RE: استفاده از بایننس و سرویس دهنده هایی که ایرانی ها را تحریم کرده اند کار امنیه؟

   من نظر خودم رو میگم و خوشحال میشم تجربه و نظر بقیه رو هم بشنوم.

    

   چند ماه پیش اپل ایرانی‌ها رو تحریم کرد و دیگه اجازه فعالیت اپلیکیشن‌های ایرانی رو توی اپ استور نداد. همون موقع هم تعدادی به دنبال دور زدن تحریم اپل بودن و از راه‌هایی مثل گواهی سازمانی استفاده کردند که نقض قوانین این شرکت بود.

    

   بعد از چند مدت اپل اون گواهی ها رو هم بست و مجددا شرکت‌هایی که هزینه کرده بودن متضرر شدن و این موضوع رو هم انداختن گردن تحریم های بی رحمانه اپل در صورتی که اینبار نقض قوانین اشکاری بود که شرکت‌های ایرانی انجام داده بودن.

    

   در خصوص تحریم‌های بایننس و سرویس دهنده‌های دیگر که اخیرا هم لوکال بیت کوینز به آن ها پیوسته است فارغ از درست یا غلط بودن رویکرد آنها، دور زدن تحریم‌های آنها مشابه اتفاق اپل و نقض اشکار قوانین آنها است که ریسک‌های جدی مانند مسدود کردن دارایی هایی ایرانیان به همراه خواهد داشت.

    

   البته این رویکرد هم برای برخی وجود دارد که سرمایه گذاری کلا ریسک است و این هم بخشی از آن ریسک میدانند.

    

   در نهایت من فکر میکنم که امن بودن یا نبودن دور زدن تحریم‌های این سرویس دهنده‌ها جواب یکسانی ندارد و با توجه به ریسکی که هر شخص برای خود می‌تواند متحمل شود می‌تواند تصمیم بگیرد. اما بسیار مهم است که عواقب ریسک خود را نیز در نظر بگیرد که در صورت از دست دادن دارایی از روی ناراحتی، اشتباه و ریسک خود را متوجه جای دیگری نکند.

   صوفی آشنا سوال شده در خرداد ۷, ۱۳۹۸ در امنیت.
   افزودن نظر

    خیلی راحت میتونید با مدارک یه شخص خارجی تو بایننس احراز هویت کنید همیشه هم از یه آی پی ثابت غیر ایرانی وارد سایت بشید
    در این صورت نگران هیچی نباشید

    متخصص پاسخ داده شده در خرداد ۸, ۱۳۹۸.
    افزودن نظر
    پاسخ شما
    برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ضوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید