پاسخ داده شده

  با سلام خدمت تمامی کاربران سایت ارزدیجیتال و علاقه مندان به حوزه ماینینگ این آموزش صرفا برای بالا بردن سطح اطلاعات افرادی هست که در مسائل مربوط به برق مایینیگ نیاز به راهنمایی دارند. ممنون می شوم اساتید در تکمیل آموزش همکاری کنند.

  خیلی از سوالاتی که حداقل روزانه توسط ۲ نفر در سایت مطرح می شود در مورد برق برای مایینیگ می باشد که در این مطلب به ترتیب به اکثر سوالاتی که تکراری مطرح شده اند پاسخ داده شده است.

  مشاهده میزان قدرت، آمپر و نوع تعرفه برق

  در زمینه برق و ماینینگ قبل از خرید دستگاه ما به یک سری اطلاعات نیاز داریم، که ابتدایی ترین آن این است که بدانیم در محلی که برای نگهداری ماینرها در نظر گرفته ایم چه نوع برق با چه میزان آمپری دارد. که این امر از ۲ طریق قابل مشاهده می باشد.

  ۱٫ شما می توانید روی فیوز کنتور محل خود را نگاه کنید. کنتور ها به صورت تک فاز و سه فار موجود هستند و بر روی فیوز ها با نشان حرف Aیا B یا C انگلیسی میزان آمپر مشخص شده است. به فرض مثال اگر روی فیوزی نوشته باشه C25 یعنی برق آن کنتور ۲۵ آمپر است. و اگر کنتور ۳ فاز باشد یعنی ۳ عدد ۲۵ آمپر بر روی هر فاز دارید.

  آموزش تمام موارد مربوط به برق ماینینگ

  آموزش تمام موارد مربوط به برق ماینینگ

  ۲٫ شما می توانید بر روی قبض برق خود را نگاه کنید. (بر روی قبض برق در محل مشخص شده نوع تعرفه برق را هم می توانید مشاهده کنید)

  آموزش تمام موارد مربوط به برق ماینینگ

  انواع تعرفه برق و هزینه ها

  تعرفه برق برای برخی افراد مساله ای نا مشخص می باشد و فکر می کنند اگر بگوییم برق صنعتی منطور کارخانه هست در صورتی که اینطور نیست. صنعتی یا تجاری و … فقط یه تعرفه هستند که در سیستم اداره برق برای محاسبه پول برق در قبض برق مشخص می گردد.

  انواع تعرفه برق عبارت اند از:

  ۱٫ خانگی

  این تعرفه برای مصارف خانگی می باشد و در صورتی که شما برای اخذ کنتور با سند مسکونی به اداره برق مراجعه کرده باشید این تعرفه در نظر گرفته می شود.

  میانگین تعرفه برق خانگی به صورت حدودی ۱۵۰ و در ساعات اوج مصرف برق (۴ بعد از ظهر تا ۹ شب) ۲۰۰ می باشد.

  ۲٫ تجاری – سایر مصارف

  تعرفه تجاری برای مغازه ها، کارگاه ها، مکانیکی و … در نظر گرفته می شود و درصورتی که زمین فرد کاربری تجاری و تجاری مسکونی داشته باشد و یا فرد متقاضی مجوز صنفی داشته باشد این تعرفه در نظر گرفته م شود. (بالاترین تعرفه برق از جهت مالی تعرفه تجاری می باشد.) – تعرفه سایر مصارف با کمی اختلاف مانند تجاری می باشد و برای مصارف غیر تجاری و خاص در نظر گرفته می شود.

  میانگین تعرفه برق تجاری به صورت حدودی ۲۰۰ و در ساعات اوج مصرف برق (۴ بعد از ظهر تا ۹ شب) ۲۵۰ می باشد.

  ۳٫ صنعتی

  تعرفه برق صنعتی به گروه های تولیدی و در اکثر موارد واحد های مستقر در شهرک های صنعتی تعلق می گیرد. برای اخد این تعرفه شما نیاز به جواز با عنوان تولیدی از اداره صنعت و معدن یا صنف مورد نظر خود دارید.

  میانگین تعرفه برق صنعتی به صورت حدودی ۶۰ و در ساعات اوج مصرف برق (۴ بعد از ظهر تا ۹ شب) ۱۰۰ می باشد.

  ۴٫ کشاورزی

  تعرفه برق کشاوری به زمین هایی که دارای کاربری کشاورزی و فعالیت های مرتبط از قبیل کاشت محصول، دامداری، مرغداری، پرورش قارچ و … تعلق می گیرد.

  میانگین تعرفه برق کشاورزی به صورت حدودی ۳۰ و در ساعات اوج مصرف برق (۴ بعد از ظهر تا ۹ شب) ۶۰ می باشد.

  (نکته!! قبل از کامل شدن و اتمام بنایی منزل مسکونی یا کارگاه صنعتی یا دامداری و پرورش گیاه تعرفه برق توسط اداره برق (سایر مصارف) تعیین می شود و زمانی که محل شما آماده بهره برداری و شروع به کار شد و به تایید بازرس اداره برق رسید تعرفه برق مورد نظر اعماد می گردد. این موارد نسبت به شرایط و ضوابط اداره برق هر استان و شهرستان ممکن است متفاوت باشد).

   

  محاسبه برق مورد نیاز و انواع شبکه برق

  برای محاسبه میزان برق مورد نیاز صرفا نباید مصرف ماینر را در نظر گرفت بلکه باید میزان مصرف روشنایی، لوازم خنک کنندگی محیط و فن های خروجی را هم در نظر گرفت.

  روش محاسبه برق زیاد عمل پیچیده ای نمی باشد و شما می توانید مصرف برق دستگاه خود به اصطلاح وات دستگاه خود را در مشخصات کاتالوگ یا اطلاعات موجود در اینترنت به دست بیاورید.

  در اینجا ما به عنوان مثال یک ماینر ۱۵۰۰ وات را در نظر می گیریم.

  اکنون باید میزان آمپر مورد نیاز دستگاه را بسنجیم که کافیست مقدار وات را تقسیم بر ۲۲۰ کنیم که ۱۵۰۰ تقسیم بر ۲۲۰ برابر است با ۶٫۸ آمپر که بهتر است به عنوان رند در نظر گرفته شود و ما عدد ۷ را در نظر می گیریم. پس یک ماینر ۱۵۰۰ وات برابر با ۷ آمپر می باشد.

  به فرض مثال اگر محلی داشته باشیم که فیوز ۲۵ آمپر داشته باشد و هیچ وسیله برق دیگری از آن کنتور استفاده نداشته باشد ما می توانیم ۳ عدد ماینر ۱۵۰۰ وات در آن محل روشن کنیم که معادل ۲۱ آمپر می شود و ۴ آمپر باقی مانده را می توانیم برای روشنایی محیط خنک سازی در نظر بگیریم.

  نکته!! ما ۲ نوع شبکه برق برای استفاده داریم. فشار متوسط و فشار ضعیف

  فشار متوسط – دارای ۳ عدد سیم

  آموزش تمام موارد مربوط به برق ماینینگ

  فشار ضعیف – دارای ۴ عدد سیم

  آموزش تمام موارد مربوط به برق ماینینگ

  برای استفاده از شبکه فشار متوسط شما حتما حتما نیاز به ترانس اختصاصی دارید تا فشار برق را تبدیل به فشار ضعیف نماید تا بتوانید برای سایر دستگاه های برقی استفاده نمایید.

  اما شبکه برق فشار ضعیف نیازمند ترانس نمی باشد زیرا این برق از ترانس در محله توزیع می گردد. اگر دقت کرده باشید اتاقک های بزرگ و کوچک اداره برق توزیع کننده برق فشار ضعیف برای مصارف شهری می باشند که شبکه فشار متوسط به صورت زمینی وارد آن اتاقک شده و در داخل آن ها توسط اداره برق ترانس تامین شده است و از ترانس به منازل و مغازه ها برق تبدیل شده به فشار ضعیف فرستاده شده است.

  اتاقک بزرگ ترانس برق

  آموزش تمام موارد مربوط به برق ماینینگ

  داخل اتاقک ترانس برق

  آموزش تمام موارد مربوط به برق ماینینگ

  اتاقک کوچک و فلزی ترانس برق

  آموزش تمام موارد مربوط به برق ماینینگ

  مطالب که در این چند روز به نقل از شرکت نوانیر در خصوص برخورد با استفاده کنندگان برق جهت ماینینگ مطرح شده بود اشاره به همین دارد، زیرا زمانی که مشترکی از طریق شبکه برق فشار ضعیف اقدام به استفاده از ماینر نماید، عملا ترانس اداره برق را زیر بار فشار برده و ظرفیت آن را برای سایر مشترکان پایین می آورد. اما در صورتی که شبکه فشار متوسط در محل باشد و شبکه فشار متوسط ظرفیت برق درخواستی شما را داشته باشد و شما ترانس تهیه کنید و هزینه ترانس را پرداخت نمایید، دردسر ایراد گیری اداره برق به حداقل خواهد رسید.

  محاسبه قدرت و هزینه های مربوط به امتیاز برق، ترانس و ملزومات

  برای افزایش قدرت برق یا خرید انشعاب برق می بایت به اداره برق میزان کیلوات درخواستی خود را اعلام نمایید تا هزینه آن را مشخص نمایند و اگر کیلوات را نمی دانید، اداره برق آن را برای شما مشخص نمی کند و باید یک مهندس برق آن را برای شما محاسبه نماید که نسبت به تعداد دستگاه های ۱۵۰۰ وات و ۷ آمپر و محاسبه حدودی مصرف برق روشنایی و خنک سازی محیط میزان قدرت کیلوات برای کاربران ارز دیجیتال مشخص شده است:

  تمامی قیمت ها به صورت تقریبی می باشد.

  درصورت تبدیل واحد های الکترونیکی از قبیل وات، کاوا، کیلوات، آمپر و … می توانید از لینک زیر استفاده نمایید.

  www.rooyansanat.com/calc

  قرار دادن ترانس بالاتر از ۳۱۵ کاوا نیازمند اتاقک می باشد و بر روی تیر برق امکان پذیر نمی باشد.

  قیمت هر تیر برق فشار ضعیف ۲ میلیون تومان و هر تیر برق فشار متوسط ۴ میلیون تومان می باشد.

  قیمت خرید هر کیلوات ۱۳۱ هزار و ۷۰۰ تومان می باشد که به هزینه های پایین اضافه می گردد.

  برق محاسبه شده در پایین به صورت ۳ فاز می باشد، به عنوان مثال برای ۵۰ عدد دستگاه ۷ آمپر ۳۵۰ آمپر نیاز است که در صورت تقسیم بر عدد ۳ عدد ۱۱۷ آمپر بر روی هر فاز به دست می آید و ۱۷ آمپر هم برای روشنایی و خنک سازی محیط در نظر گرفته شده است.

   

  ۵۰ عدد دستگاه – ۱۳۴ آمپر – ۸۸ کیلووات – ترانس ۱۲۵ کاوا ۳۵ میلیون – ۱۲ میلیون انشعاب و ۵ میلیون کنتور و تابلو و لوازم اندازه گیری ۵ میلیون

   

  ۱۰۰ عدد دستگاه – ۲۶۷ آمپر– ۱۷۶ کیلووات – ترانس ۲۰۰ کاوا ۴۴ میلیون – ۲۳ میلیون انشعاب و ۵ میلیون کنتور و تابلو و لوازم اندازه گیری ۵ میلیون

   

  ۱۵۰ عدد دستگاه – ۴۰۰ آمپر – ۲۶۴ کیلووات – ترانس ۳۱۵ کاوا ۶۰ میلیون – ۳۵ میلیون انشعاب و ۵ میلیون کنتور و تابلو و لوازم اندازه گیری ۵ میلیون

   

  ۳۰۰ عدد دستگاه – ۸۰۰ آمپر – ۵۲۸ کیلووات – ترانس ۵۰۰ کاوا ۹۶ میلیون – ۷۰ میلیون انشعاب و ۵ میلیون کنتور و تابلو و لوازم اندازه گیری ۵ میلیون

   

  ۵۰۰ عدد دستگاه – ۱۵۰۰ آمپر – ۸۴۰ کیلووات – ترانس ۱۰۰۰ کاوا ۱۵۲ میلیون – ۱۱۱ میلیون انشعاب و ۱۲ میلیون کنتور و تابلو و لوازم اندازه گیری ۱۲ میلیون

   

  نکات فنی و امنیتی و نحوه انتخاب سیم و نحوه سیم کشی در محل

  در نظر داشته باشید اگر قصد استفاده بر روی شبکه فشار ضعیف در محل هایی همچون منزل و کارگاه دارید حتما از متخصص برق مشورت بگیرید و سیم و کابل مناسب انتخاب نمایید.

   

  نوع کابل مورد نیاز خود نسبت به تعداد و وات دستگاه را می توانید با توجه به جدول زیر مشخص نمایید:

  آموزش تمام موارد مربوط به برق ماینینگ

   

  کابل مورد نیاز برای هر دستگاه ۱۵۰۰ وات ۷ آمپر از کنتور تا پریز کنار ماینر حتما کابل نوع ۴ باشد و از پریز برق صنعتی تا پاور ماینر ۱۵۰۰ وات ۷آمپر کابل ۱٫۵ باشد.

  برای گرفتن کابل از کنتور تا محل کافیست که سیم فاز را از قسمت مشخص شده فیوز بگیرید و سیم نول را می توانید از همان سیمی که از کنتور آمده است بگیرید.

  آموزش تمام موارد مربوط به برق ماینینگ

  دقت داشته باشید که رنگ سیم فاز مشکی و رنگ سیم نول آبی می باشد.

  برای بستن پریز حتما سیم فاز در قسمت راست پریز وصل شود.

  آموزش تمام موارد مربوط به برق ماینینگ

   

  برای دستگاه های زیر ۱۰ عدد و مایینیگ در محل های غیر صنعتی می توانید از روش های اِرت که قبلا توضیح داده شده استفاده نمایید و اگر قصد نگهداری دستگاه بالای ۱۰ عدد دارید حتما از چاه یا میله ارت استفاده نمایید.

  امیدوارم آموزش فوق، که به صورت اختصاصی برای سایت ایرانی ارز دیجیتال تهیه شده است مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد و هرگونه سوال و پیشنهادی که داشته باشید در همین صفحه مطرح نمایید تا جایی بتوانم در خدمت هستم و با آرزوی آن که روزی برسد در ایران فرهنگ آموزش فرد به فرد و فرد به گروه در همه موارد دیده شود.

  الإمامُ الصّادقُ عليه ‏السلام :

  إنَّ لِكُلِّ شَيءٍ زَكاةً ، وزَكاةُ العِلمِ أن يُعَلِّمَهُ أهلَهُ .

  هرچيزى‏ زكاتى دارد و زكات دانش، آموختن آن به اهلش است.

  تحف العقول : ۳۶۴ منتخب ميزان الحكمة : ۴۰۰

  (امتیاز به مطلب در بالای صفحه سمت راست فراموش نشود)

  کریپتومستر سوال شده در خرداد ۱۲, ۱۳۹۸ در ماینینگ.
  افزودن نظر
   بهترین پاسخ

   سلام. خدا قوت زحمت کشیدید.

   اینم من اضافه میکنم

   فیوز کونتورها ۳ نمونس B C D. دقیق اطلاعات فنیشو ندارم ولی میدونم B خانگیه D و C صنعتی میشند و D  قویتره. روی کونتور صنعتی C  نصب میکنند. اگر مشترک مشکل پریدن تو لحظه راهاندازی کردن دستگاهش داشته باشه درخواست میده و اداره با D عوض میکنه. مثلا D 32به نسبت اونا اگر جریان بیشتر از مثلا ۳۲ کشیده بشه با تاخیر میپره بالا.(در لحظه راه اندازی مخصوصا دینام سه فاز، در چند لحظه جریان بیشتری کشیده میشه)

   تعرفه صنعتی در اوج بار ۱۵۶ تومنه و کم باری ۳۹ متوسطش با میانباری در کل روز میشه ۷۱ تومن.

   این قسمتش شاید یکم نامفهوم بود، اداره برق به هیچ مصرف کننده ای بیشتر از ۳۲ آمپر انشعاب نمیده. اگر بیشتر خواست باید ترانسشو خودش تهیه کنه و خطوط فشار متوسطم اونجا باشه. استثناهم داره و به شرط چند مورد که یکیش تعداد کم انشعاب از اون ترانس و کشش ظرفیتش به شما برق دیماندی میدن(کیلوات میخری). کونتورتونو حذف میکنند و کابلتونو که از هوا اومده برمیدارند و از تابلو ترانس از زیر زمین میکشند. مصرفتون از داخل همون تابلو برق ترانس خونده و محاسبه میشه. یکسری میگند سلیقه ایه و منطقه تا منطقه فرق میکنه. بله ولی قوانین همه جا یکسانه. بسته به شرایط اون منطقه و ظرفیتش، اداره ها گوناگون رفتار و برخورد میکنند.

   استفاده نامتعارف باعث یسری مشکلات میشه. اداره برق هدفش ثبات و عدم قعطیه شبکست.

   بیشترین انشعاب از فشار ضعیف گرفته میشه. مخصوصا خونه ها. صنعتیا از فشار متوسطن. صنعتی از فشار ضعیف نداریم. فشار ضعیف که شامل خونه ها میشه بیشترین افت ولتاژ و نوسان رو دارند. چون به این شکل نیست که مصرف کننده ها از سه فازی که بینشون تقسیم میشه، مساوی مصرف کنند. فاصله تا ترانس بیشتر مشترکینم باهاشون زیاده. برق صنعتی بیشترین ثبات و کمترین افت ولتاژ رو دارند و ازهمه مهمتر فاصلشون با ترانس زیاد نیست.

   یه سوالی هم که این وسط پیش میاد اینه که نول از کجا میاد؟! فشار متوسط که ۳ تا سیمه! نولش کجاس پس؟

   RE: آموزش تمام موارد مربوط به برق ماینینگ ✍️

   دو جور آرایش داریم. ستاره و مثلث. از مرکز ستاره، نول گرفته میشه. به شرطی که از هر سه فاز به طور مساوی استفاده بشه نول ولتاژش صفر میشه و ما بهترین برقو داریم.

   RE: آموزش تمام موارد مربوط به برق ماینینگ ✍️

   اگر دیدید بدنه دستگاه برق داره، موردی نداره و با اتصال به زمین برطرف میشه. اتصالم نکردید مهم نیست. فکر نکنید پاور ایراد داره یا یه جاش اتصالی داره و درشو باز کنید. اصلا همچین کاری نکنید. و این موضوع ربطی به نا مساوی استفاده کردن از فازها نداره. این موردش یه چیز دیگه میشه.

   و یک توصیه دوستانه میکنم. جای صنعتی که پروانه کسب یا مجوز بهره برداری نداره رو سمتش نرید. درآینده یا حتی چند سال بعد با اداره دارایی به مشکل میخورید. اینو جدی بگیرید. من پدرم بخاطر یک اختلاف مصرف برق میانگین در زمستان که تو سال ۸۹ داشته توی سال ۹۵ جریمش کردن. یعنی ۶ سال بعدش! بخاطر چی؟ نگهبان فصل سرما بخاری برقی روشن میکرده! حالا بیا ثابت کن!

   اگرم اجاره میدید به دارایی اطلاع بدبد که اجاره دادم.

   موفق باشید

    

   ویرایش شد.

   متخصص پاسخ داده شده در خرداد ۱۳, ۱۳۹۸.

   این کابل هایی که از تیر برق به سمت کنتور میاد و مشکی کلفت هستند تحمل چه آمپری رو دارند و سایزشون چی هست ؟

   در خرداد ۲۸, ۱۳۹۸.

   ممنون از توضیحات کاملتون.

   در آذر ۱۴, ۱۴۰۰.
   افزودن نظر

    خیلی عالی واقعا ممنون مثل همیشه ۲۰

    کاردان پاسخ داده شده در خرداد ۱۲, ۱۳۹۸.
    افزودن نظر

     بسیار کامل و عالی
     ممنون از شما

     متخصص پاسخ داده شده در خرداد ۱۲, ۱۳۹۸.
     افزودن نظر

      عالی بود

      آشنا پاسخ داده شده در خرداد ۱۲, ۱۳۹۸.
      افزودن نظر

       مرسی که وقت میزاری

       آشنا پاسخ داده شده در خرداد ۱۲, ۱۳۹۸.
       افزودن نظر

        دمت گرم کریپتو جان
        اون کابل پاور یک و نیم ضروریه؟ من از کابل ۰٫۷۵ استفاده میکنم داغ نمیکنه فقط خیلی کم گرم میشه، نیاز هس عوضش کنم یک و نیم بگیرم؟ اگه عوض نشه چ مشکلی ممکنه پیش بیاد؟

        آشنا پاسخ داده شده در خرداد ۱۲, ۱۳۹۸.

        خواهش می کنم، بهتره عوض کنید تا خیالتون همیشه از این بابت راحت باشه.

        در خرداد ۱۲, ۱۳۹۸.

        همین که میگید یکم گرم میشه یعنی مقاومت داره. ۲در۱٫۵ استفاده کنید اگرم ۲٫۵ استفاده کنید که خیلی بهتره. تفاوت قیمتش ناچیزه. شما حساب رشته هایی که درست به پین پیریز یا دوشاخ وصل نمیشند هم بکنید.جدا از گرم شدن اصلا /۷۵ واقعا کمه.

        در خرداد ۱۳, ۱۳۹۸.
        افزودن نظر

         تو مثال شما اگه سه فاز باشه میشه سه تا ماینر برای هر فاز ؟ و جمعا ۹ ماینر میشه استفاده کرد درسته؟

         آشنا پاسخ داده شده در خرداد ۱۲, ۱۳۹۸.

         بستگی داره روی هر فاز چند آمپر قدرت برقمون باشه. اگر روی هر فاز ۲۵ آمپر داشته باشیم ۹ الی ۱۰ عدد ۱۵۰۰ وات ۷ آمپر می تونیم روشن کنیم.

         در خرداد ۱۲, ۱۳۹۸.
         افزودن نظر

          واقعا دمتون گرم??

          آشنا پاسخ داده شده در خرداد ۱۳, ۱۳۹۸.
          افزودن نظر

           سلام و عرض ادب و تشکر بابت مطلب خوبتون

           موضوعی را میخواستم عرض کنم .این هست که شرکت توزیع برق برای مشترکینی که درخواست استفاده از خط متوسط را دارند ، حتما و حتما باید طرح توجیهی داشته باشند یعنی اینکه به هر کسی و برای هر کاری مجوز برداشت برق را نمیدهند . ( مثلا مجوز احداث کارخانه ، یا مجوز مرغداری و … ) که این موضوع خود به خود مطلبی را که نوشته اید منتفی میکنه .

           حالا راه حلی که هست اینه که شما اگر قصد راه اندازی فارم رو دارید باید به نوعی از این مجوز ها سو استفاده کنید یعنی اینکه مرغداری یا کارخانه ای که فعالیت نمیکنه رو اجاره کنید و از مجوز برق کارخانه برای فارم استفاده کنید .

           که البته با توجه به سیستم مانیتورینگ شرکت توزیع و همچنین کمبود شدید برق در ایران ، اداره برق بازرسی از مراکزی که فعالیت نمیکنند و فول بار از برق استفاده میکنند رو در دستور کار قرار داده . که این موضوع هم میتونه مشکل درست کنه .

           در کل برای فارم با تعداد بالا شرایط نسبتا سختی هست (البته بستگی به منطقه و جا هم داره )

           حالا اگر دوستان نظری دارن متشکر میشم .

           موفق باشید

           تازه وارد پاسخ داده شده در خرداد ۱۳, ۱۳۹۸.

           سلام دوست عزیز. استان تا استان و منطقه تا منطقه تفاوت داره و می فرمایید حتما حتما طرح توجیهی میخوان و … برای یک اداره برق شاید ملاک باشه و برای یک اداره ملاک نباشه.

           در خرداد ۱۳, ۱۳۹۸.

           ملاک برای تمام اداره ها یکسانه. زیرساخت و کاربری تعریف شده برای مناطق مختلفه.

           مکان وقتی سند داره میتونی انشعاب بگیری. طرح توجیهی مال زمان تعرفه گرفتن و یا درخواست برق بیشتره. اونجاییم که اصلا ترانس نداره و مصرف کننده یه نفره باز موضوع فرق میکنه. پولشو میده تیربرقو کابل کشیو ترانس گذاری میکنند براش. اگه منطقش صنعتی باشه که توجیه نمیخواد!

           در خرداد ۱۳, ۱۳۹۸.
           افزودن نظر

            ممنکن بابت مطلب مفید و کاملتون.بقول دوستمون یجورایی تنها راه برای فارم استفاده از مکانیه که بلا استفادس.یا درحال کاره ولی برق مصرفیش کمه و شما هم ازش استفاده کنی
            خود بنده توی یه مرکز معاینه فنی کار میکنم که وبیرون شهره و روی شبکه فشار متوسط هستش و جای ایده آلیه واسه این کار
            اما درحال حاضر که فقط دستگاهای خود مرکز و یه کولر گازی و چندتا لامپ فقط استفاده میشه ماهانه حدود ۵۰۰ تومن واسمون پول برق میاد
            این صنعتیه و بازم‌پول برق زیاد میاد حساب کنی
            درسته که کار اشتباهی هست اما مناسب ترین راه استفاده از مکانیه که خالیه.ما تقریبا ۴ کارخونه و شرکت کنارمون وجود داره که خالین و بانک مصادره کرده و به بنده خدا چندین ساله اجاره میدتشون واسه خودش ?.من میخوام در اینده نزدیک که تعداد دستگاهام به بالای ۱۵ تا رسید یکی ازونارو اجاره کنم و اونجا فارممو راه اندازی کنم تا چند سال حداقل مشکلی نخواهم داشت.چون هیچگونه نظارتی وجود نداره اونجا

            آشنا پاسخ داده شده در خرداد ۱۳, ۱۳۹۸.

            کدوم شهر؟

            در خرداد ۲۶, ۱۳۹۸.
            افزودن نظر
            پاسخ شما
            برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ضوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید