RE: فی ترید در صرافی hitbtc

   توی hitbtc موقع ترید یک fee(0.1%) هست و یک rebate(0.01%) که من رپورت گرفتم دیدم بعضی مواقع ۰.۱٪ درصد رو برداشته و بعضی مواقع هم ۰.۰۱٪ کسر کرده

   فرق این دو تا چیه؟

   معیارش برای کسر کدومه؟

   حامد سلطانی مشتاق سوال شده در مهر ۸, ۱۳۹۷ در تریدینگ.
   افزودن نظر

    سلام دوست عزیز. اصولا در یک ترید، ما دو نفر داریم، یکی Taker و یکی Maker.

    میکر کسی هست که اردر خرید یا فروش رو میذاره و تیکر کسی هست که اردر رو برمیداره. اگه وقتی شما میخواین یه اردر بذارین، قیمتتون جوری باشه که در اون لحظه اردری موجود باشه که اردر شما بلافاصله انجام بشه، شما تیکر هستید اما در صورتی که در لحظه ای که اردر میذارید، اردر شما باقی بمونه و بعد انجام بشه، میشید میکر.

    بذارید یه مثال بزنم: فرض کنید در حال حاضر بهترین اردر فروش اتریوم ۲۰۰ دلار هست و بهترین اردر خرید اتریوم ۱۹۰ دلار. حالا شما اگه قصد خرید اتریوم داشته باشید، در صورتی که بیاین یه اردر خرید ۲۰۰ دلاری بذارید، اردر شما در همون لحظه انجام میشه و شما از نوع تیکر میشید. اما در صورتی که بیاید یه اردر خرید ۱۹۱ دلاری مثلا بذارید، باید منتظر بمونید تا یکی به شما به اون قیمت بفروشه، لذا در اینجا شما میکر میشید و شخصی که به شما فروخته تیکر.

    حالا که تیکر و میکر رو فهمیدید، Hitbtc اومده گفته کارمزد هر تراکنش ۰٫۱ درصده اما ۰٫۰۱ درصدش به کسی که میکر باشه برمیگرده و در واقع تخفیف میخوره.

    موفق باشید

    آشنا پاسخ داده شده در مهر ۸, ۱۳۹۷.

    ممنون

    خیلی خوب توضیح دادید.

    الان که دارم ریپورت چک میکنم جایی که میکر بودم فقط ۰.۰۱٪ ازم کسر شده قسمت fee خالیه اما این چیزی که از خط آخر متوجه شدم اینکه شما میگید به اون ۰.۱٪

    باید یک تخفیف ۰.۰۱٪ بخوره که در واقع بشه ۰.۰۹٪ کارمزد

    کدوم درسته؟

    در مهر ۸, ۱۳۹۷.
    افزودن نظر
    پاسخ شما
    برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ضوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید