RE: نابودی اتریوم !

پاسخ داده شده

یکی از دوستان ar.b چند وقتیه معتقده اتریوم دورانش به سر اومده و اینکه تو رنک 200 تا کوین باشه شاهکار کرده

دلیلشم افت اتریوم به زیر 200 دلاره

من بدلیل نداشتن کیف پول eos فعلا رو اتریوم موندم

امروز یخورده تحقیق کردم دیدم شرایط برای همه ارزها همینه

خوشحال میشم یه توضیح بدید

1- طبق حجم 24 ساعته اتریوم با 1.400.000.000 سومه و eos با یک سوم این حجم چهارمه (500.000.000)

همونطور که میبینید فعلا اتریوم با قاطعیت تو رتبه سومه حجم بعد بیت کوین و تتر قرار داره

2- اتریوم از 1400دلار رسیده به 200 یعنی یک هفتم

eos از 21دلار رسیده به 5 دلار یک چهارم

بیت کوین از 20000 به 6000 یک سوم

بیت کوین کش از 4000 به 500 یک هشتم

ریپل از 3.67 به 0.26 یک چهاردهم

همینطور که دیدید همین چندتا ارزی که مقایسه کردیم هم شدیدا افت کردن

و اینکه بگیم اتریم از 1200 رسید به 200 اغراق شدست چون وضعیت ریپل و بیت کش از اتریوم بدتره

حالا من همین چنتارو چک کردم کاردانو هم به شدت روند نزولی داشت

(این پست هیچ پیشنهادی برای رد این ارزا نیست خودم الان سبد بیت کوین ، اتریوم ، ریپل و کاردانو دارم و به شدت به بیت کش هم علاقه دارم)

Javad مشتاق سوال شده در سپتامبر 10, 2018 در اتریوم.
افزودن نظر
بهترین پاسخ

درود

 

من این دو نظر رو که امروز نوشتم در اینجا کپی پیست میکنم!

 

 

بله هر ارزی که قوانین و هدف بیت کوین را نقض کند می تواند شت کوین باشد! حال برای من توضیح دهید چرا بیت کوین نه و چرا باید روی اتریوم سرمایه گذاشت؟ یا اتریوم میتواند ۱۰ سال آینده را ببیند؟ چطور میتواند تا ۱۰ سال آینده با این توضیحاتی که در بالا داده ام هنوز رنکینگ ۲ فعلی خود را میان تمامی ارزها حفظ کند؟!

هر چقدرم هم فکر کنید راه چاره ای نیست!

ارزهایی هستند که از اتریوم بهتر و راه و آرمان بیت کوین را دنبال میکنند و میتوان بر بستر پلتفرم آن ها هر چیزی را بارگذاری کرد!

اتریوم اگر خیلی تلاش کند مراقب باشد تا ۱۰ سال آینده رنکینگ ۲۰۰ را از ندهد شاهکار تاریخ را انجام داده!! آن که یک شبه ثروتمند شد یک شبه هم به بادش میدهد و این مثال اتریوم هست!

موفق باشید.

 

 

 

Ar .B شهریور ۱۹, ۱۳۹۷

 

یکی از دوستان هم با نظر من درباره اتریوم موافق هست البته ماها که کوچکتر از حرف هاییم که بیایم نظر بدیم اما صاحب نظران و تحلیل گران هم اتریوم را شکست خورده نامیدند!!

تحلیل آینده اتریوم و دلایل ریزشهای پیاپی و همیشگی اون

امروز ۱۹ شهریور سال ۹۷ و قیمت اتریوم تقریبا به ۱۹۰ دلار رسیده و تاریخی ترین ریزش خودشو از ۱۴۰۰ دلار تا الان رقم زده

اتریوم ارز دوم مارکته و واقعا محبوبترین هم هست ولی دلیل این ریزش چیه ؟

چرا هیچ کفی برخلاف بیتکوین که بازه ۵۵۰۰ دلار تا ۶۰۰۰ دلار رو کف قرار میده رو اتریوم انگار نداره ؟

به جواب این موضوع و واکاوی اون میپردازیم:

مجموعه ای از مسایل مختلف در این روزها اتریوم رو به چالش کشیده و باعث شده اتریوم دیگه اون ارز محبوب همیشه در حال رشد نباشه چه بسا که خود ویتالیک هم میگه که دیگه شاهد رشدهای قبلی در قیمتها نخواهیم بود !

اتریوم چند ضعف داره که به اونها اشاره میکنم ؛

۱- نسل دوم بودن

۲-ماینینگ با ریگ و کارت گرافیک

۳-وجود ico های بسیار زیاد

۴- رقبای بسیار

به تحلیل این چهار بخش میپردازیم تا تاثیر اونها رو بر ریزش قیمت بسنجیم

۱- نسل دوم بلاکچین ؛

بلاکچین تا حالا چهار نسل تکنولوژیک رو به خودش دیده که در هر نسل معیارهای خاصی برای قرار گرفتن در اون نسل وجود داره

از جمله مزایای نسل چهارم کامل بودن همه تکنولوژیهاست و بدون نقص بودن

تکنولوژی اتریوم بگونه ای جوابگوی اپلیکیشنهای غیر متمرکزی که نیاز به مقیاس پذیری بالایی دارند نیست و هر روزه بیشتر از پیش نیاز به مقیاس پذیری بالا در این شبکه دیده میشه و این باعث میشه آینده اتریوم در هاله ای تاریک قرار داده بشه

هر چند اتریوم با شاردینگ بدنبال ایجاد تواناییهای بهتره ولی واقعا چرا اینقدر دیر ؟

چرا دوسال دیگه !

آیا جهان برای توکنیزه شدن باید دوسال صبر کنه ؟

تکنولوژیهای جدیدی در حال رقابت با اتریوم هستن و این واقعا آینده اتریوم رو نامشخص میکنه

اتریوم با پروژهای مثل poa یاloom سعی در ایجاد تکنولوژیهای sidechain برای فرار از این مسئله شده ولی همگی میدونیم جهان به چیزهای جدیدتر و تکنولوژیهای قویتر بیشتر علاقه داره !

تکنولوژی sidechain به اتریوم کمک میکنه اپهای غیر متمرکز رو با سرعت و مقیاس پذیری بیشتری بسازه ولی این تکنولوژی ها به این فکر نکردند که رقبای سریعتر و قویتری هم در راه هستن و باید همیشه یک قدم جلوتر بود

این تکنولوژیهای قدیمی اتر باعث شد تکنولوژیهای جدید بنظر گزینهای بهتری در آینده برای ساخت کریپتو و اپهای غیر متمرکز بیان و جا برای dag و hashgraphو holochain که تکنولوژیهایی فوق بلاکچین هستن کمکم باز بشه و ترس رو در دل هواداران اتر ایجاد کنه که آیا این تکنولوژیهای جدید میتونن جای اتریوم رو بگیرن چون کارامدتر هستن ؟

۲-عملیات ماینینگ اتریوم با ریگ ؛

چندی پیش خبری اومد که شرکت bitmain شروع به عرضه دستگاهای asic ماینینگ اتریوم کرده که از الگوریتم ethhash استفاده میکنه و سایه سیاهی بر ماینینگ اتریوم و اتریوم کلاسیک و چندین ارز دیگه که از این الگوریتم استفاده میکنه انداخته

این دستگاه با قدرت محاسباتی ۱۸۰ mh/s با قیمتی ۷۰۰ دلار پیش فروش شد که به مراتب به صرفه تر و کم هزینه تر و ارزانتر از ریگهای ماینینگ اتریوم بود که در بازار وجود داشت

همون موقع بود که ویتالیک خبر از فورک برای مقابله با این موضوع رو داد که بعدا ردش کرد و گفت باید تا رسیدن اتر به روش ماینینگ pos در نقشه راه صبر کنید و این یعنی ریزش قیمت اتر برای ویتالیک مهم نیست !

بعد از مدتی همه ماینرها شروع به فروش کارت گرافیک خود کردن و با قیمتهای فوقالعاده پایینتر نسبت به قبل کارتهای گرافیک استوک بسیاری وارد بازار شد که به تدریج باعث کاهش قیمت اتر هم شد .

حالا این نقطه نقطه بحرانی قضیس

ماینرهایی که همه ریگ خریدن میدونند که اگه دستگاهای antminer E3 بصورت فراگیر استفاده بشه ریگهای اونها به هیچ وجه بهره وری نداره و سودی نصیبشون نمیکنه و همچنین وجود ابر فارمهای ماین asic عملا قدرت رو از دست ماینرهای کوچیک که با چندین ریگ بدون صرفه ماین میکنن میگیره بخاطر هزینه پائینتر و بصرفه بودن ماین در فارم

پس شروع کردن به فروش ریگها و چون دستگاهای asic به مراتب کم هزینه تر ماینینگ میکنن قیمت اتر هم پایین میاد و این تا روزی که این بازار با سختی شبکه به تعادل برسه ادامه داره و همچنان باید دید این تعادل کی ایجاد میشه

۳- وجود ico ها و نهنگهای بسیار زیاد؛

آمارها نشون میدن که در سال ۲۰۱۷ چیزی حدید ۵.۵میلیارد بوسیله ico ها جمع آوری شده درحالی که در سال ۲۰۱۸ تا الان چیزی حدود ۸ میلیار دلار جمع شده و همه این ico ها تقریبا از یک ارز ثابت برای جمع آموری سرمایهاستفاده میکنن

از اتریوم

اتریوم بازار بسیار بزرگی برای ico ها راه انداخت و این یه اشکال داشت

خیلی از این ico ها فقط به فکر جمع کردن پول هستن و اصا پروژه براشون مهم نیست

من خودم که یه ico باز هستم تقریبا میدونم از این صدها و هزاران ico امسال شاید بطور گلچین ۲۰ پروژه لایق سرمایه گذاری و آینده دار باشن و بقیه فقط دارن مردم رو گول میزنن!

این سرمایه زیاد بصورت اتریوم که اغلبا میلیون دلاری هم هست باعث میشه نهنگ هایی از اتریوم بوجود بیاد که هیچ زحمتی براشون نداره الان اتریوم رو زیر قیمت هم به بازار بفروشن

میلیونها دلار نه هودل میشه و نه خود اونا آینده ای توی اتر میبینن بخاطر قضیه ماینینگ و رقبا و باعث فروش زیر قیمت و ریختن قیمت اتریوم میشه

۴-رقبا ؛

چیزی که الان در حال مشاهده اونیم اینه که ماهای پایانی سال ۲۰۱۹ و اوایل ۲۰۲۰ در واقع سخترین ماه ها برای اتریوم خواهد بود

پروژهای بسیار بزرگی مثلada و eos و zilliqa به مقابله با اتریوم پرداختن و خیلی پروژهای دیگه هم اومدن تا اولین پایه گذاران جهان توکنیزه باشن و اتریوم ضعیف رو از گردونه خارج کنن و این رقبا بسیار قوی تر از تصو اتریوم هستن

چند پروژه مثل ؛

dfinity ، hedrahashgraph ، holochain ، quarckchain ، fantom ،edenchain ، seele ، credits ، pchain ، zilliqa، nerves، neo ، ada و…

همه و همه برای رقابت با اتریوم اومدن و لانچ شبکشون رو یک سال زودتر از اتریوم و در اوایل ۲۰۲۰ و اواخر ۲۰۱۹ انداختن و این میتونه ضربه مهلکی به اتریوم بزنه چون هممون میدونیم قدرت اتریوم بخاطر داشتن ico های اونه و وقتی ico ها روی بستری مناسبتر پیاده بشن و از شبکهای رقیب بلاکچین مثل dag و hashgraph و holochain بیشتر استفاده بشه دیگه حتی پروژهایی مثل loom یا poa هم نمیتونن به داد اتریوم برسن و تا اتریوم به خودش بیاد در مارکت جاشو به ارز دیگه ای میده

همه این موارد با هم و دست به دست هم باعث ریزش قیمت اتر شدن و این ریزش شاید در آینده باز هم دیده بشه واسه همینه که ویتالیک میگه اگه به فکر نباشیم اتر نابود میشه !

جمع بندی؛

از جمله مواردی باعث قیمت اتر شد ترکیب دلایل زیر بوده ؛

ورود antminere3 و از ناکارمد شدن ریگها باعث ایجاد ترس در دل ماینرها و فروش کارت گرافیکها بصورت دسته دوم در بازار شد و این موضوع باعث ایجاد ترس از رشد نکردن مجدد قیمت اتر در دل نهنگها و سرمایه داران ico و هودل کنندهای اتر شده و باعث فروش اتر به هر قیمتی میشه .

از طرفی وجود رقبای بسیار و قوی و ضعفهای ذاتی اتریوم باعث شده آینده اتر در هاله ای از ابهام باشه و این بازار یکم از اتر ناامید شده پس اگه اتریوم به راه خلهای جدید روی نیاره این ارز در آیندا مارکت جایی نخواد داشت و شبیه peercoin یا next به جایگاهای پایینتری سقوط خواهد کرد.

 

*****************************************************************************************************************************

 

خب ما یک تحقیق و مطالعه جدید مارکت تا چند سال آینده رو هم بررسی میکنیم که شاید رقم ها از این هایی که گفته شده فراتر باشد!

پیش بینی مسیر آینده صنعت ارزهای رمزنگاری؛ قیمت بیت کوین به 96000 دلار خواهد رسید

 

 

 

 

بر اساس مطالعات و تحقیقات انجام شده توسط شرکت ساتیس گروپ، که یک شرکت مشاوره ای در زمینه ارائه اولیه سکه(ICO) است، قیمت بیت کوین تا 5 سال آینده می تواند تا 96000 دلار برسد. این گزارش توسط شروین دولت و مایکل هوداپ تهیه شده است.

ساتیس در پیش بینی مسیر آینده صنعت ارزهای رمزنگاری تمایز و تفاوت واضح و مشخصی را بین دارایی هایی که کارایی عمیق و منحصر به فردی در بازار پرنوسان دارند و توکن های کم ارزش مشخص می کند.

در این گزارش آمده است که از لحاظ روند صعودی بازار ارزهای رمزنگاری شده، قیمت بیت کوین به 96000 دلار خواهد رسید. مونرو به 18000 دلار و DCR به535 دلار می رسند.

برعکس، بیت کوین کش نمونه ای از ارزهای رمزنگاری است که تلاش می کند تا از نام تجاری بیت کوین استفاده کند و حداقل مزایای فناوری را برای کاربران خود ایجاد می کند.
ساتیس در ادامه گزارشش به ریپل اشاره می کند و آن را سرمایه رمزنگاری می داند که گمراه کننده بازار بوده و دارای مالکیت و اعتبار متمرکز است و پیش بینی می شود قیمت ریپل به 0.01 دلار برسد.

به همین ترتیب بیت کوین کش در مقایسه با بیت کوین طی پنج سال آینده بسیار کم رونق خواهد بود و به قیمت 268 دلار می رسد. در همین حال ریپل نیز عملا بسیار کم ارزش می شود.

 

این تیم تحقیقاتی پیش بینی می کند شبکه پلتفرم اتریوم تا سال 2028 نیمی از سهم خود را از دست خواهد داد:

ما جامعه قوی اطراف شبکه اتریوم را تصدیق و تایید می کنیم، اما نقاط ضعف جزئی در طراحی و ساختار( که معتقدیم باعث افزایش بحث و ایراد در مورد ارتقاء شبکه خواهد شد، به ویژه حرکت PoS)، می تواند نشان دهنده پرداخت کم به شبکه هایی که بر روی این پلت فرم قرار دارند باشد(ICO ها و توکن ها).

 

ارزش سرمایه بازار ارزهای رمزنگاری به 3.6 تریلیون دلار خواهد رسید
این یکی از بدترین اظهار نظرها در مورد توکن XRP ریپل است که در ماه جاری با تبلیغات و اظهار نظرهای منفی زیادی درگیر است. آنچه در گزارشات مشخص است، سردرگمی و مشخص نبودن موارد استفاده و سودمندی توکن این ارز و اظهارات متناقض مدیران آن، باعث ایجاد نگرانی و ناامیدی از جانب منبع مختلف شده است.
بیت کوین کش نیز به طور مشابه در ماه جاری مورد انتقادهای فراوانی قرار گرفته است.
در عین حال ساتیس به جز بررسی و اعلام نقص های برخی دارایی های رمزنگاری، به طور کلی بازار ارزهای رمزنگاری را در طول دهه آتی پر رونق پیش بینی کرده است:

 

مقدار ارزش کل بازار ارزهای رمزنگاری مورد نیاز برای حمایت از فعالیت های اقتصادی از 500 میلیارد دلار در سال آینده به 3.6 تریلیون دلار در سال 2028، بر اساس تخمین ما، افزایش خواهد یافت.

 

 

*******************************************************************************************************************************

حرف آخر

 

خب دوستان به تاریخ بازار نگاه کنید peercoin کجاست؟ مگر در قسمت 5 ارز برتر نبود پس حالا کجاست؟ در این بازار نا معلوم هیچ چیز قاطع نیست مگر بیت کوین!

 

اگر دوست دارید سرمایتان در معرض نابودی قرار دهید بسم الله اتریوم بهترین چاره است! به خوده شما آسیب وارد میشود ن بنده آن وقت شاید به این روزها که چه چیزهایی را به دوستان یاد آوری کردم فکر کنید که چقدر زود دیر شد!!

 

امیدوارم دوستان را متقاعد کرده باشم تا سرمایه های خود را در کوین های بهتری بگذارند چه اسراری به اتریوم با این همه دلیل موجه دارند؟؟؟

 

 

موفق باشید. 🙂

کاردان پاسخ داده شده در سپتامبر 11, 2018.
افزودن نظر

پاسخ شما

برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ضوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید