RE: چگونگی پیدا کردن شبکه بلاکچین

  پاسخ داده شده

   سلام . مگه قرار نیست بلاکچین شبکه ای غیر متمرکز باشه ؟ پس چطور یه ماینر بعد از نصب نرم افزار های مخصوص ماین مستقیم به شبکه وصل میشه ؟ یعنی از کجا میدونه شبکه کجای اینترنت هست ؟

    

   ip آدرس ها که ذخیره نمیشن پس از کجا میدونه اینو ؟

   Abbas تازه وارد سوال شده در اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۷ در بلاک چین.
   افزودن نظر

    تشکر میکنم از پاسخ خوب شما . تا حدودی متوجه شدم ولی پاسخ سوالم رو دریافت نکردم . من توسعه دهنده هستم و با بلاکچین و پایگاه داده آشنا هستم و با استخر ها آشنا هستم .

     

    سوال من بیشتر جنبه فنی داره از نظر فنی اگر استخر ها باشن و ip پابلیک کنن که مشکلی نیست اما اگر استخری وجود نداشته باشه ما باید چطور بفهمیم مثلا یک شبکه در جریانه و این شبکه در کجاست ؟

     

    برای مثلا فرض کنید من یه تراکنش انجام میدم و مقداری اتریوم به حساب فردی واریز میکنم , خب تا اینجا مشکلی نیست اما سوال من اینه من چطور میتونم تک تک دفاتر کل افراد رو آپدیت کنم و تراکنش خودم رو داخلش بنویسم ؟ وقتی آدرس کامپیوتر و دفاتر کل افراد دیگرو رو ندارم چطور این عمل امکان پذیره ؟ و به طور حقیقی تر چطور ماین کننده برنده بلاک قبلی رو میبنده و دفاتر کل دیگران رو آپدیت میکنه بدون اینکه بفهمه آدرس این دفاتر کل در کدوم کشوره یا در چه کامپیوتریه ؟

     

    تازه وارد پاسخ داده شده در اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۷.

    سلام و وقت بخیر

    تصور می کنم جواب این سوال شما به همان قضیه هش کردن و استفاده از توابع چکیده ساز بر می گرده که هر بلوک داده متشکل از یه مقدار نیست .بلکه از چکیده شده مقدار بلوک فعلی به همراه چکیده شده بلوک قبلی هست!!!! .همین تعیین کننده زنجیره ای از ارتباطات هست .که برای به دست آوردنش می بایست قادر بود ازرمزگشایی توابع رمزنگاری و چکیده ساز پیچیده آگاه بود .

    این مسیریابی که مد نظر شماست از این طریق انجام پذیر هست که کار ساده ای هم نیست ! اما از طریق کامپیوتر و اجرای الگوریتم های پیچیده امکان پذیر هست .
    در واقع در این تکنولوژی اصلا مفهومی به عنوان ای پی ادرس و …. وجود نداره که مسیریابی بخواد از طریق این انجام بشه ، که شما به دنبالش باشید .

    نمیدونم این پاسخ برای شما راهگشا هست یا خیر .

    پایدار باشید

    در تیر ۱۱, ۱۳۹۷.
    افزودن نظر
    پاسخ شما
    برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ضوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید