RE: چرا ماینیگ صنعتی با تعداد دستگاه بالا بله ولی ماینینگ صنعتی با تعداد دستگاه پایین نه؟

  با سلام من چند جا دیدم دوستان با تجربه کلا گفته بودن که ماینینگ در حالت کلی به صرفه نیست و خیلی ها هم گفته بودند فقط با تعداد دستگاه بالا (مثلا ۱۰۰ دستگاه به بالا) می صرفه، و با سرمایه کم و حدود ۱۰-۱۵ دستگاه سود که نمیده هیچ ضرر هم داره. کسی به دلیل مشخصی اشاره نکرده بود و من کل نوشته های مایینیگ رو زیرو رو کردم و از صحبت های با تجربه ها این رو برداشت کردم که حتی وقتی تمام شرایط (برق مناسب، تجهیزات ، تهویه و … ) فراهم باشه ، افزایش سختی شبکه باعث میشه که ماینینگ حتی پول دستگاه رو هم در نیاره! مگر این که بیت کوین افزایش قیمت خوبی داشته باشه.

  (دوستانی که تو ماشین حساب میزنن و میگن اینطور نیست از این ماشین حساب محاسبه کنند و سختی شبکه رو هم که مثلا در طول سال ۲۰۱۸ حدود ۳۰۰ درصد افزایش داشته لحاظ کنند متوجه میشن عرض بنده رو https://btc.com/tools/mining-calculator )

  تا این جا استدلال دوستان با تجربه کاملا صحیح. اما سوالی که برا من پیش اومده اینه که چرا  با ۱۰-۱۵ دستگاه (به طور مثال با هش ریت ۱۴) سود نداره ولی با ۱۵۰ دستگاه سود داره. درسته هزینه مکان و تجهیزات و بعضی هزینه های جانبی تو تعداد بالا سرشکن میشن ولی باز ۱۵۰ دستگاه نسبت به ۱۵ دستگاه تجهیزات و هزینه ی جانبی بیشتری داره و تو هر دو مورد سختی شبکه تاثیر گذاری یکسانی داره و اگر بیت کوین افزایش قیمت نداشته باشه هر دو ضرر ده میشن. (یا سود بسیار کمی دارند) میشه دوستانی که اطلاعات و تجربه دارند توضیح بدند چه تفاوتی میتونه باشه بین این دو حالت که سختی شبکه تو تعداد بیشتر اثر نذاره ولی تعداد کمتر رو ضرر ده کنه؟ چون این طور که ماشین حساب میگه سختی شبکه پدر هر دو حالت رو در میاره. (من بحثم با برق مناسب و حالت صنعتی و به حالت خونگی کاری ندارم)

  Hamed مشتاق سوال شده در خرداد ۵, ۱۳۹۸ در ماینینگ.
  افزودن نظر

   سلام
   بحث شما کاملا درسته از بابت سختی شبکه
   اما قبلش اینکه چرا میگن با تعداد کم نمیصرفه مصداق اینکه که شما بری تو یه صنعتی مثل تولید پیراهن بعدش یدونه چرخ بگیری بزاری باهاش کار کنی که نه صرفه مبلغی داره نه زمان
   بحث زمان به نظر من مهمترین ایتمه
   تعداد ۱۰۰ به بالا هم من قبول ندارم بهتره به جای تعداد از هش استفاده کنیم
   نظر من اینه که زیر ۲۰۰ تراهش مقرون به صرفه نیست برای شروع چون باید تمام انرژیتو برای این کار بزاری.
   سختی شبکه هم که شما فرمودی باید تو این کار همیشه به روز باشی اگر بخوایی فرضا ۱۰ s15 بگیری یه کارگرهم بزاری تو فارمت بری بخوابی برات مشت مشت پول بیاد باختی وقتی داری s15 هاتو روشن میکنی باید فکر تعویض s17 باشی و اصطلاحا همیشه به روزو انلاین باشی
   م

   آشنا پاسخ داده شده در خرداد ۵, ۱۳۹۸.
   افزودن نظر
   پاسخ شما
   برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ضوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید