atlasarzdigital

RE: اور کلاک کردن دستگاه

  با سلام

  من دستگاه T9+ رو با روغن خنک میکنم.

  چطور میتونم اور کلاکش کنم؟ و دقیقا منظور از اور کلاک چیست؟

  Persianboy.1991 مشتاق سوال شده در مهر ۲۹, ۱۳۹۷ در ماینینگ.
  افزودن نظر

   سلام

   دوست عزیز اورکلاک تو بحث سخت افزار به دو شکل هستش.

   ۱- کلاک توسط یک کریستال ایجاد شده ولی بیش از نیاز سیستم در حالت نرم مال هستش.برای زمانی که مادربورد مشترک داریم و چندین وسیله قرار هستش تغذیه بشه پس به کمک یک سری چیپ ست کلاک رو کنترل می کنند.و زمانی که شما از یک دستگاه یا ic و … که به اصطلاح واژه OC روش درج شده یا پشتیبانی می کند می توانید کلاک رو یا همون فرکانس رو تغییر دهید .ولی باز هم به علت محدودیت تا یک حدی امکان تغییر فرکانس وجود دارد.

   ۲-دستگاهای که کلاک داخلی دارند.مثل ایسیک ها.

   این نوع دستگاها زیاد قابلیت اورکلاک ندارند و فقط می توانید یک مقدار کلاک رو بالا ببرید.ولی باز هم فرقی ندارد.

   من شخصا دارم روی این نوع دستگاه ها کار میکنم.یه چیز جالب!

   ic ها فرق نمی کنند ،فناوری ساخت فرق میکنه ولی ic ها خیر و یک عامل مهم که یک ایسیک می توانه زی کش یا بیت کوین ماین کنه کلاک هستش!

   یعنی شما نرم افزار رو دارید که تمام دستگاه های ایسک لینوکس روشون نصب شده.چیپ مموری رو هم دارید.پردازنده رو هم دارید .اگر کلاک درست رو انتخاب نکنید از برنامه ریزی الگوریتم جا می مونید.بیشترین جا برای درس زمان اجرای هر الگوریتم که من ۱۴ گرفتم.حالا میفهمم چقدر به درد من می خوره!

   پس اصلا به فرض شما اورکلاک بکنید اگر از لبه کلاک که مربوط به الگوریتم بیت کوین هستش بالاتر یا پایین تر باشید دستگاه شما دیگه قادر نیست عملیات ماینینگ رو به درستی انجام بده.

   زیاد خودتون رو در گیر اورکلاک نیکند.

   و در ضمن میزان هش ریت به چیپ ست های مموری روی دستگاه مربوط هستش.یه عدد غیرقابل تغییر هستش به صورت نرم افزاری اگر شما بتوانید با نرم افزار هم اون تغییر بدید تمام کارهای یا هش ریت های شما ریجکت یا برگشتی میشه.

   موفق باشید

   آشنا پاسخ داده شده در مهر ۲۹, ۱۳۹۷.
   افزودن نظر
   پاسخ شما
   برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ضوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید