EMCD

  با سلام خدمت تمامی کاربران سایت ارزدیجیتال و علاقه مندان به حوزه ماینینگ این آموزش صرفا برای اطلاع رسانی و کم کردن مسیر آزمون و خطای افرادی که علاقه مند به راه اندازی فارم بیت کوین در مقیاس کوچک مانند انباری، سرویس بهداشتی و … هستند تهیه شده است و اگر جایی موردی از قلم افتاده است ممنون می شوم اساتید در تکمیل آموزش همکاری کنند.

  البته شیوه اجرا تقریبا برای فارم کوچک خانگی یا فارم در مقیاس صنعتی تقریبا مشابه می باشد.

  دراین روزها بین ما ایرانی ها متاسفانه فرهنگ تبادل اطلاعات و آموزش وضعیت بدی دارد زیرا برخی افراد اطلاعات در اختیار سایرین نمی گذارند و بقیه را دلسرد می کنند و برخی با سواستفاده در قبال مبالغ زیاد آموزش ها را انجام می دهند و برخی با راهنمایی های نادرست و روش هایی که توسط هیچ کس امتحان نشده سایرین را به درد سر می اندازند. بنده با تمام افرادی که ذکر کردم برخورد داشته ام و بسیار اذیت شده ام تا تصمیم گرفتم با ساخت این آموزش تا جایی که می توانم دست افراد دلال و سودجو را از این حیطه آموزشی کوتاه نمایم.

  (قیمت کالاهای تهیه شده برای فارم به صورت حدودی در بازه زمانی بهار ۱۳۹۸ می باشد)

  (اجرای این فارم و این سیستم در یکی از استان های کویری با هوای گرم و خشک است.)

  (مدت زمان اجرا ۲ روز)

  (هزینه های کلی حدود ۳ میلیون تومان)

  برای ساخت فارم ابتدا باید محل مناسبی را در نظر بگیرید که از جهت صدا موجب آزار همسایگان نباشد و برق مورد نیاز نسبت به تعداد دستگاهی که بنا است قرار گیرد را داشته باشد.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  فرمول محاسبه برق زیاد سخت نمی باشد. کافیست که فیوز روی کنتور محل را بررسی کنید و مشاهده کنید که چند آمپر می باشد. به فرض مثال اگر بر روی فیوز نوشته باشد c15 یعنی ۱۵ آمپر است. تقریبا تمامی کنتورهای برق قابلیت نصب فیوز از ۱۵ تا ۷۵ امپر بر روی هر فاز را دارند. شما اگر بخواهید برق محل را نسبت به ماینر خودتان بسنجید باید میزان وات ماینر را تقسیم بر ۲۲۰ کنید و عدد به دست آمده آمپر ماینر شما می باشد. به فرض مثال ماینر بنده Antminer Z11 با مصرف برق ۱۴۱۸ وات است. پس ۱۴۱۸ تقسیم بر ۲۲۰ می شود حدود ۶٫۵ آمپر. محلی که بنده در نظر گرفته ام فیوز ۲۵ آمپر دارد و تا اینجا برق برای ماینر کافی است. اگر سایر لوازم که برای فارم مثل فن و … در حال کار باشند را ۳ آمپر در نظر بگیریم جمعا ۹٫۵ آمپر مورد نیاز فارم ما می باشد.

  دقت داشته باشید در فارم ماینینگ باید حتما حتما هوای خروجی ماینر که هوای گرم یا داغ می باشد از محل خارج شود و برای خارج شدن هوا از محل مورد نظر ما نیاز به کانال کشی است و این کانال کشی را به جای استفاده از کانال های فلزی ورق، که هزینه زیادی دارند با استفاده از شیشه های پلیمری (پلاستیکی) انجام شده است که ورق کامل آن با ابعاد حدودا ۲ در ۳ متر با قیمت ۵۰۰ هزارتومان است.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  وقتی که کانال کشی از محلی که ماینر در آنجا قرار می گیرد انجام شد بهتر است که یک فن برای مکش هوا از داخل کانال به فضای بیرون قرار داده شود. از آنجایی که این فن باید همیشه در حال فعالیت باشد از دسته فن های صنعتی بلبرینگی (آکسیال) تهیه شود، زیرا فن های معمولی در اثر کارکرد مداوم از کار می افتند. فن استفاده شده در فارم مورد نظر مارک دمنده مدل VIF-20V2S با قیمت ۲۶۰ هزارتومان می باشد.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  برای خنک سازی محیط از پد سلولزی استفاده شده است، زیرا این پد ها طول عمر بالا و قدرت خنک کنندگی بالاتری نسبت به پوشال کولر دارند و از آنجایی که استفاه مداوم از کولر آبی از بابت فرستادن باد مستقیم و اخلال در عملکرد فن ماینر و از جهت صدا و استهلاک مقرون به صرفه نمی باشد این روش پیشنهاد می شود.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  پد تهیه شده نسبت به قیمت سایر فروشندگان قیمت مناسب تری دارد و از فروشگاه ۳گل آقای بهرامی خریداره شده است. تعداد ۳ورق ۹۵ در ۶۴ سانتیمتر با ضخامت ۷٫۵ سانتیمتر. قیمت ۳ برگ پد سلولزی از فروشگاه ۳گل ۳۸۰ هزارتومان.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  جدای تهیه کانال خروجی هوای گرم با شیشه پلاستیکی می توان برای مدیریت هزینه ها یک چهارچوب برای پد نسبت به ابعاد پنجره درست کرد تا پد درون آن قرار بگیرد و مانند محافظ عمل کند تا آبی که روی پد ریخته می شود به اطراف نفوذ نکند و سیستم گردش آب اتفاق شکل بگیرد و برای گردش آب در زیر چهارچوب پدسلولزی می توانید یک خروجی کف خواب آب جنس فلزی تعبیه و با چسب آکواریوم به خوبی آب بندی بچسبانید تا هیچ راهی برای نفوذ آب نباشد.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  درصورتی که بنا بر قرار گرفتن پد در دهانه پنجره می باشد می توانید از پایه های طاقچه ای فلزی استفاده کنید و حتما با پیچ سر مته آن ها را نصب نمایید.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  نکته! از جهت اینکه خروجی هوای داغ محیط و وردی هوای خنک در یک قسمت محل مورد نظر ما قرار دارند با استفاده از یک تیکه شیشه پلاستیکی می توان به طوری که جلوی هوای خروجی فن گرفته نشود، جهت باد خروجی را به سمت بالا هدایت کرد تا توسط پدبه داخل کشیده نشود.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  از آنجایی که پد سلولزی دارای روزنه و رطوبت می باشد، بهتر است برای گرفتن روزنه جهت جلوگیری از نفوذ پشه و حشرات از قسمت بیرون توری فلزی بچسبانید و برای کم شدن رطوبت و جلوگیری از عبور گرد و خاک، هر دو سمت پد سلولزی را نانو فیلتر بچسبانید. فیلتر استفاده شده نانو فیلتر هوای کولر آبی صاف دم به قیمت ۶۶ هزارتومان می باشد.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  دقت داشته باشید که فیلتر را بر روی قاب اطراف پد بچسبانید، درصورتی که بر روی پد به صورت مستقیم چسبانده شود آب از روی آن به محیط بیرون چکه خواهد کرد.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  برای سیستم آب رسانی ابتدا نیاز به یک ۲۰ لیتری یا دبه داریم و می بایست آن را از وسط به دونیم تقسیم کنیم.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  سپس به علت عدم اشغال محیط زیاد از یک فلوتر توالت فرنگی در داخل ۲۰ لیتری استفاده می کنیم.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  پمپ آب کولر و شلنگ خروجی آب از پد را هم در داخل ۲۰ لیتری قرار می دهیم.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  برای سیستم برق بهتر است از کنتور به طور مستقیم یک کابل برای ماینر آورده شود و در مسیر هیچ وسیله دیگری از آن کابل استفاده نکند. (توصیه می شود در مسیر کابل از یک فیوز برای امنیت بیشتر استفاده شود)

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  توصیه می شود برای ماینر حتما از محافظ برق مناسب استفاده شود که در این فارم از محافظ پارت الکتریک مدل PE689 که برای کولر گازی می باشد با قیمت ۷۰ هزار تومان استفاده شده است.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  در طراحی این فارم از یک تهویه معمولی (دورپایین) در محیط داخل برای کمک به دمیدن هوای خنک از روی پد به داخل محیط استفاده شده است. البته استفاده از این فن برای روزهای گرم تابستان بین ساعت ۱۱ ظهر الی ۴ بعد از ظهر در مدت زمان هر ساعت یک ربع کارکرد توصیه می شود. استفاده مداوم از فن داخل فارم توصیه نمی شود زیرا در مکش هوا توسط ماینر می تواند ایجاد اخلال نماید.

  سیستم برق رسانی فن داخل فارم، پمپ آب و مودم توسط چند راهی برق و محافظ تکسان مدل ۲۵۰۰v به قیمت ۳۸ هزارتومان و ۲ عدد پریز تایمر دار به قیمت هرکدام ۹۵هزارتومان استفاده شده است. (نکته: بهتر است برای مدیریت رطوبت محیط برای پمپ آب از تایمر استفاده شود تا پمپ دائم در حال کار نباشد و رطوبت محیط کنترل شود. در فارم مورد نظر تایمر آب از ۷ صبح تا ۷ عصر به صورت یک ربع فعال و یک ربع غیرفعال و از ساعت ۷ عصر تا ۷ صبح به صورت نیم ساعت غیر فعال و یک ربع فعال تنظیم شده است.) (تایمر فن داخل فارم از ساعت ۷ صبح تا ۸ شب به صورت هر ۱ ساعت ۱ ربع فعالیت تنظیم شده است که مجدد توصیه می گرد از این فن صرفا برای برخی روزهای گرم تابستان استفاده شود)

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  بهتر است ماینر بر روی یک چهار پایه و قفسه ای بالاتر از سطح زمین جهت حفاظت از بروز حوادثی چون نشت آب قرار بگیرد و توصیه می شود سطحی که ماینر بر روی آن قرار می گیرد به صورت توری محکم (مِش) باشد تا هوا از پایین و بالا در اطراف ماینر در گردش باشد.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  قبل از اتصال ماینر به برق حتما حتما از صحیح و محکم جا رفتن سوکت های آن اطمینان حاصل نمایید.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  برای مشاهده دماسنج نصب شده در محل و مشاهده داخل فارم و شنیدن صدای فارم از دوربین ۳۶۰ درجه لامپی تهیه شده است که بتوان شرایط فارم را بر روی موبایل از طریق اینترنت تحت کنترل داشت و اینترنت محیط TDLTE مبین نت با مودم B612s می باشد. قیمت دوربین ۳۴۰ هزارتومان و قیمت مودم ۴۰۰ هزارتومان می باشد.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  برای کنترل برق ماینر از راه دور از قبیل قطع و وصل کردن برق برای شرایطی که اتفاقی در محل مانند سوختن پمپ آب و بالا رفتن دما و … پیش آمده باشد توصیه می شود از پریز یا ماژول هوشمند برق استفاده کنید تا از طریق نصب برنامه آن روی تلفن همراه (Andrioid,Ios) و اتصال آن از طریق وای فای به اینترنت بتوانید برق را از هرکجا که هستید با استفاده از تلفن همراه قطع و وصل نمایید.

  پریز دوشاخه ای هوشمند ۱۳ آمپر مارک آسانه قیمت ۱۷۰ هزارتومان

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  رله هوشمند در مدل های ۱۰ آمپر، ۲ کانال،۳کانال و … قیمت از ۲۳۰ هزارتومان

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  نمای کلی محلی که به فارم تبدیل شده است.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  توجه داشته باشید که مهمترین نکته حفظ امنیت محیط فارم است و بهتر از از قفل مطمئن استفاده نمایید. قفل استفاده شده مدل کلید دو شیار پارس به قیمت ۷۰ هزار تومان می باشد.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  تست دمای دستگاه در ساعت حدود ۳ ظهر – دمای هوای بیرون حدود ۳۳ درجه سانتیگراد بوده است. (بهتر از از یک دماسنج آنالوگ یا دیجیتال در محیط فارم استفاده کنید تا همیشه چه حضوری و چه از طریق دوربین دمای محیط را تحت کنترل داشته باشید.)

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  ویدئوی عملکرد و صدای فارم در لینک زیر:

  www.aparat.com/v/XW3DA

  در آخر هم می‌تونید ارزهایی که استخراج کردید رو در صرافی بایننس یا هر صرافی دیگه‌ای بفروشید یا هر کاری که خواستید باهاشون بکنید. اگر تا حالا توی صرافی نرفتید آموزش صرافی بایننس میتونه کمک تون کنه.

  امیدوارم آموزش فوق، که به صورت اختصاصی برای سایت ایرانی ارز دیجیتال تهیه شده است مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد و هرگونه سوال و پیشنهادی که داشته باشید در همین صفحه مطرح نمایید تا جایی بتوانم در خدمت هستم و با آرزوی آن که روزی برسد در ایران فرهنگ آموزش فرد به فرد و فرد به گروه در همه موارد دیده شود.

  الإمامُ الصّادقُ عليه ‏السلام :

  إنَّ لِكُلِّ شَيءٍ زَكاةً ، وزَكاةُ العِلمِ أن يُعَلِّمَهُ أهلَهُ .

  هرچيزى‏ زكاتى دارد و زكات دانش، آموختن آن به اهلش است.

  تحف العقول : ۳۶۴ منتخب ميزان الحكمة : ۴۰۰

  (امتیاز به مطلب در بالای صفحه سمت راست فراموش نشود)

  کریپتومستر سوال شده در اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۸ در ماینینگ.

  سلام هزینه برق کل فارمتون چقدر در میاد؟

  در اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۸.

  ی سوال دیگ من داشتم, از چه کابلی برای برقراری کشی فارمتون استفاده کردید؟ منظورم همون کابلی هست که از کنتور کشیدید. واینکه اگه بخواییم سه تا دستگاه مثل شما رو وصل کنیم از چه کابلی باید استفاده کنیم؟

  در اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۸.

  ماهانه حدود ۲۰۰ هزارتومان. برای ۱ عدد دستگاه که ۱۵۰۰ وات هست از کابل ۴ استفاده کردم.

  در اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۸.

  سلام.ممنون بابت مطلب بسیار خوبتون. من در خرید دستگاه نابلدم و سرمایه ای برای باختن ندارم. بدون در نظر گرفتن برق و مکان(فرض کنید برق رایگان و مکان یه سالن بزرگ)، برای الگوریتم Equihash کدوم دستگاه برای حدود ۵۰ t بهتره؟ یعنی دستگاهی هست که بدون توجه به برق سوددهیش از z11 بیشتر باشه و اینکه اگه چندتا دستگاه با قیمت کمتر بخرم بهتر نیست تا اینکه یه دستگاه غول بخرم؟ چون اگه اون بسوزه دیگه… و یه سوال دیگه اینکه این الگوریتم رو برای انتخاب دستگاه در نظر بگیرم یا sha-256 ? کدومش بهتره؟ واقعا ممنون میشم اگه سوالام رو جواب بدین (:

  در اسفند ۶, ۱۳۹۸.
  افزودن نظر

   اگر دستگاه رو نزدیک دیوار بزارید و یک اگزوز ۲۰ سانتی بزارید که هوای گرمش بره بیرون و از قسمت دیگه تهویه بزارید که هوا جریان داشته باشه اصلا نیازی به اینهمه هزینه نیست.مهمترین کار اینه خروجی هوای گرم دستگاه رو بیرون کنید شما دارید همون گرما روخنک میکنیدواین مطمئنا هزینه داره.

   آشنا پاسخ داده شده در اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۸.

   ممنون از توجه شما، البته اگزوز ۲۰ سانتی بذارم و از دیوار رد کنم می ره وسط منزل همسایه 🙂 درضمن تصاویر رو اگر با دقت نگاه کنید متوجه می شید که هوای داغ به بیرون محیط هدایت می شه و به هیچ عنوان همان هوا خنک نمی شود.

   در اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۸.
   افزودن نظر

    سلام . میشه بگین با این دستگاه و قیمت الان زی کش . درامد ماهانه این دستگاه چند دلاره

    تازه وارد پاسخ داده شده در اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۸.

    سلام حدودا ۶ میلیون تومان در ماه

    در اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۸.

    سلام

    ممنون از مطلب مفیدتون و از وقتی که گذاشتید

    برای هر دستگاه درآمدش ۶ میلیون تومان هست ؟

    در خرداد ۲۹, ۱۳۹۸.
    افزودن نظر

     تشکر از مطلب مفیدتون .. امکانش هست خواهشا در راه اندازی و اتصال به استخر در حد چند دقیقه من رو راهنمایی کنید ؟

     تازه وارد پاسخ داده شده در اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۸.
     افزودن نظر

      ی کولر دوازده هزار اگه بزاریم که تقریبا ۳ملیون تومنه بعدا هم هر جا خواستیم هم میتونیم استفاده کنیم برای دو سه دستگاه دیگه هم جواب میده

      مشتاق پاسخ داده شده در اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۸.

      دوست عزیز پرتاب باد دائمی کولر آبی موجب اخلال در چرخش فن ماینر و بالا رفتن رطوبت هوا می شه. اما می تونید استفاده کنید و نتیجه رو اینجا بفرمایید.

      در اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۸.
      افزودن نظر

       ممنون از وقت و راهنماییتون

       منم ذر حال آماده کردن یه فارم نیمه صنعتی هستم و قصد دارم کویین های مختلفی استخراج کنم

       چه خوب میشد اگر چند نفر میشدیم و با هم تبادل اطلاعات میکردیم

        

       تازه وارد پاسخ داده شده در اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۸.
       افزودن نظر

        متخصص آقای کریپتو

        آقا کارت خیلی درسته
        اینکه علم خودت رو به اشتراک گذاشتی برای استفاده ما نشون میده چه قدر کار کشته هستین

        بعضی‌ها هم هستند علمش دارن ولی چنین کاری رو نکردن

        مشتاق پاسخ داده شده در خرداد ۱۶, ۱۳۹۸.
        افزودن نظر

         رطوبت کولر ابی اسیب به ماینر نمیزنه؟

         تازه وارد پاسخ داده شده در خرداد ۲۹, ۱۳۹۸.

         کولر آبی دائم در حال کار و پرتاب باد به محیط هست

         اما پد سلولزی باد پرتاب نمی کنه و ماینر خودش به میزانی سرعت فنش هوا خنک رو دریافت می کنه. اینقدر رطوبت آسیبی نمی زنه.

         در خرداد ۲۹, ۱۳۹۸.
         افزودن نظر

          ۱-ممنون از زکات علمت ک در اختیار گذاشتی

          ۲-مشخص دس به آچار هم هستی اصطلاحا و اینه ک خودت ی کولر با توان خروجی ای ک لازمه دارو  طراحی و ساختی

          چند تا سوال طرح توجیهی راجع به دستگاه داشتم

           

          من میخوام S17 pro  بگیرم ک گرون شد با خود شرکت bitmainهم صحبت کردم میگفت تا اکتبر فروختیم و تولید نداریم،علی بابا اونجاهارم دیدمو صحبت شد منتها اصلا اطمینان نمیشه کرد به این چینیا(ممکنه جنس used رئ جای نو بندازن)،تو کامنتا نوشته بودی رو  زد کش کار میکنی و  ماهی ۶  میسازه برات،میخواستم ببینم اگه مقدوره ی تبادل اطلاعات کنیم ک:

          َ۱- توجیهی ترین دستگاه از بابت برگشت سریعتر سرمایه و سوداوری کدومه بنظرت و رو چه ارزی؟

          ۲-minearl oil فک میکنم اگه درست انجام بشه بهترین برا تو خونه و بی درد سر،یکم شاید ترس از غرق کردن دستگاه تو روغن هست بین کننده های این بیزنس ک کمتر میرن سمتش،جایی رو میشناسی مطمین باشه ازش بشه تهیه کرد؟

          ۳-با S17 pro مثلا ارز دیگه ک سختی شبکه اش \ایینه استخراج بشه و تبدیل به بیت یا اتر یا…. بشه  سوداورتر نیست؟

          ۴-با ۵۰ تومن با توجه به تجربت کدوم ماینرارو میخری ؟ ۴ تا S9یا ی دون S17 یا هر مدل ک خودت میدونی، و چرا؟

          ممنون از همفکریت

           

           

          تازه وارد پاسخ داده شده در خرداد ۲۹, ۱۳۹۸.

          سلام ممنون از شما.

          از علی بابا می تونید خرید کنید اما باید قبلش با فروشنده صحبت کنید و موارد امنیتی و تعهدات رو بگیرین، اگر وارد نیستین می تونین بگین سایت های ایرانی واسط براتون خرید کنن.

           

          1. نسبت به تحقیق من اول z11 سپس s17
          2. روغن مینرال یا روغن ترانس برای نگهداری داخل منزل مناسبه اما اگر می تونید داخل مکانی ماینر رو بذارید که مشکل تهویه و صدا نداشته باشید روغن توصیه نمی شه. برای استفاده از روغن هم کاربر (Ali Dastan) از این روش استفاده کردن و می تونن راهنماییتون کنند.
          3. الگوریتم s17 الگوریتم Sha256 هست و هرچی که داخل این الگوریتم با قابلیت ماین با ای سیک وجود داشته باشه رو می تونین ماین کنین. البته اکثر ارزهایی که با اسیک ماینر می شه ماینشون کرد از جهت سود دهی مثل هم هستند مگر اینکه یک دفعه قیمتشون تکون خاصی بخوره مثل لایتکوین.
          4. z11 یا s17 برای زیر ۵ عدد و مکانی غیر از فارم صنعتی، اگر بخوام ۱۰ عدد به بالا داخل فارم صنعتی خرید کنم S9j می گیرم.

          موفق باشید.

          در خرداد ۳۰, ۱۳۹۸.

          سلام

           

          ممنون از راهنماییت

          در تیر ۱, ۱۳۹۸.
          افزودن نظر

           اقا من یه سوال دارم
           چرا انقد تو خوبی؟ ها ؟؟؟
           دمت گرم مشتی

           مشتاق پاسخ داده شده در تیر ۲, ۱۳۹۸.

           ممنونم، نظر لطف شماست.

           در تیر ۲, ۱۳۹۸.

           سلام و درود به متخصص عزیز جناب کریپتو

           شرمنده یه سوال دارم فکر میکنم تکراری باشه ولی جوابشو ندیدم در سایت

           این که میگن پاداش فعلی بیت کوین ۱۲٫۵ واحد است چجوریه هر بیت کوین که الان قیمتش ۱۰۰۰۰ دلاره اینجوری باشه که باید الان همه ماینرا میلیاردر بشن این ۱۲٫۵ واحدش چیه ؟ بیت کوینه؟ چند سال طول میکشه که این پاداش به کسی تعلق بگیره  ؟سال بعد چهارسال تموم میشه نصف میشه چقدر میشه پاداشش؟؟؟

           با سپاس فراوان خواهشا  منو راهنمایی کنید خیر در دنیا و آخرت ببینید

           در تیر ۴, ۱۳۹۸.
           افزودن نظر

            سلام خدمت اقای کریپتو
            یه سوالی خواستم ازت بپرسم میدونم تکراریه ولی مهمه!
            من مشکلم واسه خرید فقط توی خرید از از علی بابا یا سایتای دیگه است اگه بتونم یه فروشنده ی معتمد پیدا کنم از اونجا به بعدش هیچ مشکلی ندارم(منظورم از دبی تا ایرانه) فقط اگه خودت میشناسی یا میدونی کسی یه سایت یا فروشنده ی معتمد سراغ داره که قیمتاشم خوب باشه بهم معرفی کن دمت گرم

            مشتاق پاسخ داده شده در تیر ۴, ۱۳۹۸.

            بازارگانی شوشتری این کار رو انجام میدن و ۱۵ درصد قیمت ماینر رو به عنوان حق العمل دریافت می کنن.

            در تیر ۴, ۱۳۹۸.
            افزودن نظر
            پاسخ شما
            برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ضوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید