atlasarzdigital

RE: آیا سرمایه گذاری در اتریوم صحیح است؟ در توکن های ERC-20 زیر مجموعه اتریوم چطور؟! پاسخ به سوالات سرمایه گذاری مبهم! (درخواستی دوستان استک)

   به نام حق

    

   درود دوستان

    

   چندتا از دوستان نظرمو در مورد سرمایه گذاری در ارز دیجیتال جویا شدن و منم ازشون تشکر میکنم که منو قابل دونستن تا نظرمو بگم.

   اولا من کوچک تر از این حرفا هستم تا نظرمو برای دیگران مطرح کنم ، اما خب بهرحال به بحث مذکور میپردازیم که چرا اتریوم و چرا توکن های زیر مجوعه اتریوم “ERC-20” گزینه ی خوبی برای سرمایه گذاری نیستند!! حال در کدام ارزها میشود سرمایه گذاری کرد؟

    

   نکته: نمیخوام بحث رو تخصصی جلوه بدم تا دوستان تازه وارد با درکی رساتر متوجه موضوع بشن.

    

   ما به سرمایه گذاری در طلا اعتقاد کاملی داریم! چرا؟ دلیلش منابع محدودی دارد و تورم پذیر نیست! ملاک بعدی سرمایه گذاری در طلا خالص بودن هر چه بیشتر آن میباشد.

    

   دقت کنید از نظر تئوری ما چیزی را که ارزش ذاتی ، منابع محدود و تورم زا نباشد را بهترین عنصر برای سرمایه گذاری میدانیم.

    

   حالا چرا بر روی اینگونه دارایی ها سرمایه گذاری میکنم؟! دلیل های زیاد رو میشه ذکر کرد که من چهار دلیل اساسی رو بیان میکنم.

   دلیل یک ارزش مالی که برایش زحمت و زمان زیادی گذاشته ایم حفظ شود.

   دلیل دو انسان همیشه بدنبال متمایز بودن حرکت میکند.

   دلیل سه کنجکاو بودن در دارایی های متفاوت تا با شانس یا اقبال خود روبرو شود. (امتحان کردن)

   دلیل چهار  زندگی رویایی تا بدون زحمت کشیدن ، قله های سرمایه دار شدن و خوشبختی را یک شبه فرسنگ ها جابجا کنیم!

   و همینطور دلایل های متعدد دیگر…

    

   پس ما فهمیدیم که محدود بودن دارایی مانند طلا ارزش سرمایه گذاری را دارد ، یکی دیگر از دلایل این هست که مانند پول رایج سنتی نا محدود نیست تا با چاپ بی رویه تورم را ایجاد کند و ما هر روز فقیر تر از دیروز بمانیم یا به اصطلاحی دور در جا بزنیم!

    

   واقعا راه حل و چاره کار چیست؟ جواب دارایی و کالاهای با ارزش

    

   تا اینجا یک جورایی فهمیدیم که ملاک سرمایه گذاری چه اصول هایی دارد.

    

   خب ارز دیجیتال یا ارز رمز پایه بیت کوین یکی از این داریی های با ارزش در میان سرمایه گذاران محسوب میشود ، با سقف ۲۱٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیون سکه و بدون تورم در بوجود آمدن سکه های اضافی که جایگاه بیت کوین را در میان طلا و کالاهای محدود با ارزش دیگر ، محکمتر از همیشه کرده است. (لقب دیگر بیت کوین طلای دیجیتال میباشد)

    

    

   از مشخصه های دارایی های محدود استخراج بسیار سخت و طاقت فرسای آن میباشد و در مواردی باید برای استخراج مقدار مثلا ۱۰۰ دلار آن بهای سنگین ۸۰ دلاری پرداخت کنیم!! و همین استخراج سخت بر قیمت آن دارایی می افزاید و قیمت گذاری اولیه بر مبنای سختی استخراج میباشد!!

    

   حال چرا فکر میکنم دارایی های محدودی مانند طلا ، بیت کوین و الماس شانسمان را در پیشرفت سرمایه زیاد میکند؟! دلیل آن عرضه بر تقاضا میباشد.

   در مثالی ما ۲۱ میلیون نفر متقاضی داریم و میدانیم تعداد بیت کوین های موجود از ۲۱ میلیون عدد فراتر نخواهد رفت و همچنین در آخر سختی استخراج بیت کوین ۵۰ دلار هزینه در بر خواهد داشت حالا با توافقی قانونی یا مشترک بین متقاضی ها قیمت پایه ۸۰ دلار پیشنهاد میشود! و به هر نفر یک بیت کوین ۸۰ دلاری تحویل داده میشود اما در فردای همان روز بدلیل جذابیت و محدود بودن بیت کوین ، ۲۱ میلیون نفر دیگر هم بر متقاضی ها اضافه خواهد شد و این ۲۱ میلیون نفر دیگر ، با این افکار که اگر دیر شود هر روز بر تقاضای بیت کوین افزوده خواهد شد پا به بازار میگذارند! پس این جمعیت جدید هر طور که شده با قیمت های بالا این ۲۱ میلیون نفر که هر کدام یک بیت کوین دارند رو مجاب یا تحریک به فروش میکنند! تا به هر قیمتی ، قسمتی از آن را بدست بیاورند و چرخه این پروسه هر روز بزرگتر خواهد شد تا قیمت های بالاتری را لمس کند! همچنان وقتی فروش بیشتر از تقاضای خرید باشد قیمت ها به پایین نزول خواهد کرد.

    

   ما با خرید این دارایی های با ارزش ذاتی محدود ، را سرمایه گذاری میگوییم!

    

   من بیت کوین را به سادگی هر چه تمامتر که میشد شرح دادم!

    

   حال بحث را به اتریوم بر میگردانیم ، اتریوم از نظر ذاتی نامحدود است و میتواند تورم ایجاد و ارزشش را به زیر بکشاند که به گفته برخی از افراد معروف سرمایه گذاری در این ارزها رو کاری بسیار ساده لوحانه میدانند.

    

    

   تیم اتریوم هر زمان که احساس کند برای بودجه پروژه به سرمایه بیشتری نیاز دارد سکه های بی رویه تولید خواهد کرد!

   مانند ارز تتر و این اصلا برای یک سرمایه گذار خوشایند نخواهد بود و اگر این تورم بیش از بیش ادامه یابد سرمایه ها از دست خواهد رفت و توکن های بستر اتریوم که ERC-20 لقب دارند هم به خطر خواهند افتاد یکی از دلایل آن بی ثباتی و ترک سرمایه گذاران میباشد که اتریوم از این لحاظ طرحی خوبی برای سرمایه گذاری محسوب نمیشود.

    

   ارزها پیشنهادی بزرگان بازار برای سرمایه گذاری که خصوصیات بیت کوین و یا فراتر از آن را دارند مانند:

    

   LTC

   XVG

   EOS

   XRP

   ADA

   TRX

   MIOTA

   و .. میباشد که برای سرمایه گذاری مناسب هستند.

    

   من معیارهای ارزهای با ارزش ذاتی رو براتون گفتم پس دقت کنید!

   برای مثال چند ارز با پتانسل بالا رو هم معرفی کردم که به منزله ی توصیه سرمایه گذاری بشما نبوده است.

   فقط بدلیل اینکه با معیارهایی که در بالا توضیح داده شد مطابقت دارند.

    

   توصیه های حیاتی آخر:

   تیم پشتیبانی هر ارز هم یکی از مهمترین رکن های اساسی در سرمایه گذاری هست پس مراقب اسکم ها باشید!

    

   قبل از سرمایه گذاری در هر ارز ، حتی اگر پیشنهاد بزرگان بازار هم بشما باشد ، تحقیقات وسعی انجام دهید و اگر به هدفتان در سرمایه گذاری نرسیدید دیگران را مسئول و سر زنش نکنید.

    

   ایده و پروژه هر ارز را دقیق ارزیابی کنید! برای مثال نظیر سرعت تراکنش در ثانیه ، که در آینده بسیار مهم خواهد بود و در مثالی دیگر سابقه ای پشتیبانی و احساسات سرمایه گذاران نسبت به آن ارز و همچنان طرز کار بلاکچین یا همان شبکه زیر ساخت را هم مورد بررسی قرار دهید.

   درمثالی: بلاکچین یا شبکه XVG  به وسیله تور یا همان الگوریتم پیازی در امنیت شبکه خود بهره میبرد که در میان تمامی ارزهای موجود یکی از منحصر بفردترین شبکه های بکلاچین را دارا میباشد تا بتواند تراکنش های کاملا امن ، سریع و محرمانه ای ارائه دهد.

    

    

   اگر ارز مورد نظر خود را یافته اید هرگز برای بدست آوردن سود از آن عجله نکنید ممکن است سرمایه گذاری میان مدت هم بررسی های مورد نظر را پاسخگو نباشد! و نیاز به زمان بیشتری برای مثال بالاتر از ۵ سال را مورد بررسی قرار دهد! اگر میدانید دست خود را بر روی ارز با ارزش ذاتی خوبی گذاشته اید که تمام شرایط بالا رو دارا میباشد حتی خریدش در مواقع ریزش هم برای طولانی مدت پاسخ خواهد داد. (سعی کنید با تحقیق بیشتر تا میتواند در کف قیمت خریداری کنید) و هرگز مایوس نباشید و دچاره احساسات نشوید که عجب اشتباهی کردم از آن قیمتی که هم خریداری کرده ام ۱۰۰ یا ۲۰۰ درصد بیشتر ریزش کرد! محکم به ارزهایتان بچسبید و نگذارید نهنگ ها با احساسات شما بازی کنند که سرمایه بلند مدت شما را از چنگتان با ضرر بالا در بیاورند! نهنگ ها افرادی هستند که قیمت ها را به زیر میکشند تا شما را مجبور بفروش و آلارم خطر ذهن شما را به صدا در بیاورند!

    

   در مواردی: تعداد محدودیت سکه “بالا یا پایین” یک ارز ، دلیل بر نامناسب بودن آن در سرمایه گذاری نمیباشد!!

    

   و… توصیه های بسیار دیگر

    

   نکته: این مقاله فقط برای سرمایه گذاری منتشر شده است و نه برای ترید! بحث تریدینگ قوانینش بسیار مفصلتر از بحث سرمایه گذاری میباشد ، لذا مقاله مذکور فقط در بحث سرمایه گذاری لحاظ و بررسی گردد. (ترید به معنی= تجارت کردن میباشد)

    

   این مقاله دست نویس بنده و فقط بدلیل روشن شدن برای سرمایه گذاری بهتر بشما ارائه شده است.

   بنده هیچ توصیه ای برای خرید ارز مشخصی یا حتی ورود به بازار پر نوسان ارز های دیجیتال نکرده ام. (رفع مسئولیت)

    

   موفق و پیروز باشید. 🙂

   Ar .B کاردان سوال شده در مرداد ۱۴, ۱۳۹۷ در سرمایه گذاری.

   ???? یکم خلاصه تر
   اینکه بیشتر شد
   خسته نباشی ?

   در مرداد ۱۴, ۱۳۹۷.

   زنده باشی

   فقط دوستان هی میپرسن چه ارزی منم هر سری یک تیکه از تجربیاتم رو میگم که برای اون بنده خدا پاسخگو نیست و بازم هی لقمه هارو دور سرش میگردونه!

   ممنون که مطالعه کردی دوست همپای من 😉

    

   در مرداد ۱۴, ۱۳۹۷.
   افزودن نظر

    سلام عزیز ارز decker جزو کدوم دسته هست ؟ اتریوم یا بیت کویین از نظر محدودیت ؟ ممنون که اطلاعات با ارزشی به اشتراک گذاشتین

    مشتاق پاسخ داده شده در مرداد ۲۲, ۱۳۹۷.

    درود

     

    از شما بابت طرح این سوال خیلی سپاس گزارم.

    دلیل سپاس من از شما این هست که فکر کنم برام روشن شد ، تازه واردها و حتی افراد نیمه حرفه ای مشکل بزرگی در دسته بندی ارزهای دیجیتال دارن و واقعا براشون پیچیده هست ، من در اینجا ب سوال شما پاسخ نمیدهم منتظر بمانید تا فردا یا پس فردا درباره این سوال شما یک مقاله ارائه دهم که واقعا الان که فکر میکنم در هیچ کجای سایت های خبری ارز دیجیتال فارسی بهش پرداخته نشده!

     

    فکر کنم شما این بند مقاله رو به اشتباه برداشت کردید!

     

    این بند:

    تیم اتریوم هر زمان که احساس کند برای بودجه پروژه به سرمایه بیشتری نیاز دارد سکه های بی رویه تولید خواهد کرد!

    مانند ارز تتر و این اصلا برای یک سرمایه گذار خوشایند نخواهد بود و اگر این تورم بیش از بیش ادامه یابد سرمایه ها از دست خواهد رفت و توکن های بستر اتریوم که ERC-20 لقب دارند هم به خطر خواهند افتاد یکی از دلایل آن بی ثباتی و ترک سرمایه گذاران میباشد که اتریوم از این لحاظ طرحی خوبی برای سرمایه گذاری محسوب نمیشود.

     

    ارزها پیشنهادی بزرگان بازار برای سرمایه گذاری که خصوصیات بیت کوین و یا فراتر از آن را دارند مانند:

     

    LTC

    XVG

    EOS

    XRP

    ADA

    TRX

    MIOTA

    و .. میباشد که برای سرمایه گذاری مناسب هستند.

     

    برای اینکه کمی شما را رو از سردرگمی دور کنم فقط به این موضوع بسنده کنم که ارزهای دیجیتال به کوین و آلت کوین ها تقسیم میشن و آلت کوین ها باز به سه دسته تقسیم میشن دسته اول کوین دسته دوم هارد فورک ها دسته سوم توکن ها و اینطوری که شما به اشتباه فرض کردید که ارزهای دیجیتال به دو دسته اتریوم و بیت کوین تقسیم میشن ، اشتباه است! اگر دقت کنید میبینید که من گفتم “ارزها پیشنهادی بزرگان بازار برای سرمایه گذاری که خصوصیات بیت کوین و یا فراتر از آن را دارند مانند” منظور این نبود که جزو بیت کوین حساب میشن ما گفتیم حتی فراتر از بیت کوین بدلیل سرعت ، کارایی و دلیل اینکه بیت از همه این ارزها قیمتش بالاتره چون اولین ارز جهان با تعداد بسیار پایین میباشد ، همینطور بیت کوین اولین ارز دیجیتال بوجود آمده در تاریخ بشریت هست و جایگاه بخصوصی دارد!!! فکر کنم برام روشن شد که همه مثل شما فکر میکنن و متاسفم از این که هیچ سایتی به این موضوع پیچیده اشاره ای نکردن من بشما قول میدم این مقاله بسیار گران بهاء رو از زبان خودم به تحریر کالبد استک خواهم نشاند.

     

    ممنونم از شما و حتما پیگیر این مقاله از طریق اکانت من تا فردا و پس فردا باشید.

     

    موفق باشید. ?❤

    در مرداد ۲۲, ۱۳۹۷.
    افزودن نظر
    پاسخ شما
    برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ضوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید