RE: امنیت نگهداری از بیت کوین

سلام. می خوام بیت کوین هامو نگه دارم و نفروشم اما موضوعی که وجود داره امنیت اونه. تا اونجاییکه فهمیدم بیت کوین ها به راحتی می تونه با بد افزار ها و ویروس ها و غیره به سرقت بره.

کمی که جستجو کردم فهمیدم که یکی از امن ترین راه هایی که برای نگهداری بیت کوین پیشنهاد شده استفاده از کوین های کاغذی هستش. به این صورت که شما وارد سایت bitaddress.org میشیم و صفجه مورد نظر رو تو کامپیوتر ذخیره می کنیم و اینترنت رو دیسکانکت می کنیم و والت رو از اون طریق میسازیم. اما با تمام این اوصاف باز هم چالش هایی وجود داره و اگه کامپیوتر تون به هر نحوی به ویروس و یا اسپای ور آلوده باشه می تونه اطلاعات تون براش ارسال شه.

اما چیزی که من می خوام بدونم اینه که اصلا نحوه عملکرد این ویروس ها و تروجان ها به چه نحویه ؟ اینکه برای ارتباط نیاز به عبور از فایر وال دارن دیگه درسته ؟ خب با این حساب اگه من آنتی ویروس Eset رو نصب کنم و فایر والشو تو حالت دستی بذارم تا برای هر ارتباطی بخواد ازم اجازه بگیره پس عملا ویروس و یا تروجان دیگه نمی تونه بدون اجازه من کانکت شه درسته ؟ کار های دیگه ای که می خوام برای امنیت بیشتر انجام بدم :

1. ساخت کیف پول تو ویندوز مجازی نظیر VMware

2. استفاده از یک مرورگر پرتابل مجزا و بدون هیچ افزونه ای

3. ساخت والت های مجزا (نه فقط یک والت برای نگهداری تمام بیت کوین ها)

4. ذخیره والت ها به صورت پی دی اف و فشرده سازی و رمزنگاری با Winrar و ارسال اون به ایمیل خودم و یا ذخیره اون تو سرور های Cloud

سامان مشتاق سوال شده در اکتبر 21, 2018 در کیف پول.
افزودن نظر

یه سوال دیگه هم تو این زمینه دارم. تو سایت blockchain.com نمیشه بدون چیز شکن اکانت ساخت و یا وارد اکانت شد و برای ارتباط باید از چیز شکن ها استفاده کرد که مسلما می تونه خطر سرقت اطلاعات رو در پی داشته باشه. وب سایت دیگه ای وجود داره که بشه با خیال راحت بدون استفاده از چیز شکن اکانت ساخت و به هر دلیلی مشکلی با ایران نداشته باشه ؟

مشتاق پاسخ داده شده در اکتبر 21, 2018.
افزودن نظر

پاسخ شما

برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ضوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید