RE: #جالب هزینه انجام حمله ۵۱% بر روی ارزهای دیجیتال مختلف چقدر است؟

  پاسخ داده شده

   حمله ۵۱% شاید در مقالات و تحلیل‌ها چندان واقعی بنظر نرسد ولی با نگاه کردن به این لیست که توسط یکی از کاربران ردیت انجام کرفته، به وضوح می‌توان دید این حمله آنقدرها هم غیرممکن نیست و برعکس، از آنچه متصور می‌شود انجام آن خیلی کم هزینه‌تر و واقعی‌تر بنظر می‌رسد و دور از انتظار نیست.

    

   RE: #جالب هزینه انجام حمله 51% بر روی ارزهای دیجیتال مختلف چقدر است؟

   برای دیدن ادامه لیست از سایت اصلی دیدن کنید.

    

   حمله ۵۱% چیست؟

   این حمله بر روی بلاک‌چین ارزهای دیجیتال [از جمله بیت‌کوین، هرچند احتمال وقوع این حمله غیر محتمل بنظر می‌رسد] بدین صورت انجام می‌شود که گروهی از ماینرها  کنترل بیش از ۵۰% هش‌ریت ماینینگ یک شبکه و یا قدرت محاسباتی آن را در دست می‌گیرند.

    

   هکرها به این توانایی دست خواهند یافت تا عملیات تأیید تراکنش‌های جدید را بطور موقت از کار بیاندازند و از دریافت و ارسال بین کاربران شبکه ممانعت به عمل بیاورند. هکرها قادر به معکوس کردن تراکنش‌های انجام شده در حین زمان وقوع حمله خواهند بود، و این بدان معنی است که می‌توانند سکه‌ها را “دو بار” خرج کنند.

    

   چیزی که می‌توان تقریبا از آن مطمئن بود این است که هکرها به احتمال غریب به یقین قادر به تولید سکه‌های جدید یا تغییر بلاک‌های قدیمی نخواهند بود. در نتیجه حمله ۵۱% حتی اگر خسارت بالایی را به بار بیاورد، بعید است بتواند بیت‌کوین یا هر ارز دیگری که بر پایه بلاک‌چین کار می‌کنند را بطور کلی نابود کنند. ++

   erfan_yolo متخصص سوال شده در خرداد ۸, ۱۳۹۷ در امنیت.
   افزودن نظر
    بهترین پاسخ

    @فرهاد

    خیر. نخست اینکه مقاله‌ای که بهش اشاره کردید یک حمله ۲۴ ساعته و یا یک روزه و با  ۷TH/s رو تحلیل کرده در حالی که ۱۰٫۶۴۳ دلار برای یک حمله یک ساعته و  ۶TH/s خواهد بود. بعد از اون هم  ۵۵ میلیون دلار برای سود یک میلیاردی هست نه میانگین.

    منبع مقاله رو اگر می‌خوندید متوجه می‌شدید.

     

    عبود یک محقق حوزه ارز دیجیتال در دانشگاه FECAP برزیل می‌گوید، برای انجام یک حمله ۵۱% موفق به شبکه اتریوم کلاسیک با مارکت کپ ۲ میلیارد دلار، تنها ۱٫۵ میلیون دلار هزینه خواهد برد تا باز هم بتوان از آن سود برد. این محقق خاطرنشان می‌کند هر ماینری که ۲٫۵ درصد  از کل محاسبات انرژی اختصاص داده شده به شبکه اتریوم را دارا باشد براحتی می‌تواند به ماینینگ اتر کلاسیک روی بیاورد و ۵۱% شبکه را تحت کنترل خود در آورد.

     

    وی می‌گوید این حمله برای ماینر هم چندان هزینه بر نخواهد بود؛ هزینه‌ی انجام یک حمله ۲۴ ساعته بر اتریوم کلاسیک برای ماینر یاد شده (که قدرت ۲٫۵ درصدی را در شبکه اتریوم را داراست) برابر با ماین ۲۴H روزانه ۵۲۵ ETH در شبکه اتریوم و برابر با ۳۱۸٫۰۰۰$ خواهد بود.

    منبع

    You can successfully hack a $2B cryptocurrency network with only $1.5M

    مقاله اصلی که توسط  Husam ABBOUD بر روی سایت medium منتشر شده رو می‌تونید از اینجا مطالعه کنید.

     

     

    متخصص پاسخ داده شده در خرداد ۸, ۱۳۹۷.
    افزودن نظر
    پاسخ شما
    برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ضوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید