوم مسدود می نماییم که در نمونه ساخته شده یک سمت دارای شیشه لولا خورده و به عنوان درب بازدید مورد استفاده قرار گرفته است.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ سیار

  بهتر است برای چهار پایه از چرخ (قابل تهیه در ابزار فروشی ها) جهت جابجایی استفاده نمایید که حمل راحت تری در صورت تغییر محل داشته باشید.

  در نهایت ۳ طرف کار و پایین و کف کار را شیشه پلاستیکی چسبانده و پد سلوزی را داخل محل خود گذاشته و یک عدد پد سلولزی صرفا جهت رطوبت گیری بهتر است در مقابل پد خیس قرار بگیرد و جهت عدم ورود حشرات به داخل محیط بهتر است که تمام درزها را با چسب و درزگیر گرفته و روی پد سلولزی را توری فلزی بچسبانید.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ سیار

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ سیار

  جهت جلوگیری از گرد و خاک بهتر است از غبارگیرهای کولر آبی استفاده و بر روی توری مقابل پد سلولزی چسبانده و سپس سقف سایه بان و سایه بان پمپ آب را نصب نمایید (به علت اندازه گیری اشتباه پمپ آب به خاطر نزدیک بودن سطح پد با مخزن آب در محل تعبیه شده قرار نگرفته است).

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ سیار

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ سیار

  در این روش با اقتباس از طراحی (اَنت باکس) هیچ گونه فن برای خارج کردن هوا در محل در نظر گرفته نشده است و ماینر بدون واسطه هوای داغ تولید شده را به خارج از محل هدایت می کند. (نکته! این روش مستلزم آن است که ماینر شما در دسته بندی ماینرهای کم صدا یا صدای ماینر رد محل شما موجب آزار سایرین نباشد.)

  دوربین لامپی جهت مشاهده فارم از طریق تلفن همراه به سقف پیچ شده است.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ سیار

  در فارم مورد نظر هر دو طبقه قابلیت قرارگیری ماینر را دارند و نسبت به تعداد ماینر می توانید پریز و فیوز اضافه نمایید.

  تایمر پمپ آب از نوع مکانیکی که در روش قبل استفاده شده بود می باشد.

  برای برق فارم از محافظ کولر گازی و پریز هوشمند آسانه استفاده شده است که نسبت به انتخاب خود می توانید به جای پریز هوشمند از رله های هوشمند Wifi استفاده نمایید تا قطع برق فارم یا زمان بندی قطع و وصل برق را به صورت برنامه ریزی شده از طریق تلفن همراه داشته باشید.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ سیار

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ سیار

  در قسمت خروجی هوای داغ ماینر و هوای پاور بهتر است توری فلزی نصب و در بالای آن به صورت افقی و شیب یک شیشه پلاستیکی به عنوان جلوگیری از ورود باران به داخل ماینر نصب نمایید. (دقت داشته باشید که شیشه نصب شده به صورت شیب باشد تا جلوی هوای خروجی را مسدود ننماید.)

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ سیار

  به علت وجود محدودیت های ایجاد شده توسط شرکت توانیر و مشکل کمبود برق توصیه می شود که ماینر خود را در ساعات اوج مصرف برق خاموش نگهدارید که برای این کار به صورت اتوماتیک می توانید از پریز یا رله هوشمند آسانه استفاده نمایید که قابلیت روشن و خاموش کردن ماینر از راه دور توسط تلفن همراه شما و تنظیم زمان بندی برای خاموشی در ساعات اوج مصرف برق را به صورت Wifi از طریق اینترنت فراهم می نماید.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ سیار

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ سیار

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ سیار

  نمای داخل فارم از زاویه دور بین لامپی ۳۶۰ درجه

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ سیار

  دمای محیط در ساعت ۳ بعد از ظهر حدود ۳۵ درجه سانتیگراد و دمای داخل فارم حدود ۲۶ درجه سانتیگراد بوده است.

  امیدوارم آموزش فوق، که به صورت اختصاصی برای سایت ایرانی ارز دیجیتال تهیه شده است مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد و اطلاعات کامل در مورد قطعات به کار رفته در صفحه (آموزش راه اندازی فارم ماینینگ در خانه) موجود می باشد. هرگونه سوال و پیشنهادی که داشته باشید در همین صفحه مطرح نمایید تا جایی بتوانم در خدمت هستم و با آرزوی آن که روزی برسد در ایران فرهنگ آموزش فرد به فرد و فرد به گروه در همه موارد دیده شود.

  الإمامُ الصّادقُ عليه ‏السلام :

  إنَّ لِكُلِّ شَيءٍ زَكاةً ، وزَكاةُ العِلمِ أن يُعَلِّمَهُ أهلَهُ .

  هرچيزى‏ زكاتى دارد و زكات دانش، آموختن آن به اهلش است.

  تحف العقول : ۳۶۴ منتخب ميزان الحكمة : ۴۰۰

  (امتیاز به مطلب در بالای صفحه سمت راست فراموش نشود)

  کریپتومستر سوال شده در مرداد ۱۵, ۱۳۹۸ در ماینینگ.

  سلام آقای کریپتو
  با داشتن ۲۰تومن سرمایه ,برق تقرییا رایگان ۲۵امپری ؛منطقه سرد سیر روستایی +اینترنت ۴g
  ب نظر شما ارزش سرمایه گذاری روی استخراج رو داره یا نه؟
  اگه داره چه دستگاه هایی الان مناسب هستن؟
  اگه شما این سرمایه رو داشتید چه دستکاه و اقلامی رو خریداری می‌کردین؟
  تشکر از پاسخگوی شما⁦♥️⁩

  در دی ۱, ۱۳۹۸.

  سلام

  ۲ تا s9j نو بتونید پیدا کنید خوبه

  ماینر avalon a851 15th هم مناسبه.

  در دی ۱۴, ۱۳۹۹.

  سلام ابعاد چیز آهنی چقدر است

  در بهمن ۱۷, ۱۳۹۹.
  افزودن نظر

   عالی مث همیشه
   آقای کریپتو پد سلولزی جایی نیست تکی تهیه کرد همه پک های ۳ عددی هستن و قیمت این پد با مشخصات ابعادیشو لطف میکنید

   کاردان پاسخ داده شده در مرداد ۱۵, ۱۳۹۸.

   سلام. ممنون از شما، بعید می دونم جایی به صورت تکی فروخته بشه و ابعادی که بنده تهیه کردم ۹۵در ۶۶ سانتیمتر از شرکت ۳گل حدود بهار ۹۸ با قیمت ۴۰۰ هزار تومان برای ۳عدد از آقای بهرامی بوده

   در مرداد ۱۵, ۱۳۹۸.

   سلام من یه ببسته پد خریدم و یک یا دو تاش رو نیاز ندارم

   @BLUESKY7433 تلگرامم هست

   در مهر ۲۴, ۱۳۹۸.
   افزودن نظر

    با تشکر از آموزش خوبتون
    جناب کریپتو فک کنم تنها مشکل سیستم رطوبت باشه
    آیا میشد از رطوبت گیر استفاده کنید؟؟؟
    قیمت این فیلترهای هوا متری چنده؟؟؟

    آشنا پاسخ داده شده در مرداد ۱۶, ۱۳۹۸.

    سلام. ممنون از شما. برای رطوبت یک عدد پد گذاشتم جلوی پد خیس که تا الان ظاهرا جواب داده و زمانی درب محیط رو باز می کنم رطوبتی داخل حس نمی کنم و متاسفانه رطوبت سنج ندارم اما بعید می دونم این میزان رطوبت در صورتی که پمپ آب دائم کار نکنه آسیبی به سیستم بزنه. فیلتر هوا مخصوص کولر آبی هست و متری جایی ندیدم هنوز و ۳ طرف دریچه کولر رو به صورت یکدست می پوشونه که قیمتشون حدود ۱۲۰ هزارتومان به بالا هست و دیجی کالا هم موجود داره.

    در مرداد ۱۶, ۱۳۹۸.
    افزودن نظر

     بسیار عالی . فقط دو مورد . یکی امنیت دوم رطوبت . رطوبت رو اندازه گیری کردید چقدره ؟
     نظرتون درباره خنک کردن با روغن و یا واتر کولینگ برای استفاده در خانه چیه ؟

     مشتاق پاسخ داده شده در مرداد ۱۶, ۱۳۹۸.

     برای رطوبت یک عدد پد گذاشتم جلوی پد خیس که تا الان ظاهرا جواب داده و زمانی درب محیط رو باز می کنم رطوبتی داخل حس نمی کنم و متاسفانه رطوبت سنج ندارم اما بعید می دونم این میزان رطوبت در صورتی که پمپ آب دائم کار نکنه آسیبی به سیستم بزنه.

     برای امنیت هم اگر مکانی باشه که خارج از محیط منزل باشه یا نا امن باشه می تونید ۴ طرف چهارپایه رو فنس محکم جوش بدین سپس شیشه پلاستیکی بزنید و برای درب هم گیره جوش بدید و قفل کتابی بزنید.

     روغ۶ن متاسفانه خیلی سر رشته و علاقه ای ندارم و زیاد نمی پسندم و برای واترکولینگ نظرم مثبت هست در صورتی که درست اجرا بشه، امیدوارم آموزش بعدی رو بتونم در زمینه واتر کولینگ به صورت عملی انجام بدم و داخل سایت قرار بدم.

     در مرداد ۱۶, ۱۳۹۸.
     افزودن نظر

      مثل همیشه عالی و کامل استاد عزیز

      آشنا پاسخ داده شده در مرداد ۱۶, ۱۳۹۸.

      ممنون از شما.

      در مرداد ۱۶, ۱۳۹۸.
      افزودن نظر

       ممنون برادر

       آشنا پاسخ داده شده در مرداد ۱۶, ۱۳۹۸.

       سلامت باشید.

       در مرداد ۱۷, ۱۳۹۸.
       افزودن نظر

        به نظر جالب میاد

        احتمالا منم این کارو کنم

        فقط دو سوال اگه هوا از پد وارد میشه  اون قسمتی که بالاتر از خروجی ماینر توری کشیدین برای چیه ؟

        ورن اسکلت اهنی چقدر شده ؟

         ممنون

        آشنا پاسخ داده شده در مرداد ۱۶, ۱۳۹۸.

        برای خروج هوای ماینر هستش توری زدم که چیزی داخل نره، وزن بستگی به ابعاد داره و با قوطی ۲ خیلی سنگین نمی شه

        در مرداد ۱۷, ۱۳۹۸.
        افزودن نظر

         سیستم ناودون بالای سلولزی رو اگر لمکانش هست نمایش بزارید. سپاسگزارم

         کارشناس پاسخ داده شده در مرداد ۱۶, ۱۳۹۸.

         سلام روش خاصی نداره، یک لوله پلاستیکی اندازه ۲ ، یک‌سرش دربند خورده و یک سرش سرشلنگی و‌با دریل قد لوله چندتا سوراخ ایجاد شده که آب بریزه

         در مرداد ۱۷, ۱۳۹۸.
         افزودن نظر

          دمت گرم امروز داشتم به یه همچین چیزی فکر میکردم، ولی راه حلی برای خنک کردنش نداشتن،عالی بود، فقط یه سوال این دمایی که گفتی کل مجموعه تو سایه بود یا توی افتاب، می‌خوام بدونم آیا میشه رو پشت بوم راش بندازم و مثل کولر آبی ولش کنم تو آفتاب یا نه

          آشنا پاسخ داده شده در مرداد ۱۶, ۱۳۹۸.

          با همین روش سایه بان دو‌لایه درست کنید زیر افتاب مشکلی پیش نمیاد.

          در مرداد ۱۷, ۱۳۹۸.
          افزودن نظر

           سلام کریپتو جان، اگر یه بدنه کولر بدون موتور و پره جور کنیم میشه همین پلن رو روش پیاده کنیم و ماینر رو توی حلزونی کولر بذاریم، از سه طرف هم پد سلولزی داره، فقط مسأله ای که داره اینکه هیچ فنی برای جریان هوا نمیخواد؟ یعنی فن خود دستگاه برای ایجاد جریان هوای خنک کافیه؟

           آشنا پاسخ داده شده در مرداد ۱۹, ۱۳۹۸.

           سلام. حلزونی رو هم بردارید و یک چهارپایه کوچک بذارید جاش. ۳ طرف هم لازم نیست فقط سمت رو به رو پد بزنید و تمام.

           در مرداد ۲۰, ۱۳۹۸.
           افزودن نظر

            سلام

            من میخواستم ازتون بپرسم ماینینگ در این موقع به صرفه هست؟ و اینکه با حدود ۷۰۰ میلیون سرمایه چطور دستگاه هایی را واسه ماینینگ پیشنهاد می کیند؟ و طول عمر یک ماینر به طور متوسط چقدر است علی الخصوص برای شزکت واتس ماینر و بیت مین؟

            و اگر ممکن بگید چطور میشه با وجود تحریم های بانکی ارزها را برای خرید و فروش بیت کوین انتقال داد؟

            تازه وارد پاسخ داده شده در مرداد ۱۹, ۱۳۹۸.

            سلام سرمایتون خوبه و به صرفه هست اگر مکان درست درمون با برق مناسب داشته باشید ماینر s17 56th یا z11 135ks تهیه کنید هم سود خوب میده هم اگر درست و خنک نگهداری بشه ۳ ۴ سال عمر دارن. صرافی ایرانی هم برای فروش و خرید ارز کم نیست.

            در مرداد ۲۰, ۱۳۹۸.
            افزودن نظر
            پاسخ شما
            برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ضوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید