atlasarzdigital

RE: مستر نود در بلاکچین و کریپتو

  با سلام

   

  خواستم در مورد master node بدونم که چی هست و به چه شکل کار می کند و چه مزیت هایی در کریپتو دارد

   

  ممنون

  مهدی تازه وارد سوال شده در خرداد ۸, ۱۳۹۷ در بلاک چین.
  افزودن نظر

   گره ارشد (Masternode)

   Masternode ها که ابتدا در شبکه بلاکچین ارز DASH معرفی و به کار گرفته شدند، کامپیوترهایی حاوی کیف پول های DASH، با موجودی حداقل ۱۰۰۰ DASH می باشند که علاوه بر اجرا و نگهداری یک نسخه کامل از تمام تراکنش ها (مانند گره ها در تمام رمز ارزهای دیگر)، وظیفه تصمیم گیری برای قفل کردن تراکنش ها،  انجام تراکنش های آنی، ترکیب واحد های کوچک ارز و تبدیل آنها به یک واحد اصلی و تقسیم بندی بودجه برای توسعه های آتی را برعهده دارند. این کامپیوترها علاوه بر موجودی حداقل ۱۰۰۰ DASH، نیازمند IP اختصاصی و Uptime 23 ساعت در روز می باشند و به این معنی که باید مانند سرورها حداقل ۲۳ ساعت در طول روز روشن بوده و به شبکه جهانی اینترنت و دیگر گره های DASH متصل و آماده سرویس دهی باشند.

   Masternode  ها ۴۵ درصد از جایزه استخراج هر بلاک در شبکه بلاکچین DASH  را تصاحب می کنند. این جایزه به نوبت بین آنها ها تقسیم می شود و معمولا در هر هفته مقدار ۲ DASH به هر گره ارشد می رسد.

   Masternode  ها خدمات زیر را در اختیار شبکه  بلاکچین انجام می دهند :

    • InstantSend  و یا پرداخت آنی: در مقایسه با شبکه بیتکوین که هر تراکنش در آن حدودا ۱۰ دقیقه طول می کشد، داشتن پرداخت آنی یک مزیت بزرگ حساب می شود.

    

    • PrivateSend  یا تراکنش های ناشناس: با اینکه در شبکه بلاکچین بیتکوین، تنها آدرس های فرستنده و گیرنده در تراکنش ها به صورت ناشناس ثبت می شوند، ولی اطلاعات تراکنش ها به صورت عمومی در دسترس همگان قرار داشته و توسط همه افراد قابل ردیابی و بررسی می باشد، ولی Masternode ها در شبکه DASH امکان تراکنش های کاملا ناشناس و غیرقابل ردیابی را فراهم می کنند.

    

    • نظارت و کنترل غیر متمرکز: با وجود اینکه شبکه بلاکچین بیتکوین شبکه ای غیر متمرکز است، اما در واقعیت توسط بزرگ ترین استخراج کنندگان آن قانون گذاری و کنترل می شود و هزینه های توسعه آن نیز توسط موسسات و شرکت هایی با منافع شخصی خود تامین می شود؛ اما در شبکه DASH تنها کامپیوترهای Masternode هستند که وظیفه کنترل و قانونگذاری را برعهده دارند و هزینه های توسعه نیز از استخراج از خود شبکه بلاکچین DASH حاصل می شود.

    

    • سیر تکاملی شبکه DASH: گره های ارشد در شبکه DASH، هر کدام یک حق رای دارند که می توانند از آن در تصمیم گیری های مهم در رابطه با تکامل و توسعه شبکه  DASH، تخصیص بودجه برای توسعه امکانات مختلف و …. استفاده نمایند.

    

   از آنجا که راه اندازی، سرویس دهی و نگهداری این کامپیوترها که در واقع نوعی سرور محسوب می شوند امری بسیار هزینه بر و طاقت فرساست، درصدی از بلاک های جدید کشف شده به عنوان مشوق به آنها اختصاص داده می شود. با توجه به تعداد Masternode های موجود در شبکه DASH در دو سال قبل، در صورت سرمایه گذاری اولیه ۱۰۰۰ DASH ، درصد سود آنها ۱۱% محاسبه می شود. البته این مقدار در سال های بعد کمتر خواهد شد، ولی به موازات آن نیز احتمال افزایش قیمت DASH  وجود دارد که سود سرشاری را برای صاحبان این کامپیوترها رقم میزند. هر چند این افزایش قیمت مانند تمام پیش بینی های بازار رمز ارزها، تنها یک حدس بوده و تضمینی در قطعی بودن آن وجود ندارد.

   لازم به ذکر است که این سود ۱۱% جدا از هزینه تراکنش های پرداخت ناشناس و پرداخت آنی محاسبه شده و در صورت انجام این نوع از تراکنش ها با   Masternode، جایزه آن مستقیما به کیف پول صاحب آن واریز می شود.

   شاید اولین و سخت ترین شرط راه اندازی این کامپیوترها تهیه و مالکیت هزار DASH باشد. شاد باشید.

   کاردان پاسخ داده شده در خرداد ۸, ۱۳۹۷.
   افزودن نظر
   پاسخ شما
   برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ضوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید