با سلام خدمت تمامی کاربران سایت ارزدیجیتال و علاقه مندان به حوزه ماینینگ این آموزش صرفا برای اطلاع رسانی و کم کردن مسیر آزمون و خطای افرادی که علاقه مند به راه اندازی فارم بیت کوین در مقیاس کوچک مانند انباری، سرویس بهداشتی و … هستند تهیه شده است و اگر جایی موردی از قلم افتاده است ممنون می شوم اساتید در تکمیل آموزش همکاری کنند.

  البته شیوه اجرا تقریبا برای فارم کوچک خانگی یا فارم در مقیاس صنعتی تقریبا مشابه می باشد.

  دراین روزها بین ما ایرانی ها متاسفانه فرهنگ تبادل اطلاعات و آموزش وضعیت بدی دارد زیرا برخی افراد اطلاعات در اختیار سایرین نمی گذارند و بقیه را دلسرد می کنند و برخی با سواستفاده در قبال مبالغ زیاد آموزش ها را انجام می دهند و برخی با راهنمایی های نادرست و روش هایی که توسط هیچ کس امتحان نشده سایرین را به درد سر می اندازند. بنده با تمام افرادی که ذکر کردم برخورد داشته ام و بسیار اذیت شده ام تا تصمیم گرفتم با ساخت این آموزش تا جایی که می توانم دست افراد دلال و سودجو را از این حیطه آموزشی کوتاه نمایم.

  (قیمت کالاهای تهیه شده برای فارم به صورت حدودی در بازه زمانی بهار ۱۳۹۸ می باشد)

  (اجرای این فارم و این سیستم در یکی از استان های کویری با هوای گرم و خشک است.)

  (مدت زمان اجرا ۲ روز)

  (هزینه های کلی حدود ۳ میلیون تومان)

  برای ساخت فارم ابتدا باید محل مناسبی را در نظر بگیرید که از جهت صدا موجب آزار همسایگان نباشد و برق مورد نیاز نسبت به تعداد دستگاهی که بنا است قرار گیرد را داشته باشد.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  فرمول محاسبه برق زیاد سخت نمی باشد. کافیست که فیوز روی کنتور محل را بررسی کنید و مشاهده کنید که چند آمپر می باشد. به فرض مثال اگر بر روی فیوز نوشته باشد c15 یعنی ۱۵ آمپر است. تقریبا تمامی کنتورهای برق قابلیت نصب فیوز از ۱۵ تا ۷۵ امپر بر روی هر فاز را دارند. شما اگر بخواهید برق محل را نسبت به ماینر خودتان بسنجید باید میزان وات ماینر را تقسیم بر ۲۲۰ کنید و عدد به دست آمده آمپر ماینر شما می باشد. به فرض مثال ماینر بنده Antminer Z11 با مصرف برق ۱۴۱۸ وات است. پس ۱۴۱۸ تقسیم بر ۲۲۰ می شود حدود ۶٫۵ آمپر. محلی که بنده در نظر گرفته ام فیوز ۲۵ آمپر دارد و تا اینجا برق برای ماینر کافی است. اگر سایر لوازم که برای فارم مثل فن و … در حال کار باشند را ۳ آمپر در نظر بگیریم جمعا ۹٫۵ آمپر مورد نیاز فارم ما می باشد.

  دقت داشته باشید در فارم ماینینگ باید حتما حتما هوای خروجی ماینر که هوای گرم یا داغ می باشد از محل خارج شود و برای خارج شدن هوا از محل مورد نظر ما نیاز به کانال کشی است و این کانال کشی را به جای استفاده از کانال های فلزی ورق، که هزینه زیادی دارند با استفاده از شیشه های پلیمری (پلاستیکی) انجام شده است که ورق کامل آن با ابعاد حدودا ۲ در ۳ متر با قیمت ۵۰۰ هزارتومان است.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  وقتی که کانال کشی از محلی که ماینر در آنجا قرار می گیرد انجام شد بهتر است که یک فن برای مکش هوا از داخل کانال به فضای بیرون قرار داده شود. از آنجایی که این فن باید همیشه در حال فعالیت باشد از دسته فن های صنعتی بلبرینگی (آکسیال) تهیه شود، زیرا فن های معمولی در اثر کارکرد مداوم از کار می افتند. فن استفاده شده در فارم مورد نظر مارک دمنده مدل VIF-20V2S با قیمت ۲۶۰ هزارتومان می باشد.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  برای خنک سازی محیط از پد سلولزی استفاده شده است، زیرا این پد ها طول عمر بالا و قدرت خنک کنندگی بالاتری نسبت به پوشال کولر دارند و از آنجایی که استفاه مداوم از کولر آبی از بابت فرستادن باد مستقیم و اخلال در عملکرد فن ماینر و از جهت صدا و استهلاک مقرون به صرفه نمی باشد این روش پیشنهاد می شود.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  پد تهیه شده نسبت به قیمت سایر فروشندگان قیمت مناسب تری دارد و از فروشگاه ۳گل آقای بهرامی خریداره شده است. تعداد ۳ورق ۹۵ در ۶۴ سانتیمتر با ضخامت ۷٫۵ سانتیمتر. قیمت ۳ برگ پد سلولزی از فروشگاه ۳گل ۳۸۰ هزارتومان.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  جدای تهیه کانال خروجی هوای گرم با شیشه پلاستیکی می توان برای مدیریت هزینه ها یک چهارچوب برای پد نسبت به ابعاد پنجره درست کرد تا پد درون آن قرار بگیرد و مانند محافظ عمل کند تا آبی که روی پد ریخته می شود به اطراف نفوذ نکند و سیستم گردش آب اتفاق شکل بگیرد و برای گردش آب در زیر چهارچوب پدسلولزی می توانید یک خروجی کف خواب آب جنس فلزی تعبیه و با چسب آکواریوم به خوبی آب بندی بچسبانید تا هیچ راهی برای نفوذ آب نباشد.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  درصورتی که بنا بر قرار گرفتن پد در دهانه پنجره می باشد می توانید از پایه های طاقچه ای فلزی استفاده کنید و حتما با پیچ سر مته آن ها را نصب نمایید.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  نکته! از جهت اینکه خروجی هوای داغ محیط و وردی هوای خنک در یک قسمت محل مورد نظر ما قرار دارند با استفاده از یک تیکه شیشه پلاستیکی می توان به طوری که جلوی هوای خروجی فن گرفته نشود، جهت باد خروجی را به سمت بالا هدایت کرد تا توسط پدبه داخل کشیده نشود.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  از آنجایی که پد سلولزی دارای روزنه و رطوبت می باشد، بهتر است برای گرفتن روزنه جهت جلوگیری از نفوذ پشه و حشرات از قسمت بیرون توری فلزی بچسبانید و برای کم شدن رطوبت و جلوگیری از عبور گرد و خاک، هر دو سمت پد سلولزی را نانو فیلتر بچسبانید. فیلتر استفاده شده نانو فیلتر هوای کولر آبی صاف دم به قیمت ۶۶ هزارتومان می باشد.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  دقت داشته باشید که فیلتر را بر روی قاب اطراف پد بچسبانید، درصورتی که بر روی پد به صورت مستقیم چسبانده شود آب از روی آن به محیط بیرون چکه خواهد کرد.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  برای سیستم آب رسانی ابتدا نیاز به یک ۲۰ لیتری یا دبه داریم و می بایست آن را از وسط به دونیم تقسیم کنیم.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  سپس به علت عدم اشغال محیط زیاد از یک فلوتر توالت فرنگی در داخل ۲۰ لیتری استفاده می کنیم.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  پمپ آب کولر و شلنگ خروجی آب از پد را هم در داخل ۲۰ لیتری قرار می دهیم.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  برای سیستم برق بهتر است از کنتور به طور مستقیم یک کابل برای ماینر آورده شود و در مسیر هیچ وسیله دیگری از آن کابل استفاده نکند. (توصیه می شود در مسیر کابل از یک فیوز برای امنیت بیشتر استفاده شود)

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  توصیه می شود برای ماینر حتما از محافظ برق مناسب استفاده شود که در این فارم از محافظ پارت الکتریک مدل PE689 که برای کولر گازی می باشد با قیمت ۷۰ هزار تومان استفاده شده است.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  در طراحی این فارم از یک تهویه معمولی (دورپایین) در محیط داخل برای کمک به دمیدن هوای خنک از روی پد به داخل محیط استفاده شده است. البته استفاده از این فن برای روزهای گرم تابستان بین ساعت ۱۱ ظهر الی ۴ بعد از ظهر در مدت زمان هر ساعت یک ربع کارکرد توصیه می شود. استفاده مداوم از فن داخل فارم توصیه نمی شود زیرا در مکش هوا توسط ماینر می تواند ایجاد اخلال نماید.

  سیستم برق رسانی فن داخل فارم، پمپ آب و مودم توسط چند راهی برق و محافظ تکسان مدل ۲۵۰۰v به قیمت ۳۸ هزارتومان و ۲ عدد پریز تایمر دار به قیمت هرکدام ۹۵هزارتومان استفاده شده است. (نکته: بهتر است برای مدیریت رطوبت محیط برای پمپ آب از تایمر استفاده شود تا پمپ دائم در حال کار نباشد و رطوبت محیط کنترل شود. در فارم مورد نظر تایمر آب از ۷ صبح تا ۷ عصر به صورت یک ربع فعال و یک ربع غیرفعال و از ساعت ۷ عصر تا ۷ صبح به صورت نیم ساعت غیر فعال و یک ربع فعال تنظیم شده است.) (تایمر فن داخل فارم از ساعت ۷ صبح تا ۸ شب به صورت هر ۱ ساعت ۱ ربع فعالیت تنظیم شده است که مجدد توصیه می گرد از این فن صرفا برای برخی روزهای گرم تابستان استفاده شود)

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  بهتر است ماینر بر روی یک چهار پایه و قفسه ای بالاتر از سطح زمین جهت حفاظت از بروز حوادثی چون نشت آب قرار بگیرد و توصیه می شود سطحی که ماینر بر روی آن قرار می گیرد به صورت توری محکم (مِش) باشد تا هوا از پایین و بالا در اطراف ماینر در گردش باشد.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  قبل از اتصال ماینر به برق حتما حتما از صحیح و محکم جا رفتن سوکت های آن اطمینان حاصل نمایید.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  برای مشاهده دماسنج نصب شده در محل و مشاهده داخل فارم و شنیدن صدای فارم از دوربین ۳۶۰ درجه لامپی تهیه شده است که بتوان شرایط فارم را بر روی موبایل از طریق اینترنت تحت کنترل داشت و اینترنت محیط TDLTE مبین نت با مودم B612s می باشد. قیمت دوربین ۳۴۰ هزارتومان و قیمت مودم ۴۰۰ هزارتومان می باشد.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  برای کنترل برق ماینر از راه دور از قبیل قطع و وصل کردن برق برای شرایطی که اتفاقی در محل مانند سوختن پمپ آب و بالا رفتن دما و … پیش آمده باشد توصیه می شود از پریز یا ماژول هوشمند برق استفاده کنید تا از طریق نصب برنامه آن روی تلفن همراه (Andrioid,Ios) و اتصال آن از طریق وای فای به اینترنت بتوانید برق را از هرکجا که هستید با استفاده از تلفن همراه قطع و وصل نمایید.

  پریز دوشاخه ای هوشمند ۱۳ آمپر مارک آسانه قیمت ۱۷۰ هزارتومان

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  رله هوشمند در مدل های ۱۰ آمپر، ۲ کانال،۳کانال و … قیمت از ۲۳۰ هزارتومان

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  نمای کلی محلی که به فارم تبدیل شده است.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  توجه داشته باشید که مهمترین نکته حفظ امنیت محیط فارم است و بهتر از از قفل مطمئن استفاده نمایید. قفل استفاده شده مدل کلید دو شیار پارس به قیمت ۷۰ هزار تومان می باشد.

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

  تست دمای دستگاه در ساعت حدود ۳ ظهر – دمای هوای بیرون حدود ۳۳ درجه سانتیگراد بوده است. (بهتر از از یک دماسنج آنالوگ یا دیجیتال در محیط فارم استفاده کنید تا همیشه چه حضوری و چه از طریق دوربین دمای محیط را تحت کنترل داشته باشید.)

  آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ در خانه

   

  در آخر هم می‌تونید ارزهایی که استخراج کردید رو در صرافی بایننس یا هر صرافی دیگه‌ای بفروشید یا هر کاری که خواستید باهاشون بکنید. اگر تا حالا توی صرافی نرفتید آموزش صرافی بایننس میتونه کمک تون کنه.

  امیدوارم آموزش فوق، که به صورت اختصاصی برای سایت ایرانی ارز دیجیتال تهیه شده است مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد و هرگونه سوال و پیشنهادی که داشته باشید در همین صفحه مطرح نمایید تا جایی بتوانم در خدمت هستم و با آرزوی آن که روزی برسد در ایران فرهنگ آموزش فرد به فرد و فرد به گروه در همه موارد دیده شود.

  الإمامُ الصّادقُ عليه ‏السلام :

  إنَّ لِكُلِّ شَيءٍ زَكاةً ، وزَكاةُ العِلمِ أن يُعَلِّمَهُ أهلَهُ .

  هرچيزى‏ زكاتى دارد و زكات دانش، آموختن آن به اهلش است.

  تحف العقول : ۳۶۴ منتخب ميزان الحكمة : ۴۰۰

  (امتیاز به مطلب در بالای صفحه سمت راست فراموش نشود)

  کریپتومستر سوال شده در اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۸ در ماینینگ.

  سلام هزینه برق کل فارمتون چقدر در میاد؟

  در اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۸.

  ی سوال دیگ من داشتم, از چه کابلی برای برقراری کشی فارمتون استفاده کردید؟ منظورم همون کابلی هست که از کنتور کشیدید. واینکه اگه بخواییم سه تا دستگاه مثل شما رو وصل کنیم از چه کابلی باید استفاده کنیم؟

  در اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۸.

  ماهانه حدود ۲۰۰ هزارتومان. برای ۱ عدد دستگاه که ۱۵۰۰ وات هست از کابل ۴ استفاده کردم.

  در اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۸.
  افزودن نظر

   من همچین اتاقی رو دارم طبقه سوم خونه
   خونه ویلاییه
   پشت ماینر کولر گذاشتم باد مستقیم میزنه
   یه هواکشم بالای در گذاشتم هوای گرمو میده بیرون
   فکر نکنم رطوبت کولر ضرری داشته باشه چون انقدر هیتسینکا گرم میشن ک اصن رطوبت به هش بردا
   نمیرسه

   آشنا پاسخ داده شده در شهریور ۹, ۱۳۹۸.

   سلام. پرتاب باد توسط کولر به فن ماینر زیاد جالب نیست و تا حدودی می تونه در عملکرد فن های ماینر اختلال ایجاد کنه و رطوبت و نم آب رو حتی پرتاب کنه. بهتره روش کولینگتون رو تغییر بدین.

   در شهریور ۹, ۱۳۹۸.
   افزودن نظر

    با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای کریپتو،
    خواستم ازتون بپرسم مثلا این هزینه ٢٠٠ تومانی که میفرمایید، از نظر قانونی مشکلی ندارد؟ یعنی اگر متوجه این شوند که من در این مکان در حال ماینینگ هستم مشکلی پیش می آید؟

    مشتاق پاسخ داده شده در مهر ۲۵, ۱۳۹۸.

    سلام

    در فروردین ۲۴, ۱۴۰۰.

    سلام

    در فروردین ۲۴, ۱۴۰۰.
    افزودن نظر

     سلام . دستگاهتون z11 هست ؟ اگه آره از کجا و چطور خریدین ؟

     مشتاق پاسخ داده شده در اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۸.

     سلام بله z11 هست، از تک ماینر پیش خرید کرده بودم که رسید دستم، تا ۱۵۰ksol هم قدرت می ده

     در اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۸.

     چند وقته رسید ؟

     در اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۸.

     زمانی که فروش ۳۰ روزه دستگاه ۲۶ میلیون بود، یک آفر گذاشتن تحویل ۱۵ روزه ۳۳ میلیون و بنده هم خریدم. البته الان دستگاه گرون شده و تحویل ۳۰ روزه دستگاه در برخی سایت ها حدود ۴۰ میلیونه. چون خرید زدکش توسط برخی صرافی های ایرانی صورت می گیره فعلا زد کش ماین می کنم.

     در اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۸.

     سلام

     انجام این کار یعنی انتقال تجربه به خودی خود آنقدر ارزشمنده که حتی اگر نواقصی درآن هست هم مهم نیست و بنده به نوبه خودم تشکر میکنم. ولی چون خودم هم از اواخر سال گذشته در مقیاس تقریبا کوچک کار را شروع کردم میخوام اطلاعات این تجربه را با تجربیات خودم کامل کنم:

     ۱- قیمت انواع ماینرها آنقدر گران شده که با یه دستگاه آنهم با برق خانگی به نظر من توجیهی برای ورود به اینکار نداره.

     ۲- دستگاههای ارزان که معمولا مد نظر تولید کنندگان خانگی هست آنقدر سرو صدا و گرما داره که به زحمتش نمی ارزه.بخصوص اگر باز هم نرخ بالای برق خانگی را مورد توجه قرار بدهیم.

     ۳- اگر در خانه هایی زندگی میکنید که بزرگ بوده و میتوانید دستگاه را در یک فضای مسقف ولی باز قرار داده که جریان هوا براحتی برقرار شده و دستگاه را خنک کند برای ۲ تا ۳ دستگاه نیازی به سیستم خنک کننده نیست .مگر اینکه دما بره بالای ۴۵ درجه که میشه در چند روز دستگاه را خاموش کرد ولی از اختصاص پول و فضا جهت سیستم خنک کننده به صرفه تره.

     در اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۸.

     ممنون از توجه شما. البته در نظر داشته باشید که دستگاه استفاده شده در این فارم مدل جدید هست و درآمد، حرارت و میزان صدا تفاوت فراوانی با سایر دستگاه های موجود در بازار داره که نسبت به این موارد کارکردش با برق خانگی مقرون به صرفه هست.

     در اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۸.
     افزودن نظر

      بسیار عالی بود

      خیلی ممنونیم از اینکه تجربه گرانبهاتون رو به اشتراک گذاشتین

       

      کارشناس پاسخ داده شده در اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۸.

      ممنون از شما که وقت گذاشتید و مطالعه کردین.

      در اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۸.
      افزودن نظر

       واقعا ممنون یک سوال چقدر صدا تولید میکنه یعنی تا چند متری صدا شنیده میشه

       آشنا پاسخ داده شده در اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۸.

       حدودا تا ۱۰ الی ۱۵ متری صدا فن بیرونی میاد اما صدای دستگاه وقتی درب بسته باشه و فن دستگاه دور متوسط کار کنه تا شعاع ۵ متری شنیده می شه.

       در اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۸.
       افزودن نظر

        یکسری سوال از خدممتون داشتم

        ۱_ تک ماینر دستگاه رو گارانتی هم کرد ؟ و چند روزه تحویلتون دادن

        ۲- هزینه برق ماهانش چقدر میاد ؟

        ۳- به نظرتون اگه گذاشتش توی مینرال اویل بهتر و کم دردسر تر ( از نظر دما و گرد خاک و سرو صدا) نیست ؟

        ۴_ ویک مورد هست میخواستم بهتون بگم حتما حتما به من در تلگرام پیام بدید ahmad67900

        مشتاق پاسخ داده شده در اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۸.

        سلام

        ۱٫خیر، گارانتی دستگاه توسط شرکت های ایرانی یک دروغی بیش نیست و سعی کنید توی این بازی گیر نیوفتید، اما دستگاه رو به شرط تست سالم بودن تحویلم دادن.

        ۲٫حدودا ۲۰۰ هزارتومان ۳

        . روغن دردسرهای خودش رو داره و مشکلات خودش رو بیشتر به درد کسی میخوره که مثلا جزیره کیش بخواد ماین کنه و راهی برای هوای خنک نداشته باشه.

        ۴٫ ممنون از شما، فعلا نیاز به آورکلاکینگ در بحث سود دهی ندارم. (زد کش استخراج می کنم)

        در اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۸.

        عالیه این یعنی خلاقیت

        در اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۸.

        ممنون از توجه شما

        در اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۸.
        افزودن نظر

         خیر منظور من اورکلاک نبود . شما الان چه کوینی را استخراج میکنید؟

         مشتاق پاسخ داده شده در اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۸.

         زد کش – بیت کوین

         در خرداد ۲۹, ۱۳۹۸.

         درود عرض ادب

         با دستگاه ماینر z11 که نمیشه بیتکوین استخراج کرد سه نوع ارز دستگاه ساپورت میکنه.

         میشه بپرسم معدنی که شما ازش زی کش استخراج میکنید چه نوع سروری هست و لطف کنید ادرس استخر در جواب کامنت بذارید

         سپاس

         در تیر ۲۲, ۱۳۹۸.
         افزودن نظر

          سلام ، ممنونم بابت مطلب عالیتون ، این اموزش تو بوشهر هم جواب میده؟ هوا خیلی گرم و رطوبت بالاست.

          تازه وارد پاسخ داده شده در اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۸.

          سلام ممنون از شما. در هوای بوشهر به علت رطوبت بالای هوا این روش با مقداری تغییرات در ورود هوا به محیط شاید قابل اجرا باشه. باید  با اضافه کردن فیلتر به بخش ورودی هوا امتحان کنید و رطوبت محیط رو بسنجید.

          در اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۸.
          افزودن نظر

           دوست عزیز اول تشکر برای مطلب بسیار خوبت. میشه در باره اون قابی ک برای پد سلولوزی درست کردی بیشتر توضیح بدی یا عکی ک چیجوری درست میشه روش اب ریختن از بالا چیجوریه و کنترل اب ک نشتی نداشتع باشه اگه عکس بشترم بزاری ازش ممنون میشم mohamade11

           آشنا پاسخ داده شده در اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۸.

           سلام، این چهارچوب تماما با شیشه پلاستیکی ساخته شده و با چسب آکواریوم اب بندی شده و پد سلولزی از قسمت بالاش می ره داخل و یک لوله اب شماره ۲ سوراخ سوراخ کردم که اب بریزه روی پد همین

           در اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۸.
           افزودن نظر

            سلام دوست عزیز، توضیحات و تصاویری که گذاشتین خیلی خوب و کاملن

            اما :!!!!!!     چرا این زحمت به خودت دادی بنده خدا ؟؟!!!!

            شمایی که این همه وسایل مختلف مثل، پمپ کولر، لوله کشی و سیم کشی، پوشال سلولزی و فیلتر، چهارچوب برای سلولزی، تایمر برقی و شناور توالت فرنگی و… رو با این همه زحمات زیاد برای محلت تهیه و نصب کردی.  اما خوب من واقعاً به بعضی کارها و ابداعات شما دوستان واقعاً متحیر و مبهوت می مونم.

            بنظرم این کارها همه بیهوده بودن.

            چون شما برای این محل ۵ مترمربعی میتونستی خیلی راحت و بدون دردسر یه کولر آبی ۲٫۰۰۰ یا ۳٫۰۰۰ میخریدین و این همه زحمت نمیفتادین.

            همه این تجهیزاتی که بکار بردی رو توی کولر وجو داره، چرا آخه شما دوباره از نو کولر ساختی ؟؟؟!!!

            طرف، خدابیامرز، سالها قبل چرخ رو برای ما ساخته، خوبه که یادبگیریم چرخ رو از نو نسازیم بلکه بروزترش کنیم و روشهای بسیار بهتر و خلاقتری رو کشف و جایگزین کنیم.  متشکرم

            مشتاق پاسخ داده شده در اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۸.

            دوست عزیز ممنون از اینکه وقت گذاشتین و مطالعه کردین، اما یک نکته، کولر ابی مصرف برقش و صداش در مقایسه با این روش بیشتره و جای نگهداری هم می خواد و پرتاب بادش به چرخش فن ماینر فشار میاره

            در اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۸.
            افزودن نظر
            پاسخ شما
            برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ضوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید